bugün

entry'ler (797)

z kuşağı

bir çok kavramdan uzak yetişmiş nesil. kötülemek maksadıyla söylemiyorum, oldukları zaman kötü.

köpeksiz sokaklar istiyoruz

hayvanlara barınma ve yemek imkanı sağlayın, sonra zaten köpekler sokaklardan çekilir ama onlara bu imkanları vermeyip köpeksiz sokaklar istiyoruz demek çok saçma. bu dünya, sadece bizim değil. o hayvanlar sokaklardaysa sebebi yine bizleriz.

mine tugay ın havalimanında valizini kaybetmesi

mine tu-gay kim awk.

pavlov un köpek deneyleri

o.ç'dan başka bir şey değil.

tayt giyen arap kızları

sorsan müslümanlar ama herkes biliyor ki süslümanlar.

fetö nün siyasi ayağı kılıçdaroğlu dur

fetö'nün ayaklarının dibinde oturanların kendilerini saklamak için chp'ye iftira atması. görmesek belki derdik.

malum partinin kalkınma yerine ülkeyi batırması

malum partinin fanları (her koşulda ne olursa olsun oy atan fanatik tipler) da çok iyi biliyor ama işlerine gelmiyor. hatalarını kabul edememe gibi bir çaresi ve ilacı olmayan hastalıkları var.

otellere tek erkek alınmaması

türkiye'yi modern bir ülke mi sanıyorsunuz. Mustafa Kemal Atatürk öldüğü gün modern devir kapandı artık burası tipik bir orta doğu ülkesi.

thk nın hesaplarına bloke konulması

1925 yılında Atatürk’ün talimatıyla havacılık sanayisini kurmak; askerî, sivil, sportif ve turistik havacılığın gelişmesini sağlamak hedefiyle açılan ve yetiştirdiği binlerce pilotla Türkiye’de havacılığın gelişmesinde büyük rol oynayan Türk Hava Kurumu, AKP iktidarında çok zor günler yaşıyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), prim alacaklarını tahsil edemediği Türk Hava Kurumu ve THK Üniversitesi’ne haciz kararı aldırdı ve tüm hesaplarına bloke koydurdu. Karar, THK Genel Merkezi çalışanlarının temmuz ayı maaşları ödendikten birkaç saat sonra uygulandı.

kaynak: https://www.cumhuriyet.co...unden-bloke-koydu-1958414

amı olanın imanı olmaz

yobaz kafalardan çıkacak bir söz. başka bir şey değil.

uludağ sözlük toxic yazarlar sıralı tam liste

aklıma nietzsche'nin sözü geldi:

kim ahlak ve namus bekçiliği yapıyorsa bilin ki... diye devam ediyor.

burada da kim birine bir şeye benzetme yapıyorsa bilin ta kendisidir, o'dur.

uludağ sözlük toxic yazarlar sıralı tam liste

fişleyerek insanlara saldırma ve saldırtma aşkınız nereden geliyor. insanlarla niye bu kadar uğraşıyorsunuz. zorunuza giden ne. eğlencene bak geç. bu psikolojik buhram yoksa; onlar kadar rahat ve özgür olamadığınız için mi? onlar kadar hayatı dolu dolu yaşayamadığınız için mi? onların sahip olduklarına sahip olamayıp kıskandığınız için mi. anlamıyorum cidden. komik oluyor. swh.

edit: imla.

pahalılık varsa insanlar nasıl geziyor

benim de param yok ama çatır çatır geziyorum. üzümünü ye bağını sorma hesabı biraz sistem öğrenin, çakallık öğrenin, sistemi çözünce ip söküğü gibi geliyor.

bilgisayarın üstüne meyve suyu dökülmesi

sakar olduğunuzu gösterir.

giresun

gerçekten de giresunlu bir çepni türk-ü olarak söylüyorum ki doğu karadeniz'in en türk şehridir. türk yurdudur.

tcg giresun

rekoru bulunan fırkateynimiz. giresun adıyla başta türkiye olmak üzere giresun'u da gururlandırır.

"TCG GiRESUN fırkateynimiz Akdeniz’deki harekât ve eğitim faaliyetleri çerçevesinde Mart-Eylül 2020 tarihleri arasında limana uğramaksızın kesintisiz 182 gün seyir icra ederek bu konuda yeni bir rekora imza attı."

kaynak: https://twitter.com/tcsav...tatus/1313004261664489472

asalete bakın:

görsel
görsel

hesabı siliyorum

gidecek insan reklam yapmaz, sessiz sedasız gider. işiniz gücünüz boş beleş prim peşinde koşmak.

hesabı siliyorum

gidecek insan reklam yapmaz, sessiz sedasız gider. işiniz gücünüz boş beleş prim peşinde koşmak.

nafakanın düşkünlük olması

çocuk ayrı bir konu ama zevki para alma net şekilde düşkünlüktür. 18 yaşına kadar çocuğa para verilir. 18'inden sonra reşit oluyor ve ihtiyacı kalmıyor. artık para vermek isterse.

başka bir nick alsaydınız ne olurdu

bay efendi v3 olurdu ama tanımlarımın versiyonu daima v2 olurdu. swh. bir üst versiyona güncellemeye gerek yok. daima güncelim.