bugün

(bkz: burası benim evimmiş)
sayesinde ağzımda eksik olmayan bi tamlama bırakmış yegane uğur gürsoy karakteri ısırılası velet. yokk yeeaaaaa!!!
annesinin, komşusuyla yaptığı dedikoduya kulak misafiri olarak; "ağzından mı öpmüş?" sorusuyla annesinden azar işitmesine rağmen komşudan gelen sıcak kanlı cevapla morali yerine gelen çocuk bünye.
*yanakları sıkılası, yenilesi öpülesi bir veled.
bu kadar çok sevilmesinin sebebi aşırı derecede "normal" bi çocuk olmasıdır bu karakterin.

yeni nesil avanak avni...
uğur gürsoy'un ekmek kafalı karakteri.
uykusuz alma sebebi hatta uykusuz almanin en birinci sebebi.
ugur gürsoy'un çok güzel hayat verdigi karakter. her hafta uykusuzda sol alt köşede yer almaktadır.
(bkz: fırat üniversitesi)
annesinin ekmek arasına bişiler koymasını istediğim çocuktur. görürsem ilk iş döner ekmek ısmarlayacağımdır. besleyin şu çocuğu lüdven.
(gecenin bi vakti, fırat yatağında kendi kendine söylenmektedir)

-göt, bok, sıç... töbe töbe töbe allam... sıç, bok... töbe töbe allam! yanlışlıkla aklımın içine girmiş... göt böcekli bok... töbe töbe... inneatayna...

enee töbe allam töbetöbetöbetöbetöbe...

adamın götü bok yemiş... allam çok töbe!

(annenin sesi yükselir, hırçın)

+ çocuk yat artık delirdin mi sen gece gece !!!

(fırat içinden devam eder)

- töbe töbe aklımın içine girmiş... sıçbok! enneee!..

ben bu çocuğu zaten severdim ya, şu şimdiden nefs-i levvameye ermiş halini gördükten sonra iyice gönlüme taht kurdu... gözümden yaş gelene kadar gülüyor, gözümde yaş kalmayana kadar ağlıyorum sana fırat.

bu yıkılası dünya hatalarının ağırlığı altında iki büklüm olanların 'töbetöbe allam' çırpınışlarıyla ayakta duruyor.
senin, benim, onun hepimizin küçüklüğü bu velet. benimde dua etmeye çalışırken aklıma küfür gelirdi mesela * koltuk minderlerinden evler yapıp saatlerce içinde iki büklüm oturmalar *, bisikletle kıtalar arası yolculuk *. ve daha bir çok enstantene. ersin karabulut ve umut sarıkaya ile ''şimdiki halimiz lan aynı'' çığlıkları atıyorduk fakat fırat çok farklı. fırat hepimiz.

edit:Şimdi aklıma geldi. Bu çocuğa gülmeyenler, kendilerinden birşeyler bulmayanlar da zamanının tahsin ve melis'i evet. *
sandık içi ve otisabi' den sonra uykusuz' un en tatlı yeridir.

(kulağında sigarayla serseri tipli bir çocuk merdiven başında oturan fırat' ın yanına gelir olaylar gelişir.)

serseri tipli çocuk:
-şşt, pislet var mı lan sende? al getir binelim.

fırat:
-yok. vardı sattık dün.

serseri tipli çocuk:
-ateri materi yok mu mına koyyim? oynayalım getir de!

fırat:
-yok ama alcaz heralde.

(serseri tipli çocuk sigarayı yakar derin bir nefes çeker.)

serseri tipli çocuk:
-gıcığım lan bu maalleye bizim malle daa güzel. al zigara iç.

fırat:
-bakkal seni polise yakalatçakmış. öle dedi dün.

serseri tipli çocuk:
-camlarını kırıcam lan onun zaten.

(serseri tipli çocuk sigarayı fırat' ın ağzına uzatır.)

serseri tipli çocuk:
-şş. al iç bi?...

fırat:
-ben içiyom zaten şimdi canım istemiyo.

serseri tipli çocuk:
-bıyıkların çıkmazsa karışmam bak. al iç...

fırat:
-işmicem yaa.

(serseri tipli çocuk tehditler savurur.)

serseri tipli çocuk:
-içmezsen camınızı kırarım bak

fırat:
-yek yaa. evde köpek var bizim.

serseri tipli çocuk:
-onu da çalarım.

fırat:(ağlamaklı)

serseri tipli çocuk:
-iç.

(ve fırat sigaradan bir nefes çeker)

serseri tipli çocuk:
-ohaa içiyo lan! pisleti getirmezsen annene söyliycem!

(fırat' ın gözleri iki çeşme)

fırat:
-pislet vardı sattık yaa.

serseri tipli çocuk:
-ekmek musaf çarpsın de...

fırat:-
ekmek musaf çarpsın...

serseri tipli çocuk:
-abim askerden taramalı tüfek getircek herkesi tarıycam lan bu maalledeki görürsün.

fırat:(burnu akıyor)

serseri tipli çocuk:
-ateri var mı sende?
"bu haftalık fırat olmadı bi şekilde ama haftaya devam. özür..." şeklinde bir açıklamayla bu hafta mahrum bırakıldığımız velet. dergiyi alma sebebi sayılır oysa ki.
ugur un büyük ihtimalle bu hafta çizecek bir şey bulamamasından ötürü çizemediği köşesi. halbüsü biz haftalardır bekliyoruz küçüklügümüzde vantilatöre konusarak sesimizin yankılanmasıyla hissettiğimiz o orgazmdan daha zevk almıs ahvalimizin çizimini. *
bu hafta ko$esinde olmayan velet.

http://www.uykusuzdergi.c.../cihan-kilic/firat-olmasi **
arapça kökenli bir isimdir. ismini taşıdığı nehir cennet nehirlerindendir
anne: tiih.. allah cezanı versin. nerden buldun onu?
fırat: beslenir ki bu..
anne: iyi besle de kap mikropları karışmam bak..
fırat: yaaa
anne: bi çocuk mikrop kapmış geçen de çükü düşmüş. haberler söyledi

(fırat kediyi fırlatır)

anne: aferim oglum. gir içeri çabuk. banyo yap mikrop kapmadan
fırat: ne zaman düşmüş çocugun çükü dün mü?
anne: he dün düşmüş

(fırat camdan dışarı bakmaktadır. )

fırat: hoop kovaslayın onu degnekle ısırır bak. beni ısırdı . üç gündür hastayım.
hayali arkadaşı: oha yalana bak
fırat: kovalasanıza yaaa. apartmana giriyo. tahsinin kardeşi, arkanda bak.
hayali arkadaşı: ne kıymetli çükü varmış. kendini kaybetti.

http://img177.imageshack....987618183454134016hw9.jpg
faik'le birlikte uğur gürsoy'un en çok güldüren karakteri. ''yek yaaaa ve eneeee'' tepkileriyle yarar ayrıca.
http://img78.imageshack.u...191773315688499172wh0.jpg

(bkz: üzülerek gülmek)

nasıl bir duygu karmaşasıdır bu yarabbim. *
bacak kadar boyu ve elindeki boyundan büyük ekmeğiyle gönüllere taht kurmuş dünya sevimlisi uğur gürsoy karakteri. her söylediği ayrı bir sevimlidir.** ısırma isteği uyandırır. beğenerek izliyoruz.
(bkz: ağzından mı öpmüş)
hayali arkadasi uzun zamandir ortalarda gorunmeyen velet.*
gülben ergen'in ibrahim tatlıses'le başrolü paylaştığı eski star dizisi. bu böyle birkaç bölüm devam etti. sonrasında gülben hanım ayak bileklerine kadar gelen suda boğulup diziden ayrıldı. ben hayatımda bu kadar irezil bir boğulma sahnesi görmedim arkadaş.
yek yeeelarına enneeee çığlıklarına bittiğimiz mıncırılası velet.
hepimizin aptal çocukluk yıllarını bulduğu, muhteşem espri zekasına sahip uğur gürsoy'un üretmiş olduğu, büyük bir hayran kitlesine sahip ve bunun hakkını veren çizgi karakterdir. o kadar gerçektir ki, okurken onu yaşar, kendinizi zaman zaman onun yerine koyar, böylece bin kat daha fazla gülebilirsiniz.