1. 1.
  türkiye'nin suriye'ye misilleme olarak ilk vurduğu hatay'a çok yakın olan şehir. ilginç olanı idlib urfa'ya yakın değil. orası neden vuruldu?
  1 ... silverring
 2. 2.
  acaba topları ateşleyen sabri miydi diye insanda merak uyandıran durum.yok sabri değilse selçuk şahindir.
  ... xeniumx
 3. 3.
  teröristlerden tamamen temizlenen suriye şehri.
  2 -2 ... debapo
 4. 4.
  Türkiye sınırına 40 km olan yer. işte tehlike bu kadar yakın.

  http://m.hurriyet.com.tr/Haber?id=28584372
  ... royal martin
 5. 5.
  Abd ve türkiye'den kış boyu lojistik desteği alan terör gruplarının ele geçirdiği şehir. Abd droneları boşuna gezmiyormuş oralarda demekki.
  Dikkat çekilmesi gereken nokta şehri ordu değil ağırlıklı olarak ulusal savunma gücü adı altında kurulan halk milislerinin savunuyor olması. Bu arkadaşlarda şehirin tamamen kuşatılması ardından içerde ölmeyi beklemektense halkı hama ve lazkiye'ye tahliye edip, güneye çekildiği muhakkak. Aynı olay ırak musul'da da görüldüğü gibi şok bir saldırı niteliğinde savaş oldu. Sonuçta şehir kaybedilmiştir. Kuzeybatı kırsalında kuşatma altında kalan 10 bin kadar şii'nin yaşadığı 2 belde var. Allah şimdiden yardımcıları olsun. Zahra ve nubl gibi bir direniş gösteremezlerse büyük bir katliam kaçınılmaz gibi gözüküyor.
  1 -2 ... ceyzonmafit
 6. 6.
  elhamdülillah şam da bir zafer daha kazandığımız yerdir.
  inşallah bütün şam ve islam ülkeleride zalim tağutların idarelerinden kurtulacak, eskiden olduğu gibi yeniden islam nizamıyla dünyaya yön veren hakim güç olacaktır.
  2 -4 ... antireformist
 7. 7.
  idlib'e gericiler yakın zamanda girdi. daha önceki zamanlardan ders almış olacaklar ki. bu sefer araçtaki insanları tarayarak öldürmediler. Karsıdan karsıya gecen ailenin bebeğini tutarak karşıya geciren görüntüler var.

  Şehire giren bu sakallı kafa kesenleri alkışlayan bir kaç kişi var. bu fırsat onları da çekmişler... Güya halk bunlardan yana göstermek için.

  Arkadaşlar, ingilizceniz var ise. facebook ya da sosyal medya da suriyeliler ile tanışın hatta kendi anketinizi yapın. kaç tane esad karşıtı var kaç tane esad yanlısı var.

  "Türk Kızılay’ı idlib’e 50 ton gıda ve 5000 bin battaniye gönderdi."

  bizimkilerin de zihniyeti aynı tabii. Başa yere göndermiyor yardımlarını...
  1 -3 ... scorpioraptor
 8. 8.
  islamcı şakirtler hala şehir rejimden temizlendi diyorlar ya.ulan şehri ele geçiren el nusra terör örgütü terör!kendinize gelin okadarmı insanlıktan çıktınız..ama ondan geriye sayın yakındır esad hepinizin kitabını skecek.5 yıldır adam amerikaya meydan okuyor koca şehri sizin gibi 3-5 itemi bırakacak.
  1 -1 ... camilo31
 9. 9.
  suriye ordusunun tek başına suud ve türk ordusuna karşı fiilen savaş verdiği kenttir.
  3 -1 ... camilo31
 10. 10.
  Suriye de tamamen muhaliflerin eline geçmek üzere olan eyalettir. Eyalet merkezi olan idlib şehrinden sonra rejimin elinde olan son direniş bölgesi de muhaliflerin kuşatması altında. Eğer düşerse rakka dan sonra ikinci bir eyaletten suriye rejiminin varlığı silinmiş olacak.
  ... kayi