tunay ile tamlanınca güzel bir isimdir.
Yorgun bir zihnin sustuğu zaman dilimi.
Ve geceler dişidir.
bazı kadınların en güzel örtüsüdür.
yalnızlık,sessizlik ve tenhalığı getiren süreç. huzur sebebi.
sakinliği ve ıssızlığı getiren günün kısmı.
en sevdiğim saati 02.00-04.00 aralığıdır. sakinlik, sessizlik, huzur...

az önce camı açtım hemen karşımdaki işlek caddeler bomboş, derin bir sessizliğe hakim.

temiz bir hava odamın içini dolduruyor şu an, evet üşüyerek yazıyorum ama buna değer.

küçüklüğümden beri sıkça rızaya dayalı yalnız kalmayı tercih ederim.

gece yarılarını, herkesin uykuda olduğu vakitleri belkide bu yüzden daha çok seviyorum.
Dinle!

Düşlerim kırıldı, yenilerini kurdum, onlar da kırıldı. Tükendim. Çaresizlik nedir iyi biliyorum. Unuttur, yeniden öğret. Artık ne kadar acı varsa hepsini istiyorum. Geri dönülmez yolların güzel bir memlekete çıkacağına inandır, sonra çıkarma. Umutsuzluk nedir iyi biliyorum. Unuttur, yeniden öğret. Çarp yerlere, iyileştir yaramı, yine düşür. Güçsüzlük nedir iyi biliyorum. Unuttur, yeniden öğret. Yüreğin varsa boğ beni, nefesimi kes. Ölüm nedir iyi biliyorum. Unuttur, yeniden dirilt.
hayata dair en güzel detayların gizlendiği gezegenin fantastik halü-sinasyonu ve onun tasavvufi yanlarını anlatan zaman dilimi. birde bunun gecce gecce versusu vardır ki evlerden bae.
Sessizliğini seviyorum.
gündüzün öncüsüdür.
en sevdiğim öğün. evet evet, öğün.
kesinlikle esmer bir fahişedir. işte bu yüzden aşık oluyoruz ona bazı dönemlerimizde.
Yıldızların her gün doğduğu zaman dilimi..
en karanlık gölgedir.
Dün çok güzeldi. Özellikle yıldızların parlaması diyebilecek söz yok gerçekten.
dünyayı güneşin görmediği bölgedeki durum.
görsel
Güneş dünyanın size göre diğer tarafına gidince olan şey.

Oha lan, resmen bilimsel bir şeyler yazdım.
"bazıları berrak bir su gibidir."

-gece
(bana bir şarkı söyle, 2011)
Seks yapmak sevişmek için güzel bir zamandır üşüyen üşümüş soğuk vücutlar birbirini ısıtır.
Işıkta vuruşmak.
insanlar arasında rahat ve huzurlu hissedemeyen herkesin rahatlığı ve huzuru bulduğu zaman süreci. gösteriş yapan yakışıklı erkekler, güzel kadınlar, romantizmleri ve coşkuları bezdiren aşık çiftler, şişkin egolu saygısızlar yok, ne güzel işte.
görsel
müstakil evin bahçesinde kedi gibi yatıyorum.
En sevdiğim döngü.
Her pisliği örten.
Bence geceler çok uzun olmalı, her şeyi sarsın gizlesin, taşısın mesela.
zaten daha çekici.
gün ışıklarına yutturabildiğiniz bütün maskeleriniz sizin olsun.
Gece daha cesaretli bir hayvandır.
Gece severim ben.
Gürültü ve kalabalıktan uzaktaki biricik sığınak.