bugün

entry'ler (254)

ölmek istemiyorsan kalabalıklardan uzak dur

3 sene intihara ara verdim.

kendisi gibi düşünmeyenlere saygı göstermek

omurgasız insan uygulamasıdır. üstelik saygı hak edilir. zorla çekip alınmaz.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

politik yazmamalıyım toprak atarlar modundan, politik yazarım toprakta atsınlar ben zaten yaşıyor muyum ki moduna geçtim ölüm orucu da beni sarmadı kişisel rekor 4 gün. bol su ile 15 gün dayanabilirim. ben ne yaşıyorum ben neredeyim ben mezarda yaşamaya amatör kaldım. bugün açlık istedim çöl istedim, tarihe dayalı susuz ve gri yollar çekti canım. atlılar yanımdan tozu dumana katarak kılıç şakırtıları eşliğinde gecenin bir yarısı geçsin istedim. gözüme kum dolsun gecenin aşkı beni kendine kitlesin, kalbim titresin. atlılar uğultular eşliğinde uzaklaşsın ben öleyim istedim. terörist değilim yaşantım bu.

kovulmuş şeytanın şerrinden alemlerin rabbi olan Allah'a sığınırım

türk polisinden Allah'a sığınırım

türk istihbaratından Allah'a sığınırım.

at üstünde isveç'e kaçmalı bir suç işleseydim en azından üzerime atmaya çalıştığınız suçları hak etmiş olurdum ve böyle yıkık bir hayatım olmazdı bunu şuur edemediğim her dakika araba çizesim geliyo şaka lan şaka ben iktidarına körpe gibi bağlı kirvemle neşid dinleyen yatsıdan sonra Esad'a beddua veren hüzünlü selefiyim TC çok güzel.

türkiye nin taliban ın inancıyla ters bir yanı yok

Doğru bir önerme. Taliban sözde Hanefi maturidi görünüyor. Hem Türkiye Cumhuriyeti ile pek çok ortak özelliği var. Mesela; Talibanın uyuşturucu ticareti dillere destan. Yeryüzünün en büyük uyuşturucu tüccarlarından biri. Birilerinin mücahid sandıkları halka zulmedip akşam koko çeken tipler. Ne sandın? Adamlar uyuşturucudan vergi alıyor. Onların kontrolünde olan bölgeler uyuşturucu üretiminde dünya devi. Ekonomileri böyle dönüyor. iğrenç bir iş yaptıkları için bunu açıktan açıklamıyorlar. Ama içerdeki herkes biliyor. Tıpkı Muğla limanlarına gelen tonlarca kokainin devlet eliyle ticaretinin yapıldığını herkesin bildiği gibi! Kendimi hepinizden tenzih ediyorum ben sizden uzak ve beriyim. Yaptıklarınız inancıma ve her türlü görüşüme ters. Khalas.

fransa

FRANSA'DA, ÇOCUKLARA HiCAB GiYDiRMEK VE ANNELERiNiN DE ÇOCUKLARININ YANINDA HiCABLA GEZMESiNi YASAKLAYAN VE DIŞARIDA NAMAZ KILMAYI YASAKLAYAN iSLAM KARŞITI BiR YASA KABUL EDiLDi.

Artık 18 yaşın altındaki çocuklar halka açık yerlerde başörtüsü giyemezler. Müslüman anneler, herhangi bir okul gezisinde çocuklara eşlik ederken hicab giyemezler.

Son olarak, en kötüsü ise Müslüman olan ve Fransa’da üniversitelerde okuyan öğrenciler, kendi eğitim kurumlarında namaz kılmaları mümkün olmayacaktır.

Bütün bu aptalca önlemler, «Cumhuriyet değerleri için mücadele» ve islam karşıtlığı sözleriyle örtülüyor.

Aynı zamanda, tüm bu yasalar açıkça vicdan özgürlüğü hakkına aykırıdır, ancak kimsenin umurunda değildir. Çünkü Cumhuriyet değerleri daha önemlidir!

————————————

inna lillahi va inna ilayhi raciun!
Hicret etmek ve Allah’ın düşmanlarıyla mücadele etmek için neyi bekliyorsunuz? Annelerin başlarındaki hicaba ve çocuklarımıza ne giydireceğimize kadar karışarak hadlerini aştılar. Biz de onlarla ve dinleriyle mücadele etmeliyiz. Ta ki onları ve tüm beşeri yasaları yeryüzünden silinceye kadar...
Hasbunallah va nimal vakil!

اَلشَّهْرُ الْحَرَامُ بِالشَّهْرِ الْحَرَامِ وَالْحُرُمَاتُ قِصَاصٌۜ فَمَنِ اعْتَدٰى عَلَيْكُمْ فَاعْتَدُوا عَلَيْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدٰى عَلَيْكُمْۖ وَاتَّقُوا اللّٰهَ وَاعْلَمُٓوا اَنَّ اللّٰهَ مَعَ الْمُتَّق۪ينَ

Haram ay haram aya karşılıktır. Hürmetler (dokunulmazlıklar) karşılıklıdır. Kim size saldırırsa siz de ona misilleme olacak kadar saldırın. Allah'tan korkun ve bilin ki Allah muttakîlerle beraberdir.

Bakara 194. ayet

1 ramadan 1442

Bu yılın ilk iftarını yaptık alhamdulillah.

iftarda Oruçlunun Yapacağı Dua

ذَهَبَ الظَّمَأُ وَ ابْتَلَّتِ الْعُرُوقُ، وَ ثَبَتَ اْلأَجْرُ إِنْ شاَءَ اللهُ

[Zehebez-zameu vebtelletil-urûgu, ve sebetel-ecru inşâAllahu]

"Susuzluk gitti ve damarlar ıslandı. Ve; Allah'ın izniyle ecir sabit oldu."

●Ebu Davud, 2/306 ve diğerleri. Bkz. Sahih-i Cami, 4/2509.

اَللَّهُمَّ إِنيِّ أَسْأَلُكَ بِرَحْمَتِكَ الَّتيِ وَسِعَتْ كُلَّ شَيْءٍ أَنْ تَغْفِرَ ليِ

[Allahumme innî es'eluke birahmetikel-letî vesiat kulle şey'in en teğfira lî]

"Allah'ım! Her şeyi kaplayan rahmetinle beni bağışlamanı dilerim."

●ibn Mace, 1/557, Abdullah b. Amr (radıyallahu anh)'ın duasından, Hafiz ibn Hacer, hasen olduğunu söyler, el-Ezkar, bkz. Serhi, 4/342.

sözlük yazarlarının düşünceleri

Uksimu billahil azim; ci'nakum bizzebh ya a'daa Allah !

hz muhammed

Düşmanlarının bile kendisinde kusur bulamadığı güvenilir, yüce Nebi (sallallahu aleyhi ve sellem)...

dünyayı kim yönetiyor

Allah.
الله.
Аллах.

ben pozitif oldum sen de olacaksın deyip tükürdü

Hastalıkta sağlıkta beraberler.

sahte içki içip ölenlere üzülmemek

Bursa'da sahte içkiden ölü 4 olmuş, yıl olacak 2021 hala içkiden ölen var muhtemelen eşşekcenneti arkadaşlar ahirette randevulaşalım bu kerizliğe birde orada güleriz.

3 kasım 2020 viyana hilton otel saldırısı

Muhammed Allah´ın elçisidir. Beraberinde bulunanlar da kâfirlere karşı çetin, kendi aralarında merhametlidirler. Onları rükûya varırken, secde ederken görürsün. Allah´tan lütuf ve rıza isterler. Onların nişanları yüzlerindeki secde izidir. Bu, onların Tevrat´taki vasıflarıdır. incil´deki vasıfları da şöyledir: Onlar filizini yarıp çıkarmış, gittikçe onu kuvvetlendirerek kalınlaşmış, gövdesi üzerine dikilmiş bir ekine benzerler ki bu, ekicilerin de hoşuna gider. Allah böylece onları çoğaltıp kuvvetlendirmekle kâfirleri öfkelendirir. Allah onlardan inanıp iyi işler yapanlara mağfiret ve büyük mükâfat vâdetmiştir.
(48:29)

Müslümanların topraklarında eli gezinenler bu saldırılara niye şaşırıyor anlam veremiyorum. Ektiğini biçersin. Müslümanlar topraklarını bombayanlara çiçek mi uzatacaktı? Ekmeğini çalanlara islam barış diyerek gülümseyecek miydi? Siz omurgasız mısınız? Beyniniz var. Lütfen kullanın.

allah u ekber sözünden rahatsız olmak

Âyetlerimiz açık açık kendilerine okunduğunda, kâfirlerin suratlarında hoşnutsuzluk sezersin. Onlar, kendilerine âyetlerimizi okuyanların neredeyse üzerlerine saldırırlar. De ki: Size bundan (bu öfke ve huzursuzluğunuzdan) daha kötüsünü bildireyim mi? Cehennem! Allah, onu kâfirlere (ceza olarak) bildirdi. O, ne kötü sondur!
(Sure No:22 Ayet No :72)

3 kasım 2020 viyana hilton otel saldırısı

Baghuz'da sünnilerin katledilmesine, diri diri yakılmasına alkış tutan muta çocukları Viyana hristiyanlarının duyarını kasıyor.

fransa da bir öğretmenin kafasının kesilmesi

Fransa'da Efendimiz Aleyhisselam'a hakaret eden öğretmenin kafasını gövdesinden ayıran gence selam olsun! Kabri cennet, ruhu şehidlerin katında bulunsun!
sizler peygambere dil uzatmakta bu kadar gayretli, ümmeti muhammedin arslanları bir o kadar onun şerefini muhafaza etmekte gayretlidir!

“Bahreyn halkı çocukları ellerindeki değneklerle top oynuyordu. Bahreyn piskoposu da onların yakınında oturuyordu. Bir ara top piskoposun göğsüne çarptı. Piskopos topu aldı ve geri vermedi. Çocuklar toplarını istiyor, piskopos ise vermiyordu...
Çocuklardan birisi “Muhammed’in (sallallahu aleyhi ve sellem) hakkı için topu bize ver” dedi. Piskopos bu kez topu vermediği gibi bir de Resulullah’a sövdü. Bunu duyan çocuklar ellerindeki sopalarla piskoposu dövmeye başladılar ve ölene kadar da bırakmadılar.
Sonra, durum Ömer (r.a.)’a arz edildi. Ömer (r.a.) çocukların bu piskoposu öldürmesine sevindiği kadar ne bir fethe ne de alınan bir ganimete sevinmiştir.
Şöyle dedi: “islam’ın izzeti şimdi gelmiştir. Nebilerine sövülen küçük çocuklar gazaplanıp intikam almışlar!”
Ve Ömer (r.a.) Piskoposun kanını heder saydı.”

(Şihabuddin el-Ebşihi; el-Mustatraf: 2/34) [Harun Resid Çetin]

Pariste bize cezayirli iki kardeşi hatırlatan arslanımız 18 yaşında, çeçen asıllı Abdulak Abuyezidoviç 12 mart 2002 moskova doğumlu. zaten çeçenleri oldum olası sevmişimdir.

cübbeli ahmet hoca

Habertürk'ün canlı yayınında "Mustafa Kemal Atatürk aleyhine konuşmak caiz değildir." diyerek ALLAHIN emirlerinin tersine fetva veren oksijen israfı.

"Şüphesiz, inkar edip kafir olarak ölenler, Allah'ın, meleklerin ve bütün insanların laneti bunların üzerinedir." |bakara 161

"Zalimlere kendi mazeretlerinin hiçbir yarar sağlamayacağı gün; lanet de onlarındır, yurdun en kötüsü de." |mü'min 52

imam Ahmed bin Hanbel aleyhine konuşmakta caiz midir cübbeli? Sen ona vahabi diyen bir akılsızsın çünkü. Sadece soruyorum? "Bütün dinlerin denizin dibine gömülmesini istiyorum." diye röportaj veren ve son peygambere cahil çöl bedevisi diyebilen kafir Kamal aleyhine konuşmak caiz değil. Ama Ahmed bin Hanbel'i karalamak caiz. Öyle mi? Merak ediyorum doğrusu inandığın dinin islam olduğuna emin misin?

Tam da bu haftaki gündemin ne olacak diyordum, seviye 2'ye gelen cübbeli sinyalleri vermeye başladı. ne zamandır konuşmuyordu di mi kimse sizi? Yarında inönüyü falan mı yalasanız, hala yeterince etkileşim olmadı. biraz daha yaratıcı olun ama.

ola hangi islamdır bu? wallah ben böle şey görmemişem.

sabah ezanının yasaklanması gerekliliği

Ey iman edenler! Sizden olmayanları sırdaş edinmeyin, onlar size kötülük yapmaktan geri durmazlar, sıkıntıya düşmenizi isterler. Onların ağızlarından nefret taşmaktadır; kalplerinin gizlediği ise daha büyüktür. Gerçekten size delilleri açıklamışızdır, eğer düşünüyorsanız!

Size gelince, bakın siz onları seviyorsunuz, ama onlar sizi sevmiyorlar. Siz kitabın tamamına inanıyorsunuz; onlar sizinle karşılaştıkları zaman "inandık" diyorlar; yalnız kaldıklarında ise size karşı kinlerinden parmaklarını ısırıyorlar. De ki: "Kininizle geberin!" Şüphesiz Allah kalplerde olanı bilmektedir.

Size bir iyilik gelirse bu onları üzer, ama başınıza bir kötülük gelse buna sevinirler. Eğer sabreder ve sakınırsanız, onların tuzağı size hiçbir zarar vermez. Allah onların yaptıklarını çepeçevre kuşatmıştır.

|Al'i imran 118-120

şia

Şia bu ümmetin sırtındaki çıbandır. Sökülüp atılmalıdır.