1. 1.
  johnny deppin başrolünde oynadığı fahişelerin karınlarının deşildiği filmim başında da karındeşen jack'in bir sözünün bulunduğu çok tatlı bir filmdir.bazen insanın midesini bulandırır.masonlukla alakalı da bi kaç ipucuda vermektedir.
  2 ... baadir
 2. 2.
  iyi bi polisiyedir.eski londra da geçer zaman.tabi londra nın diğer yüzü,açlık sefalet,fahişeler,cinayetler.şimdi de kuzey londra aynen bu şekildedir ve hatta bu kısım londra nüfusunun yarısına yakındır.
  zamanın kraliçesinin torunu bi manyaktır ve sadece fahişelerle ilişkiye girmekten haz alır.
  hatta evlilik bile yapar.kraliyet ailesi de bu durumu örtpas etmeye çalışır.tabi aynı zamanda yönetimdeki bi cok kişinin mason olduğuna dikkat çekilir.filmin gerçeklik payı da olduğu söylenir.
  4 ... electronica
 3. 3.
  baş rollerinde johnny depp ve heather graham'ın oynadığı 1888 ingilteresinde yaşanan "karındeşen jack" adlı seri katilin efsanesini anlatan güzel bir filmdir.film 2001 de çekilmiştir.
  http://www.fromhellmovie.com
  1 ... blacksoul
 4. 4.
  karındeşen jack 'in hayatını anlatan sinema filmlerinden biridir. johnny deepbaşrolde oynamıştır ve filmin soundtrack'inimarilyn manson yapmıştır.ülkemizde cehennemden gelen adıyla vizyona girmiştir.
  ... dreamshower
 5. 5.
  johny depp' in canlandırdığı metropolitan polisi dedektifi abberline' nin, efsanevi seri katil karındeşen jack' ın cinayetlerini araştırmasını anlatan gerilim filmi.
  abberline' yi madde bağımlısı olarak gösteren,
  30' lu yaşlarda olduğunu iddia eden,
  eşinin öldüğünü vurgulayan,
  görüntüler asılsızdır. araştırılırsa, abberline' nin düzenli bir hayat sürmüş, mutlu bir evlilik geçirmiş, boş zamanlarında saat tamiri ve bahçe planlamasıyla uğraştığı öğrenilecektir.
  ayrıca, mary kelly de aynı abberline gibi gerçekten yaşamıştır. mary kelly, karındeşen jack' ın son kurbanıdır ve abberline ile mary kelly aşk yaşamadığı gibi, tanışıklıkları yoktur.
  olay örgüsünde gerçeklere dayanan noktalar da vardır.
  - karındeşen jack tarafından duvara yazılan juwes yazısı,
  - polis şefi charles warren' in mason olması,
  - mary kelly' nin öldürülme şekli ve mekanı.
  filmde geçen mekanlar ve kurbanların isimleri de gerçektir. ayriyeten, 19. yüzyıl ingilteresinin son çeyreğinde londra' nın whitachapel semtinde yaşanan suç ve sefaleti, mükemmel efektlerle vurgulanması takdire şayandır.
  1 ... legend of the stranger
 6. 6.
  an itibariyle show tv de yayınlanan film. daha yeni başladı pek bir şey kaçırmadınız.
  ... st27
 7. 7.
  hayat kadını dolu film.
  ... kratostol
 8. 8.
  çizgi roman uyarlaması film. bilimum torrent sitelerinde çizgi romanı bulunabilir. ayrıca:
  (bkz: absinth)
  1 ... guilt and regret
 9. 9.
  (bkz: cehennemden gelen)
  ... achtung
 10. 10.
  beşinci nesil bir yazarımızdır. hoşgelmiştir kendisi. diliyorum jack the ripper' in değil, frederick george abberline' nin tarafındadır. *
  ... legend of the stranger