bugün

liverpoolun 8 numaralı formasını giyen kaptanı. komple futbolcu tanımına uyan topçulardan biri. Küçükken bir everton taraftarı olmasına rağmen liverpoolun altyapısından a takıma çıkmıştır. 30 mayıs 1980 doğumludur. frank lamparda oranla defansif özellikleri daha iyidir. bu yüzden biraz defansif bir oyun stili vardır. buna rağmen sahanın neresine koyarsanır oynar. öldürücü şutları vardır. gole ihtiyac duyulduğunda sahneye çıkmakta tereddüt etmez. 25 mayıs 2005 milan liverpool maçında sahaya kaptan çıkıp gol atıp kupayı havaya kaldırarak kulübün tarihine geçmiştir.

Zannımca 8 numaralı formanın en çok yakıştı iki futbolcudan biri. * *
ingiltere milli takımında da banko oynayan,ortasahanın tüm yükünü çeken,bana göre patrick vieira'dan kesinlikle daha üstün olan futbolcu.kaptığı topları mükemmel biçimde hücuma dönüştürür.ayrıca füze gibi şutlar çeker,kaleyi bulduysa yüzde 70 goldür.farklı önde olsalar dahi maçın son dakikasında bile koşup,mücadele ederken görebilirsiniz.
dmc, mc, amc gibi orta sahanın hemen hemen heryerinde oynayabilen futbolcu.
dünyada bana göre aynı tarzda görev yeri oyuncusu olan ve takımın yükünü çeken ilk 5 futbolcu arasında ikinci sırada. sonuçta bir ingiliz olduğundan; hırslı, mücadeleci, maçı bırakmayan, kendine güvenen, futbol zekası üstün komple bir oyuncu. liverpool'un şampiyonlar ligi kupasını almasında ki en büyük paya sahip futbolcu.

(bkz: Frank Lampard)
(bkz: michael ballack)
(bkz: Pavel nedved)
(bkz: Gennaro Gattuso)
afedersiniz ama hayvan gibi şut çeken insan,guzel golleri vardır.
Patrick Vieira dan sonra gelen en iyi libero oyuncusu ve 2005-06 sezonunda belki de Patrick Vieira dan da daha iyi olan libero oyuncusu.
2006 FA cup finalinde attığı golle sert yerden ne kadar isabetli ve klas şutlar attığını birkez daha gösteren futbolcu
babası kömür ocağında çalışan,öz be öz liverpool evladı olan,attığı uzaktan gollerle tüm dünyayı kendisine hayran bırakmış futbolcu. (bkz: liverpool)
orta saha denilince akla ilk gelen liverpool a sampiyonlar ligini kazandıran her mevkide de oynama ozelligine sahip liverpool u senelerdir sırtlayan, tek bir rakibin bile gosterilemeyecegi inanılmaz bir futbolcu.
son arsenal maçında takım arkadaşıyla tartışmaya giren futbolcu. *

steven gerrard Başlığındaki Önemli Entry'ler

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.