bugün

Kartal Spor 18.08.1949 senesinde o zamanki ADIYLA Bahar Lokantası'nda Kartal'ın ileri gelen beyleri Mustafa GÜRSEL, Haluk AKAN, Mustafa KARAKAŞ, Enver ERSOYLU, Sadettin ORAL, ismail PERiN, Vahit KINAY tarafından kuruldu. 1964 yılına kadar faaliyetlerini gayriresmi olarak sürdürdü. 22.02.1965 senesinde o zamanki ismi Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü'nce tescil edilerek resmileşerek istanbul ikinci amatör kümede mücadele etmeye başladı. 1968-1969 futbol sezonunda istanbul 1. amatör kümeye yükseldi. 1984, 1985 yılında kurulan Türkiye üçüncü liginde profesyonel olarak mücadele etmeye başladı. 1987-1988 sezonunda 3. lig 9uncu grupta son maçı olan 15.Mayıs.1988 Pazar günü Sarıyer Yusuf Ziya Öniş stadında oynanan DSi-KARTALSPOR maçı ile şampiyon olarak Türkiye ikinci ligine yükseldi. 1997 yılında play-off final maçında erzincanspor'a penaltılarla yenilerek birini lige çıkma şansını yitimiştir. şu an ikinci lig b kategorisi 3. grup'ta yer almaktadır.
altyapısından yetiştirdiği futbolcuların birinci ligde top koşturduğu; 2.ligde debelenen ve bir üst lige çıkma arzusu taşımayan takım.
(bkz: servet cetin)
(bkz: volkan demirel)
(bkz: diğerleri)
1997 yılındaki playoff final maçında 3-0 öndeyken, ikinci devre maçı 3-3 olmasını engelleyemeyen ve uzatmalarda bir gol daha atıp 4-3 ten tekrar 4-4 olması sebebiyle penaltılara giden maçta, penaltılarda elenen takım...
renkleri bordo-beyazdır.
galatasaray sonrası oturduğum muhit sebebiyle ikinci takımım olmayı başarmış kulüp. kötü başladığı ikinci lig b'de sonradan açılarak 2. olmuş ve yükselme grubuna çıkmaya hak kazanmıştır. biz yine bir adana faciası yaratmazsa süper lige çıkabilir.

stada 500 metre mesafede oturan bendeniz için süper bir olay olacaktır bu durum.

haydi bordo - beyaz diyor ve entryme burada son veriyorum.
son 7 maçında 6 galibiyet 1 beraberlik alarak lig a'ya yükselmiş takım.
sezonun ilk yarısını 8 galibiyet 7 beraberlik ve 2 mağlubiyetle 3. kapatan mahallemin takımı. bu sene büyük bir sürpriz yapıp süper lige çıkabilirler.
vallahi süper lige çıkmasını ben de çok isterim ama pek ümitli değilim. gerçi kulubün ekonomik durumu nasıldır pak bilemiyorum ama daha önce bu şansı ele geçirdiklerinde pek değerlendiremediler ekonomik surumdan dolayı. bundan bir 10 sene önceydi sanırım tam hatırlamıyorum play off finalinin ilkyarısını 3-0 önde bitirip ikinci yarıda adanadan 3 yiyip penaltılarda 1. lige çıkma şansını kaybetmişti.
egemen korkmazın yetiştiği klüp.
samsunspor gibi bir devi yenip malatyasporum'un ekmeğine yağ sürmüş takımdır. teşekkürler kartalspor!
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.