bugün

entry'ler (444)

anıtkabir i ziyaret eden çarşaflı bacılar

Ben müslümanların niye oraya gittiğini anlamıyorum ki.. Çarşaflı olsa ne olur olmasa ne olur.. Kilisede de giyiyorlar yoksa bu çarşafı..

istiklal marşı umrunda olmayan kadın

Bu millet ve devlet o kadar çok seviyordu ki yazarı da en son mısırda buldu kendini.. Bu sistem ne kadar iki yüzlü.. Şurada şeriatı savunan mehmet âkif adına da iki laf etseler de biz de görsek.. Tevil s götürmez.

istiklal marşı umrunda olmayan kadın

Herkesin saygı anlayışı farklıdır bu bir.. O istiklal marşını sağından solundan böle böle kuş gibi yaptıklarında cânım şiiri katlettiler zâten.
Orada dikilerek saygısını gösteren kişilere hakaret etseler haklısınız.. Aklınızın almadığı insanlar sizleri namaz kılmıyorsunuz, oruç tutmuyorsunuz diye yadırgamıyor. Allah'a ve dinine aynı zamanda bu dine mensub insanlara (küçük gördüğünüz için değil, şahsen bu umrumda da değil.) hakaret ediyorsunuz, küfür ediyorsunuz diye tepki gösteriyor.
Gün olurda gevur birine namaz için dikilmesi hususunda tepki gösteren kişiye ilk ben karşılık veririm.
Burada elma ile armudu birbirine karıştırıp, en iyi yaptıkları hakaret etme, küfretme işine dönen.. Haysiyet fukarası insanlarsınız. Saygı ile ritüellere katılma arasında ki farkı anlıyorsunuz ama hakaret ve küfür edeceksiniz ya her türlü fırsatı elinizde tutuyorsunuz..
Orada hanımın yaptığı işe gelince. Yaptığı yanlıştır, o kadar insanın önünde, insanları galeyana getirir gibi önlerinden geçmek doğru değil.
Hadi bunu saygısızlık olarak değerlendirdiniz bunu da anlarım.. Ama adama demezler mi sen nasıl bi şerefsizsin ki ayakta durmayan kadına saygısızlık yaptı diye hakaret ediyorsun. Senin anan baban yokmu, hiç mi terbiye vermediler. Bu kadar saygı dersi verirken biraz da insanlarla nasıl konuşulacağını öğren..
Kişinin yüzüne karşı söylediğinde yiyeceği dayaktan tırsan, arkasından veya böyle klavye üzerinden şerefsiz şerefsiz konuşup cinsel küfürlerle saldırmaya çalışan insanımsı varlık.. Çok merakediyorsan cuma akşamları okul kenarlarında bekle, bu kullandığın cinsel tabirleri orada ki kadınlardan birine kullan oğlumu olur kocası mı olur ağzını burnunu güzelce bi dağıtsın. Sende rahatlamış olursun.
işine gelince fenimizmden, insan haklarından bahseden ezik insanlar sizin hakkaniyet anlayışınız ancak sizden olanlara..

sözlükte en çok sıkan başlık türleri

kemalist, kız, çomar.. iyide başka başlık kalmadı..

her atatürkçü olmayanı atatürk düşmanı zannetmek

Gitmiş birisi mustafa kemal düşmanı olanın annesine vs. küfretmiş başlık altında.. o mesajın altına yazı yazmaya ben utandım. Herkes her dediğini söylüyor problem yokta.. şeref fukarası insanların da söyleyeceğinde bir sınır hudut olmalı.

10 kasım yaklaştıkça kuduran laikçi

Ne kadar dert ettiniz şu sireni.. Kimse bana git sirende dikil demiyor. Çocuklarımı da göndermiyorum. Adamlar isterlerse amuda kalksınlar, yeter ki beni ritüele karıştırmasınlar ki öyle bi dertleri yok..

recep tayyip erdoğan

Sol taifenin kabahati. Adam gibi bi muhalefet çıkaramayın. En azından ağzı laf yapan adamı da başka bi adam kendi karısını pazarladığı gerekçesi ile görevden alın. Şimdi daha iyimi oldu. insan en azından videosunu yüklemez internete belki yerine geçirmek istediğiniz adam beceremiyecek ki öyle oldu. Şimdi geride dönemiyorsunuz.

ataputçu diye diye kemalist olmak

Arada kalanlar şöyle şiirler yazar sanırım..

“Hak Teala çün yarattı Türk’ü ilk
Dedi, ‘Üç kıta da olsun ona mülk.’
Mustafa nurunu alnına koydu,
‘Bil! Kemal’in nurudur, ol nur!’ dedi.”
Geçti böyle nice ay, nice sene,
Vakt erişti bin sekiz yüz seksene
Ger dilesiz, bulasız oddan necat,
Mustafa-yı ba-Kemal’e essalat!”
Ol Zübeyde, Mustafâ’nın ânesi
Ol sedeften doğdu ol dürdânesi!
Gün gelip oldu Rızâ’dan hâmile
Vakt erişti hafta ve eyyâm ile.
Geçti böyle, nice ay nice sene
Vakt erişti bin sekiz yüz seksene.
Merhaba ey baş halâskâr merhaba
Merhaba ey ulu serdâr merhaba!

akpliler anıtkabire giderse olabilecekler

Okunacak şiiride buraya yazabilirim..

“Tanrı gibi görünüyor her yerde
Topraklarda, denizlerde, göklerde;
Gönül tapar, kendisinden geçer de
Hangi yana göz bakarsa: Atatürk.

Babasından önce onun adını
Öğretiyor oğluna Türk kadını
Ondan aldık yaşamanın tadını
Bahtiyarız, bahtiyarsa Atatürk.”

Halil Bedii Yönetken

kürt kızlarının yatakta çok başarılı olması

Cibiliyetsiz, haysiyet fukarası, hayvanların seviyesine çıkamayan duygularını bastıramayan ergenliğini doya doya yaşayamamış ödlek başlığı diyebilirim sanırım..

batılı olduğunuz için değil baatıl olduğunuz için

Türkiye'nin her tarafında çıkan cinayet haberlerinden cımbızla buraya aldıkları anektotlarla anadolu insanına hakaret etme haysiyetsizliğine erişebilme çabası gösteren insanlardır. Pkk neyse sizde o sunuz.. Toplumu kafanıza göre çomar ve modern olarak bölerek kibirlenmeniz ancak bu sözlüklerde mümkün olduğu için buralara tünemişsiniz..
Şuraya her gün izmirle, antalya ile alakalı haberler doldurulsa ege insanı şerefsiz mi olacak.. Batısından doğusuna bir kaç tâne haber görüp o bölgenin halkını aşağılayan ergen karakterli internete tünemiş insanlar olduğunuzun farkındamısınız. Bu ülkede insanlar parti liderlerinin bilmem ne videolarını izleyip o parti liderinin memleketine de hakaret etmemeli. Konya da işlenen bir cinayete yorum atarakta.. Hangi din ve ırktan olursa olsun şahısların suçları topluma yüklenmemeli diyeceğim ama.. Siz adam olmazsınız ki kime diyorum..

http://www.milliyet.com.t...izmir-yerelhaber-1743207/
http://www.karar.com/gunc...i-cekicle-saldirdi-482648
https://www.egehaber.com/...koca-dehseti-h134756.html

kürdüm ulan var mı bir diyeceğiniz

Var.. arkadaşınla nasıl konuşursun bilmem ama şurada biraz efendi başlık aç. Her fırsatta kürt kardeşlerim hakkında şurada güzel söz söylerim.. Trol dediklerindenmisin nesin.. Kürtlere hakaret etsinler diye açtın herhalde bu başlığı..

mustafa kemal atatürk

Bi karar veremediniz kim olduğuna.. Biriniz o bi lider şeriatı (Allah'ın kanunlarını) kaldırdı.. Bu ülkede gökten indiği zannedilen kitaplarla işimiz olmaz diye cesurca söyledi diyor..
Diğer tarafta o islâma en büyük hizmeti verdi.. Şahsiyetli bi müslümandı diyor..
Önce ne olduğuna bi kendi aranızda karar verin..
Gerçi neyse ne.. Benim öğrenmek istediğim müslüman atatürkçüler ne düşünüyor. Bahsi geçen kişinin müslüman olmadığını kendi beyanlarından sesli ve yazılı bir çok defa duyduğunuza göre (hatta hıristiyan vs olmasıda mümkün değil diyen tarihçiler var ben araştırmış değilim..) ve sizin inancınıza göre müslüman olmayan kimse cennete gidemeyecekse.. veya Allah'ın sevmediği bir kulsa.. o zaman nereye gittiğini düşünüyorsunuz. Ya da inandığınız tanırınız ona bir torpil geçmiş olabilir mi? Sadece merak?
Not: Sözlerimin hiç biri kendi düşüncem değildir.. Mâlumunuz koruma kanundan dolayı çevremde ki farklı fikirleri buraya yazdım. Durduk yere bir de sistemin anlayışının hoşuna gitmeyen bir şey söyleriz boş yere içeride bir kaç yılımız geçmesin.
2. Not: Bende anlamadım ki memnun değilsiniz ama hâla mustafa kemal hakkında söz söyleyenleri içeri atabiliyorlar.. Sonra sistem bizden yana değil diye sızlanmayın. Hakkaten ben şimdi mustafa kemal yazıyorum ama başına sayın gibi bi ibare koymadığım için gene problem olur mu? Dava vs. açmazlar değil mi?

sözlükte kız yoktur

Ondan mı başlıkların yarısında kız kelimesi geçiyor.. Sözlüğün yarısı kafayı bozmuş bu kız milleti ile.

ilk defa kızla buluşacaklara tavsiyeler

Yol yakınken dönün..

akp nin 10 kasım da anıtkabir deyiz pankartı

Biri bana söylesin.. Bu adamlar atatürkçü değiliz milleti kandırıp gerçekte müslüman muhafazakar mı yoksa biz müslümanları kandırıyoruz gerçekte atatürkçüyüz diyen kemalist muhafazakar mı..

kemalist biri ahlaklı olabilir mi

Bu kemalistlerin ne olduğunu çözemedim. Yarısı müslümanım diye gezer diğer yarısı peygambere hakaret eder. Şunun bi adını koyun artık.
Bu tesbitten sonra şunu diyebilirim ki.. Müslümanlara kemalitslere! göre (ki müslüman kemalist, müslüman demokrat olmaz) Bu peygambere laf eden kemalistler terbiyesiz olmalıdır.
Ateist olup kemalist olanların bir kısmına göre de müslüman kemalistler ahlaksızdır..
Müslüman kemalistlere göre mustafa kemal her açıdan müslüman, ateist kemalistlere göre ise her açıdan ateisttir.
Adamların ortak noktası kemalizm vesilesi ile mustafa kemal.. mustafa kemalin dünyaya bakışında bile ittifak edememişler anladığım kadarıyla..
Genede de kemalistin ahlaklısı olur.. Fakat samimi olmaları için ateist yada deist olmaları gerekir.. Müslüman olup Kuran hükümlerine bağlı kalacağını kelimei tevhid ile söyleyip yüzünü bu tarafa döndüğünde kandırdım ben aslında kemalizmin doğrularını savunuyordum banane kuran'dan diyen ikiyüzlüler, bir de bunu yaptığından haberi olmayan kandırılmış mâsum cahil diyebileceğimiz aydınlanmayı bekleyen samimi olabilecek insanlar mevcuttur..

9 kızı olan baba

O kız çocuklarını yetiştirse hayatında başka bi hayır yapmasına gerek kalmaz. Çok zor iş.. Ama arada yaş farkı varsa büyük küçüğün terbiyesinden vs. mesul olsa belki biraz rahatlar.. Çocuk gibisi yoktur. Kızı erkeği hep aynı ama kız çocuğu bi başka. Ne kadar büyüdükçe gidecek endişesi zihni kaplamaya başlasada.. Çok tatlılar yahu..

suriyeliler bizim kardeşimizdir

Sözlüğün yarısı ateist, kemalist, demokrat muhterem sen bunu yanlış yerde söylüyorsun.

10 kasımda siren sesi tarafından rahatsız edilmek

Adam ben dinsizim diyor millet yasin okuyun diyor.. Sirene gelince herkes dinini yaşamakta özgür. hıristiyanlar çanı, müslümanlar ezanı dinliyorsa kemalizm dinine mensub insanlar da sireni senede bir dinlesinler.
Problem onlar dinini dikilerek yaşarken başkalarını da zorlamaları. Ben kemalizm dinine mensub birisine namaz kılmıyor diye kızıyormuyum.
Ne kadar hıristiyanlık gibi semâvi bir din olmasa da.. insanlar kemalizm dinini kendi anlayışları ile yaşayabilmeli..