bugün

entry'ler (2240)

gastroenterohepatoloji

Sindirim sistemi hastalıkları ile ilgilenen bir bilim dalı.

Reflü, ülser, gastrit, mide , hemoroid, karaciğer, hepatitler, safra, pankreas, gibi hastalıklarla ilgilenirler.

sorvagsvatn gölü

Doğal bir infinity pool edâsıyla muhteşem manzaraya sahip göl.

görsel

akdeniz lokumu

sabah sabah canımın çektiği deniz mahsülü, milyonlarca seçenek arasından içime doğan şeye bakar msın.

(bkz: okyanus lokumu)

(bkz: surimi)

kedilerin dünyayı ele geçirme planları yapması

Şunun keyfine baksana, bunlar bir muhtarlığı bile ele geçiremez.

görsel

Hava sıcak diye dayamış göbüşü betona oh dünya umrunda mı? En kötü yanı çalışırken şu görüntüyü görüp kahrolmamdı, ulan dedim kedi olmak vardı.

uzaklara gitmek istiyorum

Uzaklarda kesmez insanı, ölüm de bazen diğer boyutta her şey ters iken, ne olacağını beklemeye başlarsın zevk alamayacağını falan bilirsin.

Yaşanan her şeyin tükeneceğini bildiğin zaman, bu derin bir gerçektir.

mcdonald s

Bugün 2. Kez patates kızartma yağ'ından hamam böceği çıkan çöp firma.

Dışarıda yemek yemeyin, tavsiye etmem.

mcdonald s

Şu anda içine hamam böceği düşmüş yağ'dan patates kızartması yiyorsunuz haberiniz olsun.

Koskoca mcdonald s dediğiniz yer bu işte, hamam böceği düşmüş yağı değiştirmediler sabahtan beri de veriyorlar.

gelmiş geçmiş en büyük icat

transistör, tekerlek, hava basıncı, poşet çanta türü, bilgisayar, uçak, scuba regülatör, asansör bunlar dünyaya epey yön veren şeyler.

numara sorgulama sitesi

Bu tip yerlere numaranızı yazıp fişletmeyin, ömür boyu sonu gelmeyen reklamlarla uğraşırsınız, çünkü buradan sorgulatılan numaralar hep aktiftir ve reklamcılara dağıtılır para karşılığı, en kötü kendi reklamlarını yollarlar.

Eskiden ücrersiz sms siteleri vardı herkes ücretsiz diye oradan mesaj atardı, milyonlarca telefon fişlendi bu sayede.

en unutulmaz film final sahneleri

Sahnede çok derin bir subliminal var 40 defa izleyen bile görmemiştir, final sahnesi olmasa da.

Replik zaten ayrıca efsane, 5 kasımda doğduğum için de bir anlam yüklüyorum.

https://youtube.com/watch?v=LF1951pENdk

bok gibi hissetmek

Az önce motorla küçük bir çocuğa çarptım, daha önce kendimi hiç bu kadar kötü hissetmediğimi fark ettim, daha önce hiç yaşamamıştım çünkü böyle bir şey hep dua ederdim ne olur yaşamamayım diye.

ALLAHTAN aşırı yavaştım arabanın arkasından fırladı fiziken hiçbir şeyi yok gibi gittim annesini buldum, hastaneye götürmem gerek onu diyorum, yok ona bir şey olmaz diyor, nasıl insanlar şok oldum.

şeker hastalığı

Mürrisafi hıthıt nar tohumu ve bir kaç şey daha yoğurtla karıştırıp yendiğinde iyileşilen hastalık.

Devâsı basit ama bilen yok. Ömrünüzün sonuna kadar çekmeyin.

katrancı koyu fethiye

yaklaşık 12 gün önce oradaydım dalaman yoluna giderken solda ölüdeniz/#37086872 konusunda memnuniyetsizliğimi söylediğimde bana tavsiye edilen yer, denizi çok temiz gerçekten aşırı kalabalık değil 2. koy daha sakin hafta içi daha da sakin olacağını düşünüyorum ben bayram tatilinde oradaydım.

manzarası güzel 2. koy'a giderken tepelere doğru araba sürüyorsunuz ama burası ıssız bir yer değil girişi 18 tl falan, büyük çadırlar var koyda plaj için gerekli her şey mevcut, ben sadece bir kaç saat denizine girip çıktım, asla böyle kabalıklarda kamp yapmam, eğer insan olmasaydı kamp yapacaktım, ama o Beydağlarına nasip oldu.

görsel

sakin kalabilmek

asla olamadığım olmaktan da nefret ettiğim hususların başında geliyor, sert insanım ben aniden yanardağ gibi oluyorum hoşuma gidiyor, bilmiyorum sakinlik bana göre değil. ama bu değil ki kaba bir insanım ve herkesi kırıyorum asla.

pisa kulesi

italyaya gidip burada fotoğraf çektirmeyen çok az kişi vardır gerçi fotoğraftan çok perspektif enstantanelerine sahne olan dekonstrüktivist bir havası var, onu popüler yapan da bu aslında.

lunch sky

sevilen hanım efendi ile güzel bir manzarası olan yer de yapmak istediğim çok değişik hislerin olacağını düşündüğüm olay.

olayın özeti şöyle ki; gökyüzünde ayaklarınız yere temas etmeden sadece sandalye ve masanın bir irine montelenmiş hali üzerinde yemek yiyorsunuz.

görsel

bunun iki kişilik olanı, hafiften hava kararırken mum ışığında, güzel bir açıdan şehri göreni çok cool bir hareket tam benliktir.

pirates of the caribbean

Siyah incinin laneti bu sabah izleyip eskiyi biraz yâd ettim, film flashback olarak kadro olarak efekt olarak eşi benzeri dahi olamayacak serilere imza atmış.

sütlaç

Tatilden gelince hediye olarak iki gündür bana özel yapılan tatlı, dün yapılan bir tencereyi gömünce bu gün yeniden yapılıyor.

Ne çok sevdiğimi bilirler.

bey dağları

Batı Toroslar, Antalya Acısu da sınırları uzanıyor, en son sıçan adasını saat 10 yönünde gören bir koy'a kadar gelir, iki gün önce orada kamp yaptım tek başıma, sabah uyandım denizine girdim, suyu da temiz orman da güzel manzarası da yeterli küçük çaltıcak, Sarısu gibi yerlerde artık merkeze dönüyor.

Çok fazla kertenkele mevcuttu ağaçlarda ama ortalama 10 12 cm arası, tavşan ve kertenkele gördüm uzun kalamadım ve içlere kadar gidemedim eminim ormanın içinde daha güzel hayvanlar vardır.

görsel

muhlama yapabilen bir kızı üzmek

Muğlamadır o, karadenizde yapılır başkası imkansızdır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.