bugün

artık var olmayan uzan-zede bir futbol takımı
düşündükçe duygulandığım birkaç maçına gitmeme rağmen gönülden desteklediğim takım..
(bkz: yazık oldu)
(bkz: türkiyenin kaybı)
(bkz: uzan-zede)
(bkz: adana 5 ocak stadı)
küllerinden yeniden doğmakta olan klüptür. sanırım 3 sezon sonra 1.nci lige yükselip içimizi rahat ettirecek futbol klübüdür.
3. lig 1. grubu 2.olarak bitirmiştir.
zamanında cem uzan desteğiyle birinci lige çıkan, cem uzan desteği çekince kümeler düşmesi bi de üstüne haciz gelmesiyle "yeter da kapatalım kurtulalım" denilen klüptür yenisi açılmıştır.
karabük deplasmanında aldığı üç puanla gücünü ortaya koymuş takımdır. gönül tabii ki demirspor ile beraber ilk iki sırayı alıp lig a'ya çıkmasını ister.
1981-82 sezonunda süper lig ikincisi olmuş, 3 kez uefa kupasına katılmış adana takımıdır. futbul ağırlıklı bir takımdır.
2008-2009 sezonunda banka asya 1.liginde mücadele edecek olan takımdır. başarılar diliyorum umarım orda da kalıcı olurlar.
adanademirspor taraftarlarıyla zaman zaman papaz olan bir taraftar grubuna sahip takım. ikinizde aynı şehrin takımısınız ne çekişirsiniz anlamam.
1954 yılında kurulmuştur. ilk başkanı ali sepici'dir. renklerini adana'nın tarım ürünleri olan pamuğun beyazından ve narenciyenin turuncusundan almıştır. toplam 21 yıl türkiye birinci liginde mücadele etmiştir. 3 kez uefa kupasına katılmıştır. inter milan takımıyla uefa kupası elemelerinde karşılaşmıştır ve adana'da 3-1, italya'da 4-1 yenilerek elenmiştir.

türkiye'de isim yapmış şu oyuncular bu takımın kervanına katılmıştır zamanında;

necati ateş
volkan arslan
altan aksoy
mehmet yozgatlı
1.lig'de kalıcı olmamasını dilediğim takımdır. (bkz: süper lig) kendisine yakışır.
2.ligde kardemir d.ç.karabükspor'la birlikte şampiyon olmuştur. Bankasya 1.lig de başarılar.
kasımpaşaspor gibi her sene bir lig atlayarak yükselen, sonunda süper lige çıkmasını ve orada kalıcı olmasını dilediğim takım.
Bank Asya 1. Ligindeki Adana'nin tek takimi.
gayet açık sözlü bir taraftara sahip olan kulüp.

görsel *
2004-2005'ten sonra ilk kez oynadığı 1. ligde kümede kalma mücadelesi veren ve bu hafta deplasmanda boluspor'a 2-0 yenilen takım.
her daim adana demirspor'un gölgesinde kalan ve kalacak olan takımdır.
ezeli rakibi adana demirspor dan daha başarılı olan ve adana yı en iyi şekilde temsil eden takımdır.renleri ve amblemlerinde tamamen adana yı taşır.adanaspor bir kaç sene önce uzan grubunun dağılmasıyla amatör kümeye kadar düşmüş ama her sene bulunduğu kümeden çıkarak bank asya 1.lig e kadar yükselmiştir.ezeli rakibi adana demirspor ise hala yıllardır 2.lig gruplarında mücadele etmektedir.bırakın süper lig i bank asya ya bile çıkamamaktadır.ha bi ara bi değişiklik olmuştu 3.lig e düşüp geri 2.lig gruplarına katılmışlardı.
adana demirspor'un sattığı maç sayesinde ikinci lige çıkan takımdır.
şimşekler grubunu hala "basılmanın" etkisinden çıkaramamış takımdır.bu etki öyle bir etki ki şimşekler hala "maçı sattık size" demektedirler.hiç galatasaray fenerbahce ye ya da fenerbahce galatasaray a maç satmışmıdır?bu da onun gibi birşeydir.
Akdenizin en kuvvetli takımıdır.

(bkz: Hababam sınıfı)
m.i.y ile ne kadar dost olduğu bu sezon görülecek ve gösterilecek(miş).
bank asyayı geçen sezonu 8. bitiren ve bu sezon süper lige dönme mücadelesi verecek ve süper ligde 21 sezon oynamış takım.
dibe çöküşün yükselişini yaşayan takım

http://www.facebook.com/h...=1078888087109&ref=mf
ilk renkleri sarı-lacivert olan ve 1967'den sonra turuncu-beyaza dönmüş takım. bu da adanaspor'un 1967'de kadro resmi: http://1.bp.blogspot.com/...dana%2BSpor11806656_0.jpg

bu da ilk arması: http://3.bp.blogspot.com/...i_4k/s1600-h/DSCN6067.JPG