bugün

entry'ler (815)

başı açık kadın görmek is te mi yo ruz

yallah Arabistan'a nidaları eşliğinde iltica ederek gerçekleşebilecek istek.

imam hatip lisesinin skandal öncelik broşürü

(bkz: #imamhatiplerkapatılsın)

ganyotçu ebubekir öztürk ten izmir marşına küfür

bazı kansızlar tarafından mükemmel olmuş diye karşılanan iğrenç ötesi eylem. küfür ettiğiniz Atatürk'ün başlattığı ve büyük rol oynadığı kurtuluş savaşı olmasaydı şimdi o küfür ettiğiniz dağlar yunan toprağıydı. azıcık insan olun insan.

melih gökçek ölmüş mü

(bkz: ay olabilir mi öyle bişey lütfen olsun çünkü)

chp ne işe yarar

cevap veriyorum: şaibe karıştığı ayyuka çıkmış bir seçimde, sadece hayırcıların değil, evetçilerin de oy haklarını sonuna kadar savunur. tabi ki siz demokrasi hak hukuk adalet nedir unuttuğunuz için bunlar size abes geliyor.

biz nasıl bu kadar kutuplaştık

Bugün başıma gelen olayla farkına vardığım durum. Ülke olarak nereye gidiyoruz diye resmen dehşete düştüm. Bugün saat 14:00 gibi tramwayla Eminönünden Zeytinburnu'na giderken hemen önümde oturan 2 amca RTE'nin hayırcılara terörist demesini tartışıyordu. Biri her hayır diyen terörist değildir, ama terör örgütleri de hayır diyor dedi. Diğeri ise ısrarla RTE bize terörist dedi diye yüksek perdeden konuşuyordu. Ben burada konuya müdahil oldum. RTE'nin terörist deyip dememesi yada örgütlerin hayır demesinin önemli olmadığını belirttim. Bizim hayır deme sebebimizin değişen anayasa maddeleriyle başkanlığın tek adamlığa dönüşeceğini kısaca anlattım. Adam hemen tek parti döneminden bahsedecek oldu. Cumhuriyetin ilerleyen yıllarında zaten anayasanın ve bazı şeylerin değiştiğini izah ettim. Kısacası Atatürk Cumhuriyetin kurulmasını sağlamasa bırak özgür bir yurttaşı padişaha kul olacağını anlattım. Adam yumuşar gibi oldu. Ta ki yandan lafa atılan Cumhuriyeti bitirdiniz, Atatürk'ü sildiniz diye boş boş nutuk atmaya başlayan başka bir amcaya kadar. Ulan adamı biraz ikna etmişim o yandakine sinirlendi ve ağız dalaşına girdiler. Bu kavgaya metrodan başka insanlarda tepki verdi. Neredeyse iş büyüyecek ve kavga çıkacak. Sonra Allah'tan evetçi amca ineceği yere geldi de olay dindi. Giderken dönüp bana da çattı. Sen bizi denize dökeceğiz diyen kişileri savunuyorsun diye. Ağzımı açamadım. O kadar güzel ikna ederken yandan bir dengesizin attığı boş laflara kızıp bana da sinirlendi. içimden ah be Baykal ah be Kılıçdaroğlu siz bir sussanız, içi boş cümleler kurmasanız bu insanlar evet demez zaten. Kararsız bir çok insanı bile zorla evet dedirtecekler.

Şimdi şunu düşünüyorum. Biz ne ara bir referandum için siyaset için kendi çıkarlarını düşünen politikacılar için birbirimizi boğacak hale geldik.

Son olarak sonuna kadar HAYIR.

hizmetçiyi kurtarmayıp düşüp ölmesini izleyen arap

ileride Türkiye'de de göreceğimiz manzaralarıdır. Yeşil sermaye ve siyasal islam yükseldikçe biz daha azınlık olacağız.

italyanların dünya ya kattıkları

ferrrari gibi bir marka.

referandum da evet çıksın bütün sözlükle yatarım

(bkz: lan şu kılıksızı paylaşıp durmayın adam sanacaklar)

16 lık kıza tecavüz edilip kazığa geçirilmesi

beni asıl dehşete düşüren başlığa tıklarken olay Türkiye'de mi oldu düşüncesi. evet öyle bir olay olabilir. çevremizde bunları yapabilecek psikopatlar yaşıyor.

seni asla bırakmam sözüne inanılacak tek kişi

anandır tabiki.

akpyi en iyi tanımlayan ideolojik görüş

(bkz: seven s kilir s ken sevilir)

son

ibb şehir tiyatrolarında sergilenen yeni oyun. oyun distopik bir dünyada geçiyor. george orwell'den esintiler bulmak mümkün. özellikle o meşhur romanından. oyunculuklar muazzam. özellikle aslı şahinin oynadığı karakter, monologları, akrobasi hareketleri ve söylediği şarkı beni kendine aşık etti. gidin izleyin efendim. muhsin ertuğrul sahnesinde yer yokluğundan sandalyede izledim. ama gaziosmanpaşa sahnesinde maşallah oranın kesiminin tiyatroya ilgisizliğinden salon bomboştu resmen. özellikle şu an referanduma evet demek isteyen arkadaşların bu oyunu izlemesini öneririm. sistem dinamiklerine bakış açınız değişiyor.

beyne usb bellek takıp bilgi yüklemek

beni ülkem adına kahreden bilimsel çalışma. bir yanda adamlar bunlarla uğraşırken diğer yanda ülkemizde portakal bıçaklayarak Hollanda protesto ediyor.

hollanda nın türk çocuklarını kaçırması

asparagas bir haber. yalnız sunucunun yüzünde sundurcağınız haber s.kayım bakışı yok mu ? bu haber bir, a haberin hollandada eylemcilere atom bombası ile saldırdılar haberi iki.

pain in the ass in türkçesi

Tam çevirecek olursak götümdeki acı, göt acısı olan Türkçe çeviridir. işin içine biraz değişiklik katmak istersek götümdeki tehlike diye çevirebiliriz. içine Holywood'dan yıldız oyuncular koy, güzel bir senaryo ve kurguyla oscar ödüllerini süpürür derim.

orospu çocuğu zabıtalar

hiç yetkileri olmadığı halde HAYIR çalışması yapacak araçları da engelleyen uyruğu hollanda olan zabıtalardır.

marmara üniversitesi

Bugün ki yemek menüsünde Marinalı Hindi Tava Sebze Garnitürlü olması gerekirken, bu öğrenciler nasıl olsa hindi etini tanımazlar diye öğrencilere tavuk schnitzel veren güzide üniversite.

Nereden anladın diyecek olursanız; et bildiğin bembeyaz tavuk eti ve çok yumuşak. Hindi eti o kadar yumuşak ve beyaz olmaz.

kadınlar gününü genellikle işsizlerin kutlaması

doğal olan durumdur. işte o dediğin insanlar, teyzişko kadınlar gününden haberi olsun, emeği sömrülmesin, daha insani şartlarda çalışsın diye, bu günü kutluyorlar. tabiki senin gibi vizyonsuzların bunu anlamasını beklemiyorum.

muhteşem yüzyıl kösem

zorla millete izlettirmeyip yayından kaldırtacaklar kendilerini dediğim dizi. böyle giderse yakında çarşamba gününe sarkacak dizi. saat 23:00'de dizi mi başlar amk. insanlar zaten yorgun en geç 12'de yatıyor. kim izleyecek bu diziyi.