1. 1.
    kendi işini kendi halletme olayı, patronun garson calıstırmaktan kurtulması, fast food mantıgının vazgecilmezi
    1 ... dopdop
    #314844 :)
  2. 2.
    dile sizip yerlesen kelime gruplarindan biri.

b'ld'g'm kadari ile turkcede self diye bir kelime yok. be yourself diyorum.
    ... shreddinger
    #2485920 :)
  3. 3.
    kendi paramızla bize garsonluk yaptıran, bir nevi amelelik işi.
    5 ... recruit
    #2485926 :)
  4. 4.
    ingilizce bilmeyen yaşlılar için anlaşılmayan , yarısı türkçe yarısı ingilizce olan sözcük gurubu.
    ... camomile
    #2486041 :)
  5. 5.
    annenin, kak kendin al lafının sektöre uyarlanmış hali.
    2 ... frolico
    #7464733 :)
  6. 6.
    Doluyu siz alın, boşu biz alırız mantığı.
    ... sergerde
    #7464773 :)
  7. 7.
    ingilizce "self service" kelimesinden gelmektedir. Müşteriye bir isteği olduğu zaman garson getirmez, kendi istediğini kendisi alır.Asla amelelik değildir.Tepki gösteren insanların neden tepki gösterdiğini de anlamıyorum.
    ... ali burak aktan
    #9508232 :)
  8. 8.
    mekanda onlarca garson gezinirken uygulanan saçma sapan bir sistemdir. geçenlerde arkadaşlarla buluşalım dedik , buluşma yerine biraz erken gittim. saate baktım daha buluşma zamanına yarım saat var. dedim ortalık yerde hıyar gibi beklemeyeyim , bir yere girip çay , çorba falan içeyim. tabi artık kıraathane de kalmadı ki her yer kafe oldu bar oldu. neyse girdim kafelerden birine orturdum. garsonlar etrafta cirit atıyo. içlerinden birine seslendim 'koçum buraya bir tane demli çay' diye. garson burda self servis var diye cevap verdi. hay senin self servisin batsın , ulan madem self servis var sen ne b*k a yarıyosun lan geyik dedim. tabi bunları içimden söyledim içli içli. neyse bizde artık kalktık kendi çayımızı kendimiz aldık.
    ... siradan
    #10105437 :)
  9. 9.
    bünye de oldu olacak bulaşıkları da ben yıkayayım siz zahmet etmeyin hissiyatı uyandıran uygulama.
    ... kamen
    #10105520 :)
  10. 10.
    dünyanın en önemli adamı da gelse ayağına getiren servis biçimidr. öyle de bi havası var işte!
    1 ... yalapsalapsozlukcu
    #13331267 :)