bugün

pencereye dönük koltuklarda vitrindeki mankenler gibi dışarıyı kesen insanlar var burda sanırsın ki ingiliz kraliyet ailesi halkı selamlıyor hiç girmedim sevimsiz bir yer.
oturan tipleri görüp pis pis gülmek için kasten önünden geçtigim mekan.çogu pek sallamıyor ama ar damarı olupta utananlarda çıkmıyo degil.
nedir o öle yola dönük oturmak. birbirinize dogru oturun. nasıl muhabbet edeceksiniz , boynunuz tutulur yahu.
hiç gitmeyenlere bigün gidip sakızlı cheesecake ve french vanilla spice chiller içmelerini önereceğim, sevimsiz olmayan yer
kahvesi, starbucks`tan kesinlikle daha basarili yer. istiklalde hic bi yer bilmiyosaniz oraya gidin derim. ama ondan cok daha guzel yerler oldugu icin ben istiklalde hic oturmamisimdir mesela.
bebektekine giderdik arada, ordan biliyorum kahvesini.
amerika'da sınırsız kahvenin 2 sterlin olduğu ve normal sıradan bir cafe olma özelliğini gösterdiği halde burdaki şubelerde bir kahvenin sınırın ötesini berisini aşan fiyatıyla mekan. insanların rağbet ettiği yer olup deri koltuklar , boydan boya bir camekanla dışarıyı seyretme , ince çizgileriyle döşenmiş taksim'de, bakırköy'de, nişantaşın'da, akmerkez'de , kadıköy'de vs görebileceğiniz mekan.
Jireh International Pty. Ltd. Sydney, Avustralya merkezli Gloria Jean's Coffees; 18 ülkedeki 550'nin üzerindeki şubesi ile, dünyanın en hızlı büyüyen spesiyal kahve zincirlerinden biridir.

Türkiye'de, Reysaş Uluslararası Gıda işletmeciliği ve Turizm A.Ş. bünyesinde gelişim ve işletimini gerçekleştiren Gloria Jean's Coffees, istanbul'da 17 ayrı noktada kahve severlere hizmet vermektedir. Türk insanına dünyadaki en iyi kahve çekirdeklerinden meydana gelmiş ikiyüze yakın içecek çeşidini ve leziz yiyeceklerini fark yaratan bir hizmet kalitesi ile yepyeni bir coffee-shop kültürü içerisinde sunmaktadır. Gloria Jean's Coffees, istanbul'daki lokasyonlarında kahvesever kitlesini genişleterek ülkemizin çeşitli yerlerinde büyümesini devam ettirecektir.

http://www.gloriajeans.com.tr
sitesinden alıntıdır.
(bkz: gloria jeans)
sevgilimin ısrarıyla büyük boy mocha'sını içip "ulan bu muymuş" dediğim mekandır.

(bkz: mocha mocha benzese bari bir boka)
milletin filtre kahvesini öve öve bitiremediği, halbuki hiç bir boka benzemeyen, bildiğiniz kahve olan, mekan.
birde ice mocha var. tamam görüntü çok güzelde, bir tat bu kadar mı iğrenç olur. ya biz yaşlandık, yada bu işler bizden geçmiş.*
Bütün sandviçleri birbirinin ikizi gibi olan süper mekan....
taksimdeki* şubesinin üçüncü katında cici cici garsonları bulunan* diğer*lerine göre ferah, nezih mekan..
ziyaretçilerin bir kısmı paraya yeni yeni isimler bulmaya çalışan insanlar olmakla birlikte bir diğer kısmı da sinemaya gitmek yerine kahve içmeyi tercih eden kahvesever yurdum insanlarıdır. ancak bu ikinci sınıf starbucksa gidenler ve gloria jeansa gidenler olarak ikiye ayrılır genellikle. starbucks biraz daha sempatik bir mekandır. *

bir de;

(bkz: mc donaldsa gitmeyip kahvesini starbucks/gloria jeans te içen insan modeli)
(bkz: gloria ciks)
kahve kalitesi olarakta, mekan dizaynı olarakta starbuckstan çok daha başarılı olan ancak takılan tipler olarak daha çok gelişmesi gereken mekanlar zinciri.
bildiğimiz süt *, bildiğimiz kahve * ve biraz da ne olduğu belirsiz * ıvır zıvırı karıştırıp bize sunan, üstüne de bir tomar para alan tikky kıraathanesi.
tum dunyaya kafe kavramini ogreten sehirde, diger boktan amerikan kafeleri gibi pitrak gibi cogalip sinir bozan kafe zinciri. amerikalilar olmayan kafe kulturlerini bize ihrac ediyorlar. kendileri kahvelerini alip evde, yolda, isyerinde iciyorlar.
benim gibi çay tiryakisi insanlar için bir şey ifade etmeyen, teşhir mekanları. starbucks'da bu bokun mavi olanıdır.
sting'inde dediği gibi: "i don t drink coffee i take tea my dear..."
starbucks'ın fersah fersah ötesinde olan mekan. bi kere self service değil; bu bile yeterli bir tercih sebebi. my sweet home ... bebek'teki için konuşuyorum.
self servis olsa daha güzel olacak olan mekan. ayrıca içecekleri çok da güzel sayılmaz. (starbucks a göre)
vitrinlerinde insan sergilenen magaza. kahve bahane.
starbucks'un rakibidir. mamafi daha az sayıda açılmaktadır ancak daha kalitelidir, masaya servis vardır.
türkiyedeki insanların neden gittiği açıkça belli olan bursada olmadı için de çok mutlu olduğum gereksiz cafe.
starbucks gibi self-servis olmamasından ötürü starbucks ın gölgesinde kalmış bir yerdir.
kahvenin fiyatının hiç koymadığı,kalitesine göre çok normal diye düşünürken suyun pahasıyla beni derin düşüncelere iten kahveci
istiklal caddesi üzerinde, tünel tarafında yeni bir şube daha açmaya hazırlanan cafe
güncel Önemli Başlıklar