bugün

yepyeni bir sekizinci nesil yazar daha. hoşgelmiştir. saygılar buyur sözlük emrinde. *
hoş gelen 8. nesil yazardır. cradle of filth..
yazarmış hoşgelmiş. onun dışında en kral dubstep dj lerinden biridir.
James McAvoy abimizin çılgın attığı film.
olay kurgusunun çok net amına koyulduğu bir film.

Ancak james mcavoy yerine, brad pitt'in 10 sene önceki hali oynuyor olsa idi, snatch'le kapışabilecek bir film olurdu, bunu james mcavoy'u kötülemek için değil, popülizm'in zararlarını göstermek için söylemekteyim.

bu film hakkında şuana kadar sadece 2 tane entry girilmesi, zihinlerimizin acınası bir boyutta köleleştirilmiş olmasına delaletdir.
trance'den sonra yine yardırmış bir james mcavoy'u bize izleten film.
şizofreni bir adamın dramını anlatıyor diyerek çok kısaca özetleyeyim.
elbette böyle filmler için az şey yazılır çoğu kişi bilmez izlemeye gerek duymaz zira aklınızı zorlar böyleleri.
harika bir filmdi yeterince can acıtıcıydı james mcavoy hayranı biri olarak izlediğim için çok mutluyum.
eleştirisi için:

http://bohemiancomedian.b...4/02/filth-pislik_23.html
trance'de çılgın atan james mcavoy'un başrolünde dibini gördüğü filmdir.
böyle filmleri kıskanıyorum. sadece ben ve çok az insan bilsek yeterli bence. biraz kıymetli kalsın.
kendisini anlatmakta çok zorlanmış, kopuk, bağlantıları zayıf film. yönetmen, senarist fantezilerini bir araya getirmiş o kadar. daha fazlası yok, sığ. ex drummer'ın yanında çocuk filmi gibi kalıyor malesef.
vay amına koyasın 10 tane giri var şu filmle ilgili. başlık mı yanlış diye baktırmıştır. sex alkol küfür psikoloji delilik iskoç damarı her bok var lan filmde. (bkz: underrated)
Duygu Durum bozukluğunu çok iyi anlatan bir film. insanın her hata yaptığında daha fazla hata yapmaya başladığı gerçeği var bu filmde. Sendeleyip ne yapacağını şaşıran bir adamın hikayesi.
james mcavoy'un bruce karakterini müthiş canlandırdığı zihinsel sorunlar yaşayan bir polisin hikayesi. son zamanlarda izlediğim en vurucu ve güzel filmlerden birisi.
james mcovay'ın alıp götürdüğü film. farklı ve güzel bir film. imdb de de iyi puan a sahip. izlenmesi gereken filmlerden. bu filmden sonra james mcovay e aşık olacaktım neredeyse ve kadın olsaydım. yada o kadın olsaydı. tek kişilik şov gibi. tek kişinin alıp götürdüğü filmler zaten güzel oluyor. üstelik sonu da ilginç olmuş. ayrıca aksaan'ı da çok harika.

--spoiler--
the same rules apply
--spoiler--
irvine welsh sağolsun yine döktürmüş. hep yazsın lan bu adam. filmi de gayet başarılı olmuş bence kitaptan biraz daha farklı ama güzel yine de. ve filmin son sahnesini çok güzel çekmişler.
Sabah sabah başlığı görünce, bugün benden film önermemi isteyen arkadaşa neden söylemedim dedirten film.
2013 ingiltere yapımı 97 dakikalık komedi/suç/dram filmi, 7.1 imdb puanından fazlasını hakediyor görsel

Uludağ sözlük yazarları tarafından hakkı yenilen muhteşem film, şuraya baksanıza başlıkta sadece 18 entry var. james mcavoy kendini aşmış, aksanı oyunculuğu harikaydı. hele gözleri .. izledikçe aşık oluyor insan, bruce karakterini yaşamış ve yaşatmış. tek kişilik dev gösteri yapmış resmen, pislik olunca bile sempatik geliyor bu adam bana. Sonu ile beni darmadağın etmiş, hıçkırarak ağlatmıştır. kesinlikle izlenmesi gereken filmdir, hiç durmadan açıp izleyin!
film bipolar bozukluk sahibi, bir polisin hayatını anlatıyor. hard seks, alkol, uyuşturucu, bolca sigara, sübyancılık, yalan, ihanet vs her pislik var. güzel bir roman uyarlaması olmuş, izleyiciyi hiç sıkmıyor. özellikle sonu çok iyiydi, baştan tahmin edilebilecek sıradan bir film değil.

görsel
her şeyi geçtim hiç bir filmin sonu bu kadar darmadağın etmedi.
sadece sonu için bile izlenebilir bir psikoloji filmi diyelim olsun bitsin.

aha buda bonusların bonusu amk;

https://www.youtube.com/watch?v=XFkzRNyygfk
konusu ve işlenişi itibariyle biraz shutter island kokusu aldığım, buna rağmen sevdiğim filmdir. James mcavoy rolünün hakkını epey vermiş. biraz daha dolu işlenebilirdi senaryosu. çok erken bitirildiğini düşündürdü. ayrıca;

(bkz: kadınların efendi erkek yerine piç erkek tercihi)
kesinlikle izlenmesi gereken şahane film. filmi izlemek için james mcavoy faktörü bile yeterli, ki ben kendisi için izlemeğe karar verip filme hasta olmuştum.
2013 ingiltere yapımı bir film.
james mcavoy
Bu adam bir harika dostum.
deli filmdir.
görsel
Değeri bilinmemiş on numero film. Evet.