bugün

giresun insanları, trabzon ve rize'ye göre daha türk nüfuslu ve daha farklı siyasi kesimlerdendir.
Mini şort giyeni de genç yaşlı bütün kadınları kapalı olanı da çoktur.
Üniversite’de en sadık dostum aslen Giresunluydu. Yakışıklı çocuk, Adam gibi adam.
Sırgancılardır.
görsel
roma dilinde: kerasuslu.

kerasus. giresun'un eski ismi.

romalılar giresun için bu ismi kullanırmış.

ismin kaynağının kirazdan (kerasus) geldiği kabul edilmektedir. kiraz dünyaya buradan yayılmış olup kirazın anavatanıydı.

tabi türkler anadolu'ya girdikten sonra sonra çepni türkleri (giresunlular) giresun ve çevre illere yerleşerek bölgenin adının devlet tarafından vilayet-i çepni olarak değiştirilmiştir.

vilayet-i çepni bir çok karadeniz ilini içinden barındıran bir yapıya sahipti. bugün giresun çevresindeki illerin hepsi giresun'dan yani vilayet-i çepni'den ayrılmadır.

türkiye'nin en büyük giresun blogu olan giresunblog'dan detaylı bilgi: https://giresunblog.com/g...sun-ismi-nereden-geliyor/
olm bune lan türk'lerin kendi ülkelerinde sevdikleri tek bir memleket dahi yok aq.
Giresun insanları, Trabzon ve Rize'ye göre daha liberaldir.

Mal mıdırlar evet maldırlar.
çünkü kültürleri uyanık Kafkas kültürü değil saf türk kültürüdür.

Görele'nin eski adı "elevi"dir. Yani Alevi. Eski Anadolu Türklerinin alevi Bektaşi olduğunu hatırlatırım.

Yaylalarda hz.ali ile ilgili bir sürü efsanevi kayalar bulunduğu iddia edilir.
kızları çok güzel. giresunlu, merkezden, göreleden, bulancak'tan kız arkadaşlarım hepsi çok güzel maşallah. kıskandırıcı.
millete dert olmuş demekki zamanında neyse .
Giresun sahil, kaya aralarının tadını çıkaran kişilerdir. Gelde imrenme.
antipatiksiniz.
Orjin türktürler.genetik olarak.
Karadeniz elfleridenler.
çepnidir ve vatanseverdir.
Artvin'e giderken tirebolu ilcesinde konaklamam icap etti. gaveye girdim "silahla girmek yasaktır" lokantaya girdim aynı yazı otele girdim orada bir fark "ruhsatlı da" olsa yasak yazisiydi. Lan dedim teksas'a mı geldim. Yediğim köfte on numaraydi, onu da ilave edeyim. Genel olarak kendi halinde olan insanlardir.
hiçbir has giresunlu arap milliyetçisi değildir, olmadığı gibi de tüm has giresunluların tamamı çepni türkmenidir.

türkiye'de gönüllü olan 42. ve 47. gönüllü alaylarının kurulduğu tek yer olup, mustafa kemal atatürk'ün fedaisi topal osman'ın yurdudur.

tüm giresunlular vatanına ve bayrağına aşıktır. yiğidin harman olduğu yerdir.

birinin giresunlular sorunu varsa; ya türk değildir, ya hazmedemiyordur ya da giresunlular unutamayacak şekilde fena canını yakmıştır. başka açıklaması olamaz.

giresunlulara laf atan o pis ağızlarınızı ve dillerinizi çepni türkmenlerinden sakının.
sahil kesiminden adam çıkmayan üç ilçesi hariç çöp ilimizdir. evet..
Çepni türkmenlerinin yoğun yaşadığı ilimizdir.
Kökenini merak ettiğim bir topluluktur çünkü ben hayatımda bu kadar arap milliyetçisi bir şehir görmedim.
kadın erkek farketmeksizin her diyaloğu kavgaya dönüştürmeyi kendilerine görev edinmiş insanlardır.

şiddet hayatlarının parçasıdır. zevk için kavga çıkartırlar. kavga edecek kimseyi bulamazlarsa kendileriyle kavga ederler.

ayrıca aşırı bağnaz ve sabit fikirli insanlardır.
Ordu'dan sonra Adam çıkmayan ikinci memleket.
giresunluyum lan yıl içerisinde hem köylü hem şehirli olabilen insanlarız.
şehirli olma yolunda kayıp insanlardır.
kızları güzeldir bunların.
ne oluyor lan burada?

giresun efsanedir arkadaşlar. ne trabzon, ne rize, ne ordu vs vs...

kendi halindedir insanı. hiçbir şehrin yalakası değildir. o nedir bilmez çünkü.

kızları çok güzeldir. erkekleri çok yakışıklıdır. (bknz: ben)

etkinlik doludur. canlıdır. saçma sapan tutuculuğu yoktur.

kültür kokar. tarih kokar.

spora aşıktır. şehrin takımlarına sahip çıkar.

karadenizde hangi şehrin basketbol takımının maçları tam dolu tribünlere oynanıyor bi bakın derim.

giresunspor vardır bir de. sevdamızdır. bayram günlerimizi belirler.

ufağız biraz yanımızdaki şehirlere göre.

hepsiyle de iyiyiz. kimseyle husumetimiz yok. trabzon'u, ordu'su, rize'si. ne alacağımız var ne vereceğimiz.

giresun iyidir, farklıdır.
güncel Önemli Başlıklar