bugün

Keşke hiç bitmese. Gün doğmaya başladıkça ruhum daralıyor, içim sıkılıyor. Hayatımın geri kalanını full gece yaşamak istiyorum.
Kimi ne göre edebiyat, bana göre lanet Bi gece, içip içip kaza yapıyorlar götüm dondu gece gece. Selam ve tutanak ile.
Günün en huzurlu, birlikte takılacağın biri olduktan sonra en eğlenceli zamanıdır. Yalnızsan biraz sıkıcı olabiliyor evet ama yine de huzurlu bir zaman dilimi olduğunu düşünüyorum. Tek gürültü sana ait oluyor, seni rahatsız edecek hiçbir ses yok. Aslında eğlenmek istedikten sonra yalnız başına da bir şeyler yapabilirsin. Aç bir film, dizi ya da ilgini çekecek bir belgesel izle sabaha kadar. Tabii sabah gidecek bir işin ya da okulun yoksa. Ben okula akşam gittiğimden bir bakıma gece takılmak zorundayım. Sizin gibi bir uyku düzenimin olması için dersim biter bitmez koştura koştura eve gelip hemen vurup kafayı yatmam gerekiyor. Onu da asla yapmayacağıma göre bu demek oluyor ki her gece benim ani duygu değişimlerime şahit olacaksınız ve siktir git uyu artık diye isyan edeceksiniz.
iki hecedir.
Bu vakit beni insanlardan soğutup tiskindiriyor. her gece bu oluyor. böyle kusasım geliyor.hep bu saatlerde oluyor.elime kalem alıp sayfalarda sövmek içimdeki kini aktarmak istiyorum. öyle bi etkisi var.
Bu gece de aynı ve sahte, Sıkıldı ruhum baktım saate...
özgürlük sembolü.
görsel
"...Geceyi çoğu zaman dinlenme vakti olarak düşünür ve dile getirirsiniz, fakat aslen bir arama ve bulma vaktidir gece..."

(Ermişin Bahçesi- Halil Cibran)
ömrümün gecesi bitmiyor.
gecenin karanlığı yanıltır; en gizemli gerçekler gece görünür.
kafkaramazov.
Günün en güzel saatleri gece saatleri olsa gerek. Ay ışığının oluşu bile geceyi ayrı kılar. Gece dendi mi birde aklıma Ahmet Haşim gelir. Gecenin şairi. Kendini beğenmediği için sadece geceleri çıkan adam. Evet doğru duydunuz. Kendini o kadar çok çirkin görüyormuş ki gündüzleri insan içine çıkmazmış. Hatta şiir yazarken bile geceleri yazarmış. Gündüzleri değil.
Günün en güzel saatleri gece saatleri.
geceler başkadır başka güzel ve özeldir.
insanın içindeki bütün yaraları, arızaları açığa çıkaran zaman dilimi. Kişi için hayatın, ilişkilerin, duyguların hesabını-kitabını açtırır. Artık şunu yapacağım bunu bırakacağım şunla iletişimi keseceğim öyle olucam böyle edicem derken uyuyakalırsınız. Uyandığınızda ne hikmetse geceden düşündüklerimizin birçoğu aklımıza gelmez bile. Ne kadar yoğun duygular yaşarsak yaşayalım sabah uyandığımızda kalastan hallice oluyoruz. Öyle boktan bir şey.
görsel
Açık bir gecede, çıplak gözle iki bin ayrı yıldızı görmek mümkündür.
yanlız insanların en sevdiği saatler.
bir tanesi daha bomboş geçti.
belki de bütün pisliklerin üzerini örttüğü için sevdiğim, ışığın olmadığı durum. karanlık...
görsel
T: kendiyle yüzleşmeye cesaret edenlerin zaman dilimidir.

Aynı zamanda Herkese eşit davranan hem güzelliği hem de çirkinliği kara bir perde gibi örten en adil zaman dilimidir.
yalnız insanların biricik dostu.
Bir tanesi daha bitti.
Günün, soğuk ve karanlık kısmıdır.