bugün

şimdi git 10 sene sonra da gelme denilmesi gereken insandır.
kanal d nin israrla mac sunumu yaptirdigi,murat kosova dan sonra[ntv] oldukca bayat gelen erkek kisi...
Fenerbahçe-Frankfurt maçında Semih Şentürk ikinci ve bir üst tura cıkmayı müjdeLeyen goLü atarken, sevincinden ve heyecanından " Hem gol hem penaltııı!!!!" diyen nadide spikerimiz.
"yapmayın çocuklar" ve "döndürmeyin" laflarının ardından gol yendikten sonra "ama döndürmeyin demiştim" laflarının sahibi insan...
Her ne kadar eleştirilse de türkiye'de akla ilk gelen iki spor spikerinden biridir. *
emekli olmadan fenerbahçe'nin avrupa kupası kazanma ihtimali sıfırdır. fenerbahçe'nin bu sene tur atlaması bile bir mucizedir. "allahtan lig tv'de çalışmıyor" dedirten de bir spikerdir.
bir ilker yasin cümlesi:
+Evet rakip takım çok adamla geliyor ve eyvahh eyvahh eyvahh, evet ama el vardı ama el vardı, evet verdi italyan verdi golü. hakikaten olmaz böyle şey ve durum 1-0 oluyor olsun daha herşey bitmiş değil önümüzde koskoca 1 dakika daha uzatma var haydi fenerbahçe...
veysel cihan beşiktaştan transfer olduğu halde 90 dk. bir maçta oynatan kaçırdığı gollerde 'bunlarla bu iş olmaz' diyen. her maç anlatışında günaha girmeme neden olan şahsiyet.
anlattığı maçtan birşey anlanamaması bir yana, kafasından uydurduğu futbolcu isimleriyle, sahada sanki dünya karması varmış imajı çizen adam. ayrıca çoğu futbolcuya soyadıyla hitap etmesiyle ünlü zat. ağlamak istiyorum repliği hala kulaklarımızdadır.
öyle bir şom ağızlıdır felaketleri çeker. en son az.alkmaar-fenerbahçe maçında, durum 2-0 fener lehineyken yine ilkerliği'ni, yasinliği'ni yapar. " evet sayın seyirciler bu skorla fenerbahçe'nin rakibi bir sonraki turda newcastle oluyor. grupta elimizden kaçırmıştık hede....". daha ilk yarı bitmeden rakipleri sayıp düşünmeye başlamıştır. tabi ki sonucu belirtmeye gerek yok.
(bkz: cenabet spiker)
kendisine göre avrupa şampiyonasını garantilemişizdir.görünüşe göre açtı yine şom ağzını bizimki*
koyu bir galatasaylı olduğu düşünülen eskinin spor sipikeri, şimdinin spor yorumcusu ve maç mikicisi. fb taraftarının tüylerini diken diken eden bir insandır kendisi.
(bkz: oğuz kadar rıdvan ı da öpmek lazım)
-nadir gelişen osasuna atakları..yapmayın çocuklar 5-0 *
(bkz: cenabet)
kendisiyle pek güzel dalga geçilmiş emektar futbol spikeri.

http://www.youtube.com/watch?v=Zj8CRvFmvV8 *
kendini tanımayan bir insan tarafından ilk defa maçı dinlendiğinde acaba bu adam kör mü? sorusunu akla getiren anlattığı maçla sahadaki maçın alakası olmayan futbol spikeri.
onun hikayesini anlatmaya benim türkçem yetmez.

(bkz: gudubet spiker)
milli takım maçlarında sürekli seker mi? sekmedi diyerek gol atılmasını topun sekmesine bağlayan ne anlattığını anlamayan dinleyeninde ne dediği üzerinde düşünmemesi gereken enteresan tip
(bkz: ona göre herkes zago)
Maçlardan önce maçı onun anlattığını görünce televizyonun sesii kısmama neden olan insandır.."Diyagonal bir pas" şeklinde bir deyimi vardır.. Avrupa takımlarını geçtim bizim takımlarımızın oyuncularını bile karıştırır..Ümit özata emre demişliği vardır mesela...Ayrıca klüp takımlarımız ve milli takımımız onun anlattığı maçlarda genelde kazanamaz...Maçlardan önce hamama gitmesi gereken kişidir...
maç anlatırken içine cem yılmaz kaçan kişilik.izleyicileri bilgilendirmekten çok yarmasıyla meşhurdur.

(bkz: hem penaltı hem gol)
(bkz: necati pası verdi necati vurdu ve gol)

(bkz: ben spikeriniz ilker yasin)
Bir an önce ya spor dünyasından çekilmesi gereken şahıstır. Eğer çekilmiyorsa dünyadan kaldırmalıdır.
Anlattığı bir Belçika-Türkiye maçında Belçikalı Oliviera'nın gol atmasıyla kendisini tutamayıp: "Elin Arabından gol yiyorsunuz yazık! " diye nefrete benzer şeyler kusan, bizleri bir kez daha şaşırtan spor spikeri.