her turnuva öncesi, ha oldu ha olacak derken elenip ülkesine dönen takım. bak dur dur yeni aklıma geldi;

bu orospu çocukları, slovakya maçında benim 1250 tl mi yemişlerdi. tek maç oynamıştım. dk 60 bunlar tek kale oynuyor, bir gol atamadı o.çları.

(bkz: neyse sakinim)
Sessiz sedasız, güçlü bir rakiple karşılaşmadan usul usul finale çıkmak üzere olan takım.
içerik bulunamadı.
shearer'lı, gascoigne'lu, seaman'lı kadroları çok iyiydi.
rezil oynayan takım. aslında şunlarla bir hazırlık yapacaktık ilk golümüzü atıp ilk galibiyetimizi alacaktık.
Fm de bile bu takımı anca avrupa şampiyonu yaptım. Dünya kupasında sıçtık. 3 kez restart yaptım 3 ünde de Hırvatistan acımadı arkadaş.
Hiç bir platformda takım olamayan milli takımdır
Allah herkese ingiltere şansı versin. Amin.
görsel
iyi oyunculardan kurulu takım olamayan kişi topluluğu.

Gerrard: iyisin hoşsun da ezbere oyun.
Rooney: olmuyor, sanırım bitmiş. Aması yok. (bkz: v Persie)

Başka da adam yoktur zaten.
2010 dünya kupasında şu an gruptan çıkmalarının zor olmasındaki en önemli etken teknik direktörlerinin capello olmasıdır. defansı iyi yapabilen gol yollarında son turnuvalarda sıkıntı çekmiş bir takıma halen defansif zihniyeti çalışan bir teknik direktör getirmek de ilgililerin büyük hatası. capello önderliğinde eleme gruplarında 10 maçın 9’undan galip ayrılmaları ise bu görüşe tezat durum değildir. zira kuyruk acısından ötürü hırvatistan maçlarına ayrı motivasyonla çıkıp iki maçta da galip ayrıldılar. ayrıca capello'nun takıma bir zararı rooney ile aralarının bozuk olması. dünya kupası öncesi hazırlık kampında tartıştıkları haberleri çıkmıştı. bunların doğru olduğunu bugün görüyoruz. rooney resmen sahada yok. kaybettiği topun arkasından canı çıkacakmış gibi koşan rooney geçtiğimiz iki maçta da bir gram pres yapmadı. suratı hep asık ve isteksizliği her halinden belli. ileri uçta yanında oynayan isim heskey sadece tecrübe. onun haricinde hiçbir artısı yok. ilk maçta birazcık kıpırdandı hepsi bu. ingiltere'nin en etkili olduğu yer olan kanatlardan bir tane isabetli orta gelmiyor. glen johnson'ın her ortası tribünlerde. birebirde adam geçemiyor. elde kalan tek şey ortasahası; gerrard, lampard ve yeni katılan barry. bunlar ise gerrard hariç çok tutuklar. birisi gelip bana 90 dakika boyunca gerrard lampard ikilisi duvar pası hiç yapamıcak dese gülerdim. ama yapamadılar bunu. bu orta saha şut çekemiyor aynı zamanda. bir tek varyasyon görememek dumur ediyor beni. peki bunca olumsuzluk içinde dünya kupasında gruptan çıkarlar mı? evet çıkarlar son maçı alıp. sonrası için de yapılması gereken rooney'i bir şekilde istekli hale getirmek. gelmiyorsa capello'nun onun yerine defoe ile başlaması gerek. kaleye güvenip joe hart'ı geçirmeli. artık kesinlikle joe cole'u kadroya katmalı ki yaratıcılık artsın ileri uçta. sahi bu adamın bir kolu kırık olsa sahada olması gerek. ki adam eksiltmek çelimsiz vucudü ile shaun wright'a kalmasın. hatta shaun wright'ın oynaması bile saçma. glen johnson'ın orta açmasını beklemek yerine adam johnson devşirme olabilir o kanata. bu sezon harika bir performans gösterdi bekte de oynayabilir ileri sürekli çıkan biri olarak. beklenen özlenen ingiltere'nin halen doğması için umut var. duy beni capello!
2010 dünya kupası'na çağrılan 30 kişilik aday kadrosu şöyledir:

kaleciler:

david james - portsmouth
robert green - west ham united
joe hart - machester city

defans:

ashley cole - chelsea
rio ferdinand - manchester united
john terry - chelsea
jamie carragher - liverpool
glen johnson - liverpool
ledley king - tottenham hotspur
matthew upson - west ham united
stephen warnock - aston villa
leighton baines - everton
michael dawson - tottenham hotspur

orta saha:

steven gerrard - liverpool
frank lampard - chelsea
joe cole - chelsea
gareth barry - manchester city
shaun wright-phillips - manchester city
michael carrick - manchester united
aaron lennon - tottenham hotspur
theo walcott - arsenal
james milner - aston villa
scott parker - west ham united
tom huddlestone - tottenham hotspur
adam johnson - manchester city

forvet:

wayne rooney - manchester united
emile heskey - aston villa
jermain defoe - tottenham hotspur
peter crouch - tottenham hotspur
darren bent - sunderland
hatırladığım kadarıyla henüz milli takımın gol bile atamadığı takım.
heskey diye bir adam var bu takımda, ben ps1 de iss oynarken de vardı... ps3 çıktı herifçioğlu hala var... hakan şükür gibi bi'şey lan bu...
futbolu bulan ülkenin kalesini, hala 40 yaşındaki david james'in koruduğu takım. 20 yıldır bir kaleci çıkaramadılar. * ~~
kaptanları Steven Gerrard'tır.