bugün

entry'ler (4346)

sözlük yazarlarının itirafları

Denedim yıllardır deniyorum ama bir ilerlersem üç geri gidiyorum.

hayatta ki en büyük hirsim para kazanmak, fakir doğduğum için mi yoksa yaşadığım tecrübeler mi beni bu hale getirdi bilmiyorum ama geriye dönüp baktığımda koca bir başarısızlık.

Ve aslında durum biraz şöyle ilerliyor;

benim durumumda ki insanları tatmin edecek miktarlara ulaşsam bile hep daha fazlası için uğraşıyorum, ee çekirge de genelde 3 ten fazla ziplayamiyor. bir başka problemse, benim bu durumu kabullenmeyip hep daha ileri gitmem, bunun sonucunda onlar bilmese bile bana güvenen insanlarin güvenlerini boşa çıkarmam, boşa çikarmayi düzeltmeye çalışmak için daha fazla içine girmem.

sonuç olarak ortalama bir hayata alışmam gerekiyor,20 yıllik borçla alınacak evler, arabalar. o borçla alınan şeyler için ömür boyu, haftada en az 50 saat kendini siktirecek olmak, bunların sonucu olarak daha kötü bir ruh hali, mutsuz bir yaşam.

yani bir kere geldiğimiz bu dünya da böyle saçma sapan şeyler için bir omur harcama fikrine inanmam gerekiyor. yine tüm bunların sonucu olarak daha az tercih edilen oluyorsun. yada senin, seni tercih etmesini istediğin kişilerin kapsama alanindan çıkıyorsun. iğrenç bir döngü, iğrenç bir hayat, iğrenç bir çağ.

devlet para bassın vatandaşa dağıtsın

Bakın bu paradoks. Devlet para basıyor, bize veriyor. Biz bağış kampanyasına yatırıyoruz. Bağış kampanyasından bize geliyor. Sonuç hem devlette hem bizde para var. Ülke olarak mutluyuz.

ekşi sözlük

Kesinlikle yüzdelik kısım olarak geri zekalilarin büyük çoğunluk olduğu grup. Herhangi bir konuda muhalif olmadıklarını gormedim. Mesela en son Oytun muhabbeti;. O kadar hypeladilar sonra adamı taslicaklar gördükleri yerde. Hangi taraftan gelirse gelsin herhangi bir öneri de kesinlikle karşılar, hayır özenle mi seciyorlar anlamıyorum.

felsefe kitabı sıkıcılığı

olaya "böyle buyurdu Zerdüşt" ile başlamaya çalıştım, 7262663 kere başa dönünce lise felsefe kitaplarıyla devam ettim. Seviye onemli.

film tavsiyeleri

guy ritchie'in king arthur'u gerçekten çok başarılı. yani filmi guy ritchie'in çektiğini anlıyorsunuz. bu kadar bilinen bir konuyu kendi tarzını ortaya koyarak çekmek buyuk başarı.
ha biraz daha soft severim diyorsanız, wes anderson'in the Royal tenenbaum's u onerilebilir.

gecenin şarkısı

the heavy - short change hero

http://www.youtube.com/watch?v=lkvScx3Po8I

hüseyin göçek

eyyamcının kral olan hakemsi. lan dakika 88, penaltı vermişsin. pozisyon tartışmalı, tam o sırada gidip pozisyonu izlemeyeceksen niye kullanılıyor bu amına kodumun var sistemi?

fenerbahçe maçında fırat koşa koşa gitti pozisyona bakmaya hop penaltı, ki pozisyonda penaltı şüphesi bunun onda biri falan.

ama kendisi eyyamcı bir yavşak olduğundan pozisyona bakma gereği bile görmedi. ha yönetim çıkıp yine ''bnce br dha gssry mçna çkmamsını tvsye edym.'' falan derse allah onların da belasını versin. kötü oyun falan kabulüm ancak böyle göze sokar gibi çevrilen tiyatroya hayır.

sikerim böyle hayatı deyip yaşamak

siken, sevilir çünkü.

sözlük yazarlarının itirafları

youtube'da deli gibi masaj videoları izliyorum. annem geçen gelip, niye 1 erkeğin 1 erkeğe masaj yaptığı videoları izlediğimi sordu. sustum, felaketim oldu, ağlamadım.

sevgilinin aldattığını sezmek ama ispatlayamamak

göz görmeyince, gönül katlanırmış. boşver o yüzden.

uludağ vs ağrı dağı

Allah yoksa bu iki yüce dağı kim yarattı?

bedelli askerlik

Erzincan'a düştüğüm kura. Ölüm grubundayız, ondan sonrası Suriye sanırım.

Şaka bir yana ev arkadaşım istanbullu evine 10 dk uzaklıkta ki yerde yapacak. En yakın arkadaşım Bursalı o da istanbul'da yapıyor lan 20 arkadaşımdan en uzak olan Kütahya bi bana Erzincan düştü. Neyse cag Kebabı ve döneri güzelmiş. Erzincanlı kızlar ve askerde sevgili beklemek isteyen yazalar mesaj atabilir.

mesut süre

ilişki testi ciddili komik. kendisini erman yaşar'ın ''yok, yok'' programında tanıdım sonra bi açıp bakayım dedim. 7-8 bölüm üstüste izledim. Özellikle tahsildaroğlu reklamı yaptığı sahneler efsane güzel.

bunun dışında sanırım konuklardan kaynaklı bazen çok sıkıcı geçiyor program ve programı yeni çektiği yer eski yerine göre çok kötü. sanki o sıcaklık kaybolmuş. bu kadar, evet.

reklam afişindeki kadına aşık olmak

(bkz: i origins)

nimet abla büfesinin önünde oluşan kuyruk

umut-fakir-ekmek üçlemesinin tanımıdır.

i cant go on without you

soğuk havalarda içinizi ısıtan bir kaleo şarkısı;

https://www.youtube.com/watch?v=jfNOdsvMke4

kar soğuğu

bize balkanlardan gelir genelde.

sex sex sex sex sex sex sex sex

3 kere söyleyince olmuyor arkadaşlar, denemeyin yani boşuna.

alman futbolu

gelecek futbolunda önemli bir yeri olacak futboldur.

ulu kızları diye bir şey yok

arada inanıyorum böyle şeylere. ortam westworld gibi, kim robot kim gerçek anlamıyorsun.