bugün

entry'ler (514)

admin

hey admin, çaylaklığımı kaldırır mısın lütfen. neden böyle saçma işlere kalkışıyorsun. telefon numarası istedin girdim. onay istedin girdim. ayıp ama.

çaylak

adminler çaylaklığımı kaldırabilir misiniz. neden beni gereksiz yere çaylak yaptınız ben anlamadım.

siyaset

seyis kelimesinden gelir. seyis ata bakanlara, atı yönetenlere gelir. arapça siyasa olarak türemiştir. en sonunda dilimizde siyaset olmuştur. atı yönetmek ülkeyi yönetmek anlamına evrilmiştir.

şişko kadınlara çok güzelsin demek

sevinirler. neşe dolarlar. kilolu kadınların yüzleri daha güzeldir hatta.

bir ben mi yapıyorum acaba denilen şeyler

yolda yürürken aklıma komik bir şey gelince sırıtırım.

ve yine ben ayakkabı bağcığımı bağlayınca yolda herkesin bana baktığını hissediyorum.

günlük coronavirus vaka sayısı tahminleri

47-52 bin arası bekliyorum.

hoşlanılan kızın kemal kılıçdaroğlu hayranı olması

beni güldüren başlıktır. en azından laiktir. çağdaştır. kk çokta hayran olunacak biri değil ama ötekisine göre daha makul karşılanabilir.

2022 zamları

ısınma ihtiyacı insanın en temel ihtiyaçlarından birisidir. keza, yemek, barınma, giysi ihtiyaçları gibi. bir ülkedeki insanlar ısınmak için doğalgazı açmaya korkuyorsa, yemek için markete gitmeye korkuyorsa, barınmak için kira ücretinden korkuyorsa, giyinmek için bir mağazaya girmeye korkuyorsa o ülkeden ve o ülkenin hükumetinden bir hayır gelmez. maalesef türkiye de bunların hepsi mevcuttur. hükumet halkının en temel ihtiyaçlarını bile sövüşleyerek karşılıyorsa o devletten ne hayır gelir ki. sen asgari ücrete zam yapıyorsun ama benzine elektriğe faturalara vs diğer tüm şeylere zam yaparak geri alıyorsun zaten sen o zammı. ne anladım ben bu işten. gerçekten gelecek yıl ki seçimlerde halkımızın iyi düşünmesi gerekiyor. mevcut rejime oy verenler gerçekten bu ülkedeki gençlerin ve birçok kimsenin hakkına girecekler. eğer seçilirse tabi ki. kul hakkıdır. bu kadar açık konuşuyorum. gençlerin ve birazcık tabaktaki son lokma vari ümidi kalanların ümidini de yok etmeyin. takım tutar gibi parti tutmayın. kötü gidiyorsa verme işte da oy. allah allah

akp seçmenine hayvan diyen akp yöneticisi

doğru demiş. bozuk saat bile günde 2 defa doğruyu gösterir.

kendini çok önemli sanan insan

her insan önemlidir. kendisini önemli sanması bir problem değil asıl problem diğer insanları küçümsemesidir.

reşat nuri güntekin

çalıkuşu romanını tavsiye ederim.

herkesin sevgili yapması

bu aralar love hayatından uzak bir kadınım. evet. o durum benim için geçerli değil.

kadınların erkeklere iltifat etmemesi

hayır ya ediyoruz. eğer birinin dış görünüşünü beğenmişsek açık açık iltifat ederiz. gözlerin güzel, yüzün güzel, saçların ne kadar güzel gibi. dış görünüşü değil de başka özellikleri ile ön plana çıkanlara da iltifat ediyoruz. mesela ben sevdiğim herkesi mutlu etmeyi severim. birine karşı olumlu sözler söylemek belki de o insanın o gününü çok güzel geçirtecek. bu hissiyatı, duyguyu hissetmek güzel bir şey bence. genellikle samimi arkadaşlarımıza ediyoruz. şöyle de bir durum var. kadının iltifat etmesi yanlış anlaşılabilir. iltifat edilen kişi bu kız benden hoşlanıyor veya onun kendisine yürüdüğünü düşünebilir. böyle de bir durum var. yukarıdaki entryleri okudum da yine garip fikirler ortaya çıkmış. acaba erkekler etmeyi biliyor mu ki. erkeklerin iltifatları çok sıradan ve klişe oluyor. hep aynı şeyleri duyuyoruz. ama yine de bir iltifat alınca tebessüm edip teşekkür etmesini bilirim. abartmamak lazım. iltifat etmeyi de severim. birini mutlu etmek bu kadar basit işte.

el cezerye

arabistan, mısır, ırak, kuveyt, libya, tunus, cezayir, fas gibi ülkelerin şehirlerinden biriymiş gibi geldi bana.

hadisler ne kadar güvenilirdirler

bizim lisede din hocası hadisler yalandır demişti. 1 ay sonra görevden alındı. başka yere mi tayini çıktı. açığa mı aldılar bilmiyoruz sjssjsj

ölümden sonra ne olacak sorunsalı

cevabını bilmek için ölmek lazım.

kızların yüksek egoya sahip olma sebepleri

tc erkekleri maalesef ki çok pohpohluyor. bundan kaynaklanıyor. genellememek lazım. hepimiz egolu değiliz. özümüze indiğinizde egolu olmadığımızı anlarsınız. şımaranlar müstesna tabi ki.

günün şiiri

Seviyorum seni
ekmeği tuza banıp yer gibi

Geceleyin ateşler içinde uyanarak
ağzımı dayayıp musluğa su içer gibi

Ağır posta paketini
neyin nesi belirsiz
telaşlı, sevinçli, kuşkulu açar gibi

Seviyorum seni
denizi ilk defa uçakla geçer gibi

istanbul’da yumuşacık kararırken ortalık
içimde kımıldayan bir şeyler gibi

Seviyorum seni
Yaşıyoruz çok şükür der gibi.

kızın tamam mesajına bile yanıt verebilen erkek

gerçekten seviyor olabilir.

evlenmemek için bir neden söyle

daha gencim. kariyerimi düşünüyorum. eğitim hayatım ile ilgili hedeflerim, planlarım, hayallerim, var. en az 2 üniversite bitirmeyi planlıyorum daha sonra yüksek lisans. yurt dışı olursa iyi olur. erasmus vs. evlenmeyi düşünecek araya sıkıştıracak bir vaktim yok maalesef. belki 30 dan sonra olabilir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.