1. 1.
  boğaziçi üniversitesi felsefe bölümü mezunu mor ve ötesi vokalisti.
  5 -3 ... maudline
 2. 2.
  1977 ankara doğumlu,boğaziçi üniversitesi felsefe/psikoloji mezunu,mor ve ötesi adlı grubun solistidir.beyaz,orda durma,23 gibi birçok şarkıya imza atmıştır.
  2 ... cuidarte
 3. 3.
  Zaman zaman yüzünün beyazlığından ve donukluğundan dolayı zombi izlenimi veren Mor ve Ötesi vokalisti.
  7 -1 ... endless
 4. 4.
  gitar çalışı oldukça komik olan müzisyen.önce sağ elini göğsüne kadar ceker,sonra onu hızlı bir biçimde dizine kadar indirerek vurur.bu sırada suratta akıcı bır sertlik vardır.bu işlermleride arka arkaya yaptığında harun tekin diye birisi çıkar.gelir başınıza konur.
  12 -3 ... berbay
 5. 5.
  1996'da yalnız şarkıyı dinliyordu kulaklıklı döneme göre satanist olarak adlandırılan şimdilerde yaratıcı piyasaya hükmeden gençler ve şarkının altında söz müzik: harun tekin yazıyordu. O zamanlar kimse bu şarkıların devamının geleceğini düşünmemişti çünkü zengin eğlencesiydi mor ve ötesi grubu ve albümleri. Ne de olsa o zamanki grubun solisti derin esmer 'in babası türkiye'nin en zengin isimleri arasındaydı. Öyle olmadı. Yalnız şarkı isim değiştirerek kulaklarda yol almaya devam etti. 23 oldu başlarda adı. Bir gün beyaz dedi kendine. daha mutlu olamam diyordu iki binli yıllarda kendine. kitle müziği yapmak ve yapmamak arasında seçim yapmaları gerekiyordu. Pop piyasasının tükenmişliğinde duman ve mor ve ötesi kurtuluş olmuşlardı. Derin bir sessizlik dönemiydi. Çağan Irmak Mustafa hakkında her şey'i çekiyordu o dönemde. Filmin finaline doğru insanın içindeki tüm duygular allak bullak olmuşken bir derdim var çalıyordu. Sonra bir çok şarkı çıktı,tanındı biraz da albümün popülerleşmesinin getirdiği durumla. söz/müzik harun tekinler'e yenileri ekleniyordu,kendisine yapılan chris martin thom yorke benzetmeleri arasında,bazı oluşumların linç girişimleri arasında yeni bir döneme giriyor,türk gencinin politika dışına atılma sürecinin sonu haline gelip,bir anda cumhurbaşkanının önüne çıkıyor du harun tekin. Bugün de büyük düşler'ini anlatıyor bize harun tekin ve mor ve ötesi;ama tüm bunların ötesinde yalnız şarkıyı dinlerken 10 sene önce benden 8 yaş büyük kuzenimin hissettiği sıradışı gençlik duygularını bugün büyük düşler'i ya da ayıp olmaz mı'yı dinlerken benim de yaşamam ve şunun değişmemiş olması. söz/müzik : harun tekin.
  15 -2 ... ucuncayir666
 6. 6.
  barısarock 2006 ya katılarak savaş ve emperyalizm karsıtı oldugunu vurgulayan,sosyal mesaj verme cabasında olan insan rock n coke u vip den izlemiştir.söylenecek söz yok.. (bkz: samimiyetsizlik)
  7 -10 ... hscn
 7. 7.
  savaş ve emperyalizmi protesto etmek için barışarock'ta çalan iyi de yapan rock'n'coke'u vip bölümü'nden izlemiş olmasına samimiyetsizlik değil seçim gözüyle bakılması gereken adam. biliniyor ki zaten vip kart elde edebilmiş kimseler genellikle organizasyon firmasından davet alırlar ve harun tekin de bu şekilde gitmiştir. gitmediyse bile sevdiği bir grubu politik görüşüne aykırı diye ülkesine gelmesine rağmen izlememek bence saçmalıktır. hepimiz emperyalizme karşıyız,hepimiz barışçıyız; ama hepimiz iyi müziği seviyoruz, harun tekin bu konuda yargılanmamalıdır.
  15 ... ucuncayir666
 8. 8.
  murathan mungan ile ilişki yaşadığı söylenen *, ancak hayranları tarafından tamamen hetero olduğuna inanılan; sosyalistim, rock'n coke'da sahneye çıkmam deyip, rock'n coke'u vip kısmından izlemekten eksik kalmayan ve keşke o küçücük gruptaki kocaman adam olarak kalsaydı diye düşündüren şahıs.

  (bkz: şöhretin olumsuz etkileri)
  8 -5 ... janis joplin
 9. 9.
  sözlüğümüzde çirkin iddialara, densizliklere ve cahilce eleştirmelere hedef olan, ülkenin ideal gençlerinden.

  boğaziçi felsefe ve boğaziçi psikoloji bölümlerini ayrı ayrı bitirmiş, üstüne halk ve kitle üzerine master yapmış, berklee de müzik eğitimi almış, türkiye nin ikinci 'rock' akımında en çok satmış ve hali hazırda türk rock'ının namusunu kurtarmıştır.
  19 -1 ... chaotic good
 10. 10.
  radarlive 2007de giydiği turuncu tulum ile gönüllerimizi işgal etmiş şarkıcı.
  2 ... kahperengi