1. 1.
  chelsea takımının Portsmouth takımına kiralık olarak gönderdiği sağ bek.
  futbolculuğundan çok hırsızlığı ile gündeme gelmiştir.
  http://www.milliyet.com.t...07/01/19/son/sonspo13.asp
  ... serander
 2. 2.
  ilk geldiği dönem gözde olmasına rağmen, chelsea'nın flaş transferler patlatmasıyla birlikte gözden düşen 1984 doğumlu defans oyuncusu.
  ... krmyrdsn
 3. 3.
  cmde defansın sağında oynatıldığında yüksek verim alınabilen futbolcu.
  ... wake
 4. 4.
  kendisinin en önemli referansı west ham united gibi bir futbol akademisinden yetişmesi olarak gösterilebilir. ingiltere'nin en iyi altyapılarından birine sahip olan west ham kulübü, özellikle 2000'li yılların başında çıkardığı geleceğin yıldızlarıyla daha da fazla takip edilir oldu. bahsi geçen dönemde west ham'dan profesyonelliğe yükselen oyunculardan 2'si manchester united (michael carrick, rio ferdinand), 2'si chelsea'de (frank lampard, joe cole) forma giymekte. roman abramovich, frank lampard'ın yaptığı işleri görünce gaza gelmiş olacak ki, aynı altyapıdan çıkan glen johnson'a da yönelmiş vakti zamanında. johnson'a, daha hiçbir şey kanıtlayamamış haldeyken, henüz 19 yaşında 10 milyon euro'ya yakın bonservis bedeli ödemiş, özel uçakla kendisini londra'ya getirmiştir (burasından eminim değilim*). belki üst seviyeye henüz hazır olmadığından, belki chelsea gibi taş gibi bir kadroda yeterince ilk 11 şansı bulamamaktan, belki de kendisine ödenen paranın altında ezilmesinden beklentilerin oldukça uzağında kalmıştır. 2006-07 sezonunda kiralandığı portsmouth takımında ilginç bir hırsızlık olayına karışmış olsa da, sezon sonunda bonservisi portsmouth tarafından alınmıştır. asıl patlamasını ise geride bıraktığımız 2008-09 sezonunda yaptı kendisi. portsmouth, küme düşmekten kurtulurken, takımın en çok parlayan oyuncusu olarak, söke söke "premier lig'de sezonun en iyi sağ beki" ünvanını almıştır. oyun stili ise, dani alves'e yakın olarak gösterilebilir. bir sağ bek olarak fazlaca ileriye çıkmayı sever; hız ve teknik gibi iki önemli silahı bir arada yoğurarak müthiş bir adam geçme kabiliyetine sahip olan; bunların yanına fiziğini, ortalarını, şutlarını, içeri kat edebilme özelliklerini ekleyerek, hücum anlamında dünya üzerindeki en donanımlı sağ beklerden biri haline gelmiştir. defansif konularda sıkıntı yaşayabildiğini söylemeye gerek var mı, bilmiyorum. portsmouth kulübüne 18 milyon pound gibi aşmış bir teklif yapan liverpool'a arbeloa ve gereklilikten zaman zaman orada* oynamak zorunda kalan carragher'dan sonra (carragher'ın stoperliğine laf yok tabii) ilaç gibi gelecektir. tabii eğer transfer gerçekleşirse..
  1 ... luinir
 5. 5.
  chelsea' nin de almak için transfer teklifi yaptığı oyuncudur. kendisini oynatmayıp, göndermek ve sonra 19 milyon pound ödemek.... gayet mantıklı.
  1 ... goruntuvarsesyok
 6. 6.
  liverpool'a transfer olmuştur kendileri.
  ... oovxvoo
 7. 7.
  ingiltere nin andorra ile yaptığı son dünya kupası elemeleri maçında gördüğüm kadarıyla inanılmaz süratli bir futbolcu.
  ... liverpoolmlt
 8. 8.
  değerinin çok çok üstünde bir paraya satılmış oyuncu. bir nevi mehmet topuz durumu oldu.
  ... xargn
 9. 9.
  westham altyapısının futbola bir hediyesidir. defansın sağında ve ortasında oynayabilir. çok yetenekli bir oyuncu aslında ama chelsea'de kendini pek fazla gösterememişti. porsmouth ona yaradı. umarım liverpool'da da başarılı olur. transfer ücreti olarak 17 milyon sterlin ödenmiş.
  ... anarsistmumin
 10. 10.
  dün stoke city maçında attığı golle liverpool formasıyla siftahını yapmış futbolcudur..
  ... luinir