bugün

harry potter da ronald weasley in kardeşi.
serinin ilk kitabında utangaçlıktan konuşamazken, sonlara doğru harryi götürmüş kızıl minik. ama allahı var çok da iyi kızdır, sadıktır, hermione granger kadar olmasın akıllıdır da.
sonuç olarak akla yatan gelinimizdir. bir yastıkta kocasınlar.
filmde olanı giderek güzelleşmeye başlamış olan ve harry için daha akla yatkın bir hale gelen kızımızdır. hayatımda gördüğüm (okuduğum diyelim) en bi güzel öpüşme sahnesinin de başrol oyuncusudur. keşke kitaplarda (özellikle altıdan sonra) daha ön planda olabilseydi tıpkı ron ve hermione gibi. ah ah.

rüyalarımızın sevgilisidir aynı zamanda. gidip yuvalak çerçeve gözlük alıp alnıma da bir yara izi çizip akıcam ortamlara. rowling naaptın bana!
bu kızcağız ron weasley'nin kız kardeşi olmakta, ayrıca weasley ailesinin yedi çocuğunun sonuncusu ve tek kız olanıdır. bu kızı ilk kitapta harry potter'a ilgisi olan, utangaç hanım bir kız olarak tanıdık. gelgelelim sonra n'oldu?

bundan sonrası 4.kitaptan* sonrasını okumamış olanlar için tehlikelidir, ben uyarıyorum bak.

ginny kızımıza bir özgüven geldi aman da aman. onunla bununla çıkmalar, quidditch seçmesine katılmalar, abilerine ters ters cevap vermeler, sağda solda dean thomas'la şapur şupur öpüşmeler, neler de neler... harry de baktı bu kız kıvama geldi, cho chang'den de artık hayır gelmeyecek. bir quidditch maçı sonrası o da gösterdi duygularını kerata. her ne kadar en son bıraktığımızd * ayrıldıysalar da benim umudum var son kitaptan. bu kızı potter ailesine gelin vereceğiz gibi.

---tehlike geçti sayın okuyucular---
ciddi ciddi hiç kapris yapmadan çocuklarına harry'nin istediği isimleri vermiş ya helal olsun.
2 oğlu, bir kızı vardır.
james sirius potter
albus severus potter
lilly luna potter
weasley ailesinde nesillerdir doğmuş tek kız çocuğu * olması sebebiyle yetenekli bir büyücüdür.
2. kitapta utangaç biri olarak karşımıza çıkmıştır. harry'yi gördüğü yerde koşarak uzaklaşan bir hanım kızken, birdenbire asileşmiş ve harry'yi kendine tutsak etmiştir. * quidditch takımının en başarılı oyuncularından biri olmuştur ve en az hermione granger kadar da zekidir.
(bkz: gelin kızımız)
zeki, komik, popüler, cesur, yetenekli, çok güzel, sadık ve azimlidir*. yine rowling in anlatımına göre abileri içinde en çok weasley ikizlerine benzer. tabi mükemmel bir erkekle olmak yerine her mükemmel kız gibi harry potter denen yakışıklı olmayan, yetenekleri vasatın üstü olmasına rağmen en iyi olamayan bir erkeği tercih etmiştir.
Weasley ailesinin en küçük ve tek kız çocuğu . Kendisini hayranlıkla izlerken bir anda 19 yıl sonraki görüntüsü gelmiş ve bütün o 10 yıllık hayranlığımı alıp götürmüştür .
filmlerde bok gibi yansıtılan, kitaplarda bir hermione granger olmasa bile gerçekten ilginç ve güzel bir karaktere sahip olan bayan. gönül isterdi ki ginny rolunu oynaya bayan şu olsun...

http://www.imdb.com/name/nm1248393/
kitaplara göre nefes kesici bir güzelliği olan, cesur, gözüpek, pervasız, zeki karakter. filmlerde ise bunların hiçbirini göremiyoruz. güzelliği ise emma watson'ın gölgesinin bile gölgesinde kalır cinsten. oysa kitaptaki en güzel karakterlerden biriydi kendisi.
mükemmel quidditch oynamasının yanı sıra yarasa umacı büyüsü vardır ki dillere destan. yeriz o kızılcığı.
Kitapta zekidir ve en güzel karekterdir. filmde eh işte olmasına rağmen kitapta draco malfoy bile ondan hoşlanmaktadır. ne yapıp ne edip son sene voleyi çakıp potter ile çıkmaya başlamıştır gerçi ne kadar iyi kız olsada az biraz kanında kaşarlık vardır her sene biriyle çıkıp ortada öpüşür zaten potter'la çıkmaya başlaması maç sonrası kutlama yaparken abisinin önünde dudağına yapışması ile başlamıştır hermione gibi fakir yeteneksiz biri yerine zengin ünlü güçlü elderwand sahibi başseherbaz potter ile evlenmiştir üstüne 3 çocuk yapmıştır.

lily luna potter
albus severus potter( ismini ne kadar adam gibi adam büyücülerden alsada piç olan budur aralarında)
james sirius potter
wesley sneijder diye okudum ya la.
ron weasley'nin kız kardeşi ve esas oğlanın hanımıdır. (bkz: harry potter ve ölüm yadigarları) serinin başından beri ben çocuk aklım ile harry ve hermione'yi eş olarak düşünürken bizim mal harry bu kemçük ağızlı gızla evlenerek canımı sıkmıştır. aslında kitapta pek güzel bi karakter olmasına rağmen filmde oldukça siliktir. kısaca bi hermione granger değildir gözümde.
başlarda süzme mal olan , sonlara doğru evrime kafa atan bir hatun kişi , bide acınası bir şekilde yedi kardeşteki tek kız olan gariban.
şöyle bir daş olmuştur,

http://galeri13.uludagsoz...ginny-weasley_1163849.jpg

ek: gözler kendisinin. kıskanç olmayın lütfen. ahahahha.
okulda çıkmadığı adam kalmayan ronun aşüfte kardeşi.
(bkz: michael corner) (bkz: dean thomas)
(bkz: harry potter)
hayır kitapta anlatıldığı kadar güzel de değil. harry ne bok yemeye evlendi bu kızla anlamadım.
serinin son bölüm son sahnede harry ile birlikte çocukları trenle hogwarts a uğurlarken harry nin annesi lilly potter a çok benzeyen karakter.
spoiler

harry ile evlenip çoluk çocuğa karışmışlar.

spoiler

bana 2002 gibi sırlar odası kitabını hediye etmişlerdi. biraz okumuştum. sonra seriden koptum.

bugünkü aklım olsa bütün seriyi okurdum.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar