1. 1.
  şuan güney osetya ve abnezya bölgelerinde rusya tarafından desteklediği bilinen ayrılıkçı eylemlere maruz kalan, başkenti tiflis olan, kafkasya da ikamet eden ülkedir. ülkenin ekonomik durumlarını örtbas etmek amacıyla bu ayrılıkçı bölgelerde sanki aksine sonuç çıkacakmış gibi referandum yapan ve sonucu başbakana kapak olan bir başbakana da sahiptir.
  2 ... eddy
 2. 2.
  Rusya'ya ters giden, rus askerlerini topraklarından kovan el kadar ülke, türkiye ile ilişkilerini çok yönlü olarak geliştirmektedir, bunu da abd istiyor diye yapıyor galiba..

  bush: tayyip bizim ufaklığa sahip çık, ezdirme ruslara..

  Tayyip:ne demek kardeş..
  3 -1 ... xiphoideus
 3. 3.
  Askeri tatbikatlarla askerlerine savasmayi ve savas taktikleri ogrettigimiz ulke.
  2 ... ortouch
 4. 4.
  2007 eurovision'da gürcistan'ın sopho adlı solistlerinin söylediği portishead, björk tadındaki visionary dream adlı parçaları müthiştir. kenan doğulu'nun ilk 10'a girmesine ne kadar sevindiysem gürcistan'ın bu parçalarının hakkının yenip ilk 10'a girememesine o kadar üzüldüm. sezarın hakkı sezara verilmedi malesef.

  buyurun, dinleyin lütfen:
  (#http://www.youtube.com/watch?v=EEx5mqK1vF4+)
  ... peytonpeyton
 5. 5.
  amerika'da bir eyalet.*
  4 ... zlatan1937
 6. 6.
  yanlış olmasın ama 35 harflik bir alfabeye sahip bir dilin konuşulduğu ülke. bayrakları önceden daha farklıydı, son bir kaç senedir beyaz zemin üzerine kırmızı haç ve haçın oluşturduğu 4 parçada birer işaretten oluşan bir bayrağa sahipler.
  ... suunddavaska
 7. 7.
  yıllarca kullandığı bordo ağırlıklı bayrağı değiştirip st.george bayrağını kendine bayrak edinmiş ülke. tamam, ülkenin ismi ve kültürü aya yorgiye bağlanabilir ancak bunca yıl neredeydi aklınız?

  saakaşvili olmasa değişmezdi zaten bayrak falan.
  1 ... avedis
 8. 8.
  meşhur gül devrimleriyle daha bir amerikan mandası olan ülke!
  ... steril mikrop
 9. 9.
  ingilizcesi georgia olan ülke.
  1 ... dalton ana
 10. 10.
  türkiye ile son derece iyi ilişkilere sahip ülke. (bkz: bakü tiflis ceyhan petrol boru hattı)
  1 -1 ... kutt