1. 1.
  harry potter da ronald weasley in kardeşi.
  2 ... anil teknik
 2. 2.
  serinin ilk kitabında utangaçlıktan konuşamazken, sonlara doğru harryi götürmüş kızıl minik. ama allahı var çok da iyi kızdır, sadıktır, hermione granger kadar olmasın akıllıdır da.
  sonuç olarak akla yatan gelinimizdir. bir yastıkta kocasınlar.
  2 ... peevish
 3. 3.
  filmde olanı giderek güzelleşmeye başlamış olan ve harry için daha akla yatkın bir hale gelen kızımızdır. hayatımda gördüğüm (okuduğum diyelim) en bi güzel öpüşme sahnesinin de başrol oyuncusudur. keşke kitaplarda (özellikle altıdan sonra) daha ön planda olabilseydi tıpkı ron ve hermione gibi. ah ah.

  rüyalarımızın sevgilisidir aynı zamanda. gidip yuvalak çerçeve gözlük alıp alnıma da bir yara izi çizip akıcam ortamlara. rowling naaptın bana!
  3 -1 ... balon
 4. 4.
  bu kızcağız ron weasley'nin kız kardeşi olmakta, ayrıca weasley ailesinin yedi çocuğunun sonuncusu ve tek kız olanıdır. bu kızı ilk kitapta harry potter'a ilgisi olan, utangaç hanım bir kız olarak tanıdık. gelgelelim sonra n'oldu?

  bundan sonrası 4.kitaptan* sonrasını okumamış olanlar için tehlikelidir, ben uyarıyorum bak.

  ginny kızımıza bir özgüven geldi aman da aman. onunla bununla çıkmalar, quidditch seçmesine katılmalar, abilerine ters ters cevap vermeler, sağda solda dean thomas'la şapur şupur öpüşmeler, neler de neler... harry de baktı bu kız kıvama geldi, cho chang'den de artık hayır gelmeyecek. bir quidditch maçı sonrası o da gösterdi duygularını kerata. her ne kadar en son bıraktığımızd * ayrıldıysalar da benim umudum var son kitaptan. bu kızı potter ailesine gelin vereceğiz gibi.

  ---tehlike geçti sayın okuyucular---
  13 ... tonks
 5. 5.
  harry potter serisindeki bir karekterdir.
  (bkz: Bonnie Kathleen Wright)
  1 ... unique270
 6. 6.
  ciddi ciddi hiç kapris yapmadan çocuklarına harry'nin istediği isimleri vermiş ya helal olsun.
  2 oğlu, bir kızı vardır.
  james sirius potter
  albus severus potter
  lilly luna potter
  4 ... regulus
 7. 7.
  weasley ailesinde nesillerdir doğmuş tek kız çocuğu * olması sebebiyle yetenekli bir büyücüdür.
  2 ... eawn
 8. 8.
  2. kitapta utangaç biri olarak karşımıza çıkmıştır. harry'yi gördüğü yerde koşarak uzaklaşan bir hanım kızken, birdenbire asileşmiş ve harry'yi kendine tutsak etmiştir. * quidditch takımının en başarılı oyuncularından biri olmuştur ve en az hermione granger kadar da zekidir.
  2 ... fadetoblack
 9. 9.
  (bkz: gelin kızımız)
  1 ... hipotalamus
 10. 10.
  zeki, komik, popüler, cesur, yetenekli, çok güzel, sadık ve azimlidir*. yine rowling in anlatımına göre abileri içinde en çok weasley ikizlerine benzer. tabi mükemmel bir erkekle olmak yerine her mükemmel kız gibi harry potter denen yakışıklı olmayan, yetenekleri vasatın üstü olmasına rağmen en iyi olamayan bir erkeği tercih etmiştir.
  1 ... eawn