1. 1.
  fenerbahçe'nin 103 gol atarak şampiyon olduğu senede aykut kocaman ile birlikte forvet hattında oynayan futbolcu. daha sonra galatasaray'a transfer olarak hem kendine hem de fenerbahçe'ye büyük zarar vermiştir.
  1 ... vernon sullivan
 2. 2.
  üç büyüklerde *, *, * ve çaykur rizespor da oynamış, futbolu bakırköyspor da bırakmıştır. arkadaşından duyduğum bir anısı:
  hasan vezir kritik bir maç için berlin de a milli takım kampındadır. dönemin hocası tınaz tırpan maçın önemini anlatmış, futbolculara aslansınız, kaplansınız , maçı alacaksınız tarzı söylemlerde bulunmuş,hazırlıklar tamamlanmış, ısınmak için tüm yedeklerle birlikte herkesin dışarıya çıkmasını istemiştir. o zamanlarda * soyunma odalarının güzelliği ve ortaya konan meyveler, spesiyaller falan hasan ın in dikkatini çekmiş, odada onlara yumulmak için kalmıştır. hoca 5 dakika sonra soyunma odasına eşofmanını almak için indiğinde hasan ı elma ısırırken görür.
  - manyakmısın ya sen millet g..ünden soluyor sen burda elma yiyorsun.
  istifini bozmayan hasan elmadan bir diş daha alır ve bombayı patlatır:
  - bizide onbire koy bizde g..ümüzden soluyalım.
  10 ... serander
 3. 3.
  taş yerinde ağırdır sözünün kıymetini bilmiş olsaydı farklı yerlerde olurdu der büyüklerimiz. biz de kafamızı öne eğerek onaylarız.
  2 ... avedis
 4. 4.
  son dönemlerinde rizespor da oynarken, sakaryaspor la kritik bir maça çıkarlar. sakaryaspor un iddaası yoktur ama, oğuz lu aykut lu engin li takımıyla kök söktürmektedir. maç 3-1 olunca hasan stoper oynayan kardeşini de * forveti üçlemesi için ileriye çağırır, dönemin hocası alman dır. bağırır: - nein muharrem nein!
  hasan külübeye koşar ve:
  - ne naynı a.q, küme düşüyoruz burada! *
  5 ... serander
 5. 5.
  Bir donem karabukspor'un da teknik direktorlugunu yapmistir.
  2 ... migfer
 6. 6.
  sırasıyla rizespor (2 kez), trabzonspor, fenerbahçe, galatasaray, bakırköyspor, adanaspor, karabükspor, kartalspor ve özsahrayıceditspor'da oynamış futbolcudur. 1983-84'te trabzonspor'la ve 1988-89'da fenerbahçe'de olmak üzere 2 lig şampiyonluğu kazanmıştır. fenerbahçe'den ayrılmakla hayatının hatasını yapmıştır. kendisini futbolcu olarak son kez 1997-98 sezonunda kartalspor'un kuşadasıspor'u 2-1 yendiği maçta izlemiştim. o maçta fenerbahçeli 2 eski arkadaşı hakan tecimer ve taygun erdem'e karşı oynamıştı.
  2 ... cemali
 7. 7.
  bir dönem maltepespor'un hocalığını yapan eski futbolcu. 1989'daki 4-3'lük maçta galatasaray'a 3 gol atarak yıldızlaştığını, 1989-90 sezonunun 12. haftasında galatasaray'ın 1-0 kazandığı lig maçında eski takımına * son dakikada kafayla gol atmışlığını hatırlarım. hatta 2. maçta hasan'ın pozisyonu ofsayttı.
  2 ... cemali
 8. 8.
  1991 doğumlu bir erkek oğlu olan koyu galatasaray'lı eskilerin futbolcusu şimdilerin teknik adamı. oğlunun adını ergun gürsoy'a olan hayranlığından ötürü ergun koymuştur.
  1 ... joel barish
 9. 9.
  kendisi transfer olduğu için kapıcısı öldürülen dünyadaki ilk ve tek futbolcu ünvanını elinde bulundurmaktadır muhtemelen. asabi taraftarla kapıcı arasında olaylar şöyle gelişmiştir heralde:

  - merhaba hasan bey evde mi?
  + hasan bey yok, kim arıyordu?
  - kendisine bi emanet bırakacaktık. onun yerine siz alırsınız artık...
  + alayım tabeaaaaahhrg

  ayrıca konuyla ilgli olarak:

  (bkz: futbolcu kaçırmak)
  (bkz: gondol la futbolcu kaçırmak)
  2 ... anne ben gruppie oldum
 10. 10.
  16 aralık 1989 da galatasaraya transfer olduktan sonra yaptığı tek olumlu işi yapmış ve son dakika golünü atarak fenerbahçe karşısında 1-0 gs galibiyetini sağlamış futbolcu.
  ... khamog