bugün

entry'ler (391)

pon pon kızlara başbakan yasağı

ülkedeki birçok yasağın yanında pon pon kızcıkların bi maça çıkmaması solda sıfır kalır, ne yani çok mu büyük mesele aptal aptal amerikan özentisi pon ponların çıkıp pon pon sallaması. çıkmadılar, kaldırıldılar derken neyi tartıştığımızı bi düşünelim derim. çoğuna göre gericilikse bana göre de pon ponlar aptallığın daniskasıdır, özentinin önde gidenidir. bi git başka şeylere kafa yor.

sözlük yazarlarının nicklerinin hikayesi

nickimin ortaya çıktığı zamanlar bi kore dizisi izliyordum, dizideki isimler de tabi hep c li ç li... sonra bi tanesi hoşuma gitti, dedim bundan nick yapsam. sonra türettim bi şeyler ve "serencuyuri" ortaya çıktı.

nikah masasında ben vazgeçtim diyen gelin

(bkz: kaçak gelin).

cimser

(#8542686) entrysiyle yaran yazar. hayalgücünün ne denli geniş olduğunu görmüş olduk. *

kadınlarınızı dövün

geleneksel islam alimlerinin ataerkil toplum yapısında yetiştiğini unutanların yapacağı yorum. "darebe" fiilinin birçok anlamı olduğunu "sözlükçü" ben uydurmadım, dilbilimciler ortaya koymuşken tutup bir anlamını almak, hep "dövün" diyerek islamın özüne ters düşen çalışmalar yapmak ve bunları da kesin doğrudur, islam da böyle gericiymiş, insana değer vermiyormuş gibi düşünerek çamur atmak beyhude bir çaba. hem kelimenin bu anlamının siyak sibak bağlamında daha uygun oluşu da aşikardır. tabi sorun biraz da bunu "görmek"te. illa bunca zaman birçok alim böyle dedi diye hiçbir şey düşünülmeyecekse, tüm bu verilerle farklı bir yaklaşım getirilemeyecekse kuranın evrenselliği nerde kalacak...

anlaşılmayan şu ki neden zoraki kötü şeyler çıkarılmaya çalışılıyor, bunun tersi olabileceğini, ordaki kelimenin bir başka anlamı olduğunu da söylediğimizde biraz durup düşünülmeli kanımca; yani objektif bir perspektife sahip bir insan bunu yapar, düşünür tartar. her dilde böyle şeyler var, kendi dilimizi bilen biri az çok bir çıkarımda bulunabilir.

sözlükçü ben, bu yorumu yaparken, kendim uydurmadım, ortada olanlardan bir çıkarım yapıp sundum ki benim belirttiğim görüşte olan birçok islam alimi de var. acaba kaç tane islam alimi biliniyor, kaç tanesi okunmuş da benim bu söylediklerim uydurma olarak görülüyor...

işin özeti, "kötü" olan her şeyi bir şekilde çamur atarak "din" e, islama yormuşsunuz. aksini hayal dahi edemiyorsunuz, bu yaşa kadar sorgulamadan sadece "yanlış" demeyi öğrenmişsiniz. bunu da; farklı bir yorum getirdiğimizde -ki kanıtlarıyla- "sorgulamıyorsunuz" diyerek ezber cümeleleriyle ve de hiç üzerinde düşünmeden direk kenara ittiğinizde, aslında kendinizi anlattığınızdan anlıyoruz.

sevgi aşk mıdır emek mi

(bkz: sevgi neydi -sevgi emekti).

ödemeli mesaj atmak

güzel bi hizmet olur en faydalısından. bazen insan en olmadık zamanda hönkk diye kalabiliyor. burdan tüm operatörlere sesleniyoruz: "iletişim kesintiye uğramasın".

ödemeli mesaj atalım, alalım iletişime can verelim. *

kadınlarınızı dövün

(bkz: (#7898348) ).
kadına dayak allah ın emri değildir.

ece kscg

ailecek şaşkınlıkla kendisini takip ediyoruz; yani kendisi tarafından zorla takip ettiriliyoruz. *

ece kscg

sözlüğe "siz" diyor.* * *

benim annem dünya nın en iyi annesidir

(bkz: senin annen kanatları erken koparılmış bir melekti).

muhabbet kuşunun evden kaçması

bu gece muhabbet bağına gelmiş olması muhtemeldir.

küfreden çocuk

öğretmeyin küçücük çocuklara şunları sonra büyüyünce "küfreden yetişkin" oluyorlar.

benim gozlerim kucukken maviymis donmus

benim gözlerim de küçükken mormuş dönmemiş, kalmış. * *

mürdüm eriği

(bkz: mürdüm moru). *

sevgilisinin baş harfini insan üstüne kazıyan ağaç

tüm hemcinsleri adına intikam almanın dayanılmaz mutluluğunu yaşar.

90 km hızla hamile kadına çarpmak

9 aylık çocuğun düşmesine bile sebebiyet veren bi hız. aman yavaş...

oğlak burcu

çalışkan, düşünceli ve azimlidirler. inatçıdır keçi gibi ama bunun faydası da olur kararlı olmakta.
öyle zenginlik peşince koşmaları söz konusu değildir hele ki ego tatmin etmek için hiç değil. şu var kendilerini güvende hissetmek için zengin olmayı isterler, birçok insan gibi rahat yaşam istekleri vardır yani.
zarar vermeyin tavsiyedir, zarar vermek istemeseler de karşılık verebilirler hem de en canalıcı şekilde.

iyi insanlardır yaa kendim diye söylemiyorum bakın, oğlak burcundan olanlar çok tevazu sahibidir hem. *

ghetto agent

on yüz bin milyon kere teşekkür edilesi yazar. *

erkek yalanları

hoşlandığını ve hatta sevdiğini söylediği kıza "ben sana göre değilim, acı veririm, seni üzerim, sen daha iyilerini hak ediyosun" deyişleri. evet en belirgin yalanları bu. bundan sonra kaçış gelir tabi.

(bkz: ıssız adamın replikleri).