bugün

entry'ler (185)

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Cannabis - ula.

gecenin şarkısı

Nirvana- where did you sleep last nigth.

sözlük kızlarının şu an dinlediği şarkılar

Markete Irglova - Glen Hansard ikilisinden if you want me..

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Cat Stevens oh very young.

bir unutma şekli olarak uyumak

Sadece Kısmidir kesin bir çözüm olamamıştır hiçbir zaman.

okunmak için bekleyen kitaplar

Oğuz Atay 'tutunamayanlar'
Ahmet Hamdi Tanpınar 'saatleri ayarlama enstitüsü '

gecenin sözü

Yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyeyim..
Incinirsin yine de sen bilirsin

ben bu yazıyı kendime yazdım

Karanlık odamda bana eşlik eden Marketa Irglova/ Glen Hansard ikilisi şu günlerde vazgeçilmez partnerlerim.. Derken anoson kokusu geliyor burnuma belki de açık balkon kapısından içeri sızmıştır sinsice burnumda bitivermiştir .. Midem bulanıyor sanırım geçen hafta çok içmenin bunda oldukça büyük etkisi var.. Glen'in yine öne çıkma çabalarına takılıyor gözüm Marketa ise her zamanki mütevaziliğinde... Anoson kokusu iyice sardı odayı midemse neredeyse ağzıma ulaşmak üzere, az kaldı başarmasına... Evet kendime nottu bu kendi kendime notlardan yine bir tanesi işte.. Nasıl başlasam da anlatsam son günlerdeki yaşama dair isteksizliğimi nasıl başlasam bir türlü keyif alamayışımdan.. Düşünmeden yaşayabilir mi insan düşünmekten bitap düşmüşse artık .. Düşüncelerin seni bir girdaba sürüklediğini bilirken niye düşünmek isteyesin ki .. Düşünme derken bile düşünürken düşünmeden nasıl mümkün yaşamak.. Bugün bir kodeste olsam nasıl olurdum diye düşündüm niye düşündüm bilmeden birden düşünüveriyor insan bilirsin.. Bir çocuğun parka giderkenki heyecanı, o hızlı adımlarla yolları tüketme çabasına benzer bir his doluyor içime .. Hani yol bitmek bilmez bir türlü varamıcakmış gibi olur ya .. Glen hansard'a karşı bir öfke duyuyorum sonra Falling slowly'nin ödül töreninde olanlar Yüzünden .. Seviyor muydu gerçekten de o zamanlar Marketa'yı?? Aferim ama bak Marketa çıktı tekrar konuştu Törende geçiştirilmesine müsade etmedi neyse... Sonra sen geldin aklıma anlayamadım neden bu kadar uzaklaşma çabası içerisindesin insanlardan .. Anlamak istedim seni inan bana ama bir neden bulamadım bir türlü ..niye bu isteksizlik bu iğrenme bu nefrete benzer duygu-durumun.. Ha bir de düşündüm de dünya hızlı mı Dönüyor ne! biraz sarsmadan mı dönse acaba nasıl olur!..

denizli de deniz var mı

en son 3 yıldır her dakka neredeyse birlikte olduğum arkadaşımdan işitip başımdan kaynar sular dökülmesine sebebiyet vermiş beni çileden çıkarmış durumdur efenim..

sözlük yazarlarının şu an yaptığı şey

Sahilde bir bankta denize karşı kitap okumanın keyfini sürüyorum ..

insan olmasaydın ne olmak isterdin

Bir nota olmak isterdim galiba ..

bilerek kötüyü tercih etmek

Kişinin kendisiyle girdiği amansız bir inatlaşmanın sonucu da olabilir tabi..

selahattin demirtaş

Bugün Başbakanın ona artık Selahattin demeyeceğim açıklamasına verdiği demeçle beni kahkahalara boğmuş ona bir adım sıcak bakmama vesile olmuştur efenim.. http://twitter.com/durbir...status/594889170897805312

gecenin sözü

ikimiz birden sevinebiliriz göğe bakalım..

eski sevgiliye not

Çok yaşanmışlık olmasa da seninle benim aramda hayatımın bir evresinde gelip geçtin işte küçük dokunuşlarla.. Tam sevemedim seni böyle niyeyse böyle içten tüm benliğimle..ama niye bilmiyorum şuaralar fazlaca aklımdasın o kısacık 2hafta benim için 2yıl sanki her an her gülüş her söz her bakış net bi şekilde canlanıyor Gözlerim önünde.. Ve seni düşünüyorum saatlerce gözlerimde gözlerini.. Ve sen adam, olmazlarda süründürdün beni günlerce.. Birlikte mutluluğu yaşamak yerine mutsuzluğuna ortak etmeye çalıştın beni. Isterdim Mutluluğu ben de bulmanı biliyorum çok bencilce ama ben olmalıydım seni bu dipsiz çıkmazlarından alabilmek birlikte güzel günlere yeniden merhaba demek.. Söylemek isteyip de söyleyemediğim o kadar çok şey var ki sana içimde günden güne biriken. Mesela sahte bir hayatın tam içindesin kendine sahte bir hayat kurmuşsun hani şu yazılarında hep hayatlarını eleştirdiğin yaşam tarzları var ya aslında isteyip de ulaşamadığın hayatlar onlar sen sadece şuan o hayatların gölgesinde yaşayabiliyorsun. Kimsesizim Dediğin o haraben aslında olmaktan korktuğun yer ve ordasın oraya kısılı kalmışsın. Bunları en iyi niyetlerimde yazıyorum inan bana.. Çok isterdim yanında olup seni yeniden hayatın Gülen yönleriyle tanıştırmayı isteseydin eğer.. Güzeldin sen böyle de ama biz'e güzel olmak iğreti durdu biraz..

eski sevgiliye not

Çok yaşanmışlık olmasa da seninle benim aramda hayatımın bir evresinde gelip geçtin işte küçük dokunuşlarla.. Tam sevemedim seni böyle niyeyse böyle içten tüm benliğimle..ama niye bilmiyorum şuaralar fazlaca aklımdasın o kısacık 2hafta benim için 2yıl sanki her an her gülüş her söz her bakış net bi şekilde canlanıyor Gözlerim önünde.. Ve seni düşünüyorum saatlerce gözlerimde gözlerini.. Ve sen adam, olmazlarda süründürdün beni günlerce.. Birlikte mutluluğu yaşamak yerine mutsuzluğuna ortak etmeye çalıştın beni. Isterdim Mutluluğu ben de bulmanı biliyorum çok bencilce ama ben olmalıydım seni bu dipsiz çıkmazlarından alan birlikte güzel günlere yeniden merhaba dedirten.... Söylemek isteyip de söyleyemediğim o kadar çok şey var ki sana içimde günden güne biriken. Mesela sahte bir hayatın tam içindesin kendine sahte bir hayat kurmuşsun hani şu yazılarında hep hayatlarını eleştirdiğin yaşam tarzları var ya aslında isteyip de ulaşamadığın hayatlar onlar sen sadece şuan o hayatların gölgesinde yaşayabiliyorsun. Kimsesizim Dediğin o haraben aslında olmaktan korktuğun yer ve ordasın oraya kısılı kalmışsın. Bunları en iyi niyetlerimde yazıyorum inan bana.. Çok isterdim yanında olup seni yeniden hayatın Gülen yönleriyle tanıştırmayı isteseydin eğer.. Güzeldin sen böyle de ama biz'e güzel olmak iğreti durdu biraz..

döndüm ve dedim ki

i believe i can fly.

sözlük yazarlarının ruh halleri

Mizaç olarak sessiz ,sakin, içine kapanık biri olmamın dezavantajını ilk defa bu kadar derinden yaşıyorum. Her zaman olduğu gibi yine etrafımda dönen dolapların farkında olup salağa yatma -şu hayatta yapabildiğim en iyi şey belki de- eğilimindeyim yine yeniden. içim içimi yiyiyor, sinirden mideme ağrılar giriyor, tükürüğüm boğazımda takılı kalıyor, yutkunmak zorlaşır hale geliyor.. Neden böyleyim diyorum yıllardır sorduğum gibi yine aynı, belki biraz daha fazla Öfkeyle bu kez; neden?? Ve yine cevabı yok.. Değiştirmek istesem de bir Türlü beceremeyişlerim, hayalkırıklıklarım, yılgınlıklarım, tükenmişliklerim hepsiyle ben böyleyim işte diyorum sonradan... Yapılan çoğu şeye sessiz kalıp, sinip bir köşede yapılan her şeye tahammül edip sindiren, kabullenen zayıf bir karakterle bir bütün olarak; ben böyleyim diyorum.. Ben böyleyim; tüm saydığım bu kötü huylarım dışında bi kaç iyi özellikle tabiii... Severim mesela; öyle her şeyi şuan kulağıma güzel bir ezgiyle fısıldayan, ruhuma dokunan sesiyle geceme konuk olan, Cem Adrian'ı severim, mesela şu penceremden geceme hüzün taşıyan Ay'ı, yıldızları ve şu uçsuz bucaksız gökyüzünü severim, mesela bir ağacı , bir kalemi, matbaa kokusu hala üzerinde olan bir kitabı, Yağmuru severim; dolu dizgin ayırt etmeden, Karşılık beklemeden, kendimden de ödün vererek severim ben .. işte nedendir bilmem hep böyle sevişlerimden yara aldım ben, böyle sevdim diye ben üzüldüm, yıkıldım... Sevmemeliymişim dedim bir yerde; eğer hep böyle olacaksa sevmemeliymişim, sevmemeliyim...! Ben bu Kadar değer vermişken ben bu kadar sevebilmişken bir saygıyı çok görüp saygısızlıklar gördüm üstüne bir de olmak istemediğim durumlara maruz bırakıldım, yapmak istemediğim, yapmadığım şeylerle itham edildim, yargılandım, belki kendilerince infaz dahi edildim.. Ben sadece bir samimiyet beklerken çok şey istemişçesine dışlandım, hor görüldüm.. Ben yine sakin, suskun kalayım dedim üstümde tepinecek arsızlar gördüm, terbiyesizliğin diz boyu olduğu zamanlarda ben yine sustum.. Ve her seferinde daha fazla yaralandım... Ve belki de artık ben de tutunamayanlardan oldum ...

gecenin şarkısı

Sen ben değirmenlere karşı, birer Yitik savaşçı..... Teoman- Değirmenler

bir erkeğin ses tonu

özellikle ilk kez duyduğunuzda o erkek ya sizi gerçekten etkisi altına alır ses tonuyla ya da ıyyyğğ dedirtir bir anda uzaklaşmak istetebilir... Fazlaca mühimdir efenim bir kadın için...