bugün

entry'ler (1384)

şırdan

mezun olmama günler kala adanadan ayrılmama en çok içerlememe sebep olan şey. yemeyenler bilmeyenler zevksizler bok atmasın lütfen! tek sevindiğim şey evlendiğimde yerleşeceğim memlekette bulunuyor olması. izmirin şırdancısını zengin etmeye geliyorum!

filth

elbette böyle filmler için az şey yazılır çoğu kişi bilmez izlemeye gerek duymaz zira aklınızı zorlar böyleleri.
harika bir filmdi yeterince can acıtıcıydı james mcavoy hayranı biri olarak izlediğim için çok mutluyum.

cin çıkarma teknikleri

hemen bir davul temin edilir ve davul eşliğinde o sihirli sözler söylenir.
''kış kış cinler kış kış, yallah cinler yallah, cin çık cin çık cin çık! ''

sözlük yazarlarının telefonuna gelen son sms

'çıktım böcük bişey?'

sevgilim burda işten çıktım hayatım eve gelirken bişey lazım mı diye soruyor ama öküz işte naparsın. seviyorum öküzümü o ayrı.

şaka maka johny depp in 51 yaşında olması

gerçek hayranlarının yok artık demediği hatta hiç şaşırmadığı durumdur.

biz johnny nin dedeliğe merdiven dayamasını sevdik.

sözlenmek

duvarları boş boş izlememe sebep olan hede. daha dün sabah manitası olan kendince özerk kendince özgür bir hatun idim... oysa bu sabah herşey değişti. yılbaşı haftası gelin kız olarak sevgilimin ailesiyle tanışmaya gideceğim. buda yetmezmiş gibi sömestr tatilinde isteneceğim. yazınca bile hadi lan ordan bu ben olamam diyorum hala ama tüm bunlara hiçbir baskı altında kalmadan bilincim açıkken evet dedim.

daha düne kadar ales kitabım elimde, aslında avustralyaya mı gitsem okul bitince kafasındaydım şimdi kendimi pırlanta yüzük modellerine bakarken buluyorum. güvendiğim tek şey yaptığım peşin pazarlık sözlenirim ama yıllar sonra evlenirim budur benim garantim!

herşey bir yana aklımı deli gibi kurcalayan çok önemli bir sorum var: evlenme teklifindeki pırlanta yüzük söz yüzüğü yerinede takılır mı?

under the dome

sen ne güzel bir dizisin öyle! yıllarca sürsün dilerim ama o kadar adamla zor o iş.

rabiacılara ders veren teyze

teyzenin ruh hali yaptıkları beni çok ilgilendirmez zira çok sağlıklıda bulmadım davranışlarını. yinede dinci! yavşaklarla içinde allah insan sevgisi olan gerçek müslümanların ayrılması açısından güzel bir video olmuş.

not: burasıı fatih diye kırıta kırıta konuşan abi sen bence sakalını falan kes ya.

erkan aker

'torbacı' ve 'selamün aleyküm' vineları gayet iyidir ama ryan gosling'in türk babaannesi videosu üzerine tanımam.

--spoiler--
ne demek o yememek falan?
--spoiler--

zeynep

babasının süsü, kuzusu anlamına gelir diye okudum. babamla 23 yıl boyunca hiç kuramadığımız ve bu sene tamamen koparıp attığım baba kız ilişkimizi düşününce iki adımdan birini zeynep koyması ne komik.

yazarların yaşadığı paranormal olaylar

bundan 5 yıl önce eski evimizde kardeşimle aynı odada kalıyoruz. o 9 ben 18 yaşındayız. neyse bir kış gecesi 2-3 suları uykumda birinin beni izlediğini hissettim uyanıp arkamı döndüm o sırada annem odadaydı ayakta durmuş bana bakıyordu ona dönünce arkasını dönüp hızlıca odadan çıktı yandaki kendi odasına girdi. anne falan dedim ama takmadı sonra kardeşimin yatağının boş olduğunu farkettim dedim bizim oğlanmış meğerse döndüm yine vurdum kafayı yattım. yalnız garip olan kardeşim korktuğu için odada gece lambası açıktı ama odada gördüğüm kişi o ışığa rağmen oldukça karanlık görünüyordu. hem saçları ve vücut tipi aynı annemdi ben bunları düşünürken uyuyakaldım.

ertesi sabah uyandığımda önce kardeşimle konuştum gece su içmek için mutfağa gittiğini annemi bizim odamızdan çıkıp odasına girerken gördüğünü saçlarının çok dağınık olduğunu ve hızla hareket ettiğini söyledi. bu safer annemin yanına gittik ve annem bize hiç uyanmadığını söyledi. ailecek tırsıp bu olayı pek dile getirmemek üzere kapattık.

sözlük yazarlarının doğduğu hastaneler

eminönü esnaf.

hemlock grove

çok etkileyici ve ilginç bir dizi. çoğu insanın bilmemesi çok şaşırtıcı geldi. 2. sezon olmazsa çıngar çıkarırım!

uzun saçlarını kısacık kestiren kızın psikolojisi

nasılda bitlendm amk psikolojisidir.

hiç sevgilisi olmamış 25 yaşında zeki ve güzel kız

son onbeş yılını makinelere bağlı bitkisel hayatta geçiren kızdır.

ferdi özbeğen

anacığımın gençlik aşkı. istanbulda otel kapılarında nasıl beklediğini, bir kez dans etme şansı elde ettiğini övünerek anlatırdı hep. gözyaşları içinde öğrendi acı sonu.

allah rahmet eylesin bence büyük usta ve gerçek bir beyefendi idi. mekanı cennet olsun.

the impossible

uzun zamandır izlediğim en iyi gerilim filmi. adeta sinirleriniz bozuluyor, bir kaç sahnede gözlerinizi yada kulaklarınızı kapama ihtiyacı hissediyorsunuz. ama gereksiz bir gerilim değil film bunun hakkını veriyor. iyilik yapmak, aile bağları ve tsunami etrafında dönen şahane bir film. ayrıca kader olgusu büyük yer tutuyor filmde.

ewan mcgregor ve naomi watss elbetteki güzel oynamışlar, çocuk oyuncular filmi parlatan isimler olmuş. tom holland cidden çok iyi ama en çok bayıldıklarım samuel joslin ve aşırı sevimlilikten ısırmak istediğim Oaklee Pendergast. bu iki ufaklık az rolle çok fazla duygu aktarıyorlar.

cm101mmxi fundamentals i baştan sona izleyen kişi

gözünden yaşlar gele gele izleyen kişidir. bok atıp durmayın kardeşim adam herşeyi bırak çok sevimli anlatıyor. tamam aynı şeyi anlatıyor ama olsun.

gece yatakta yazılan mesaj

fundamentals dan bir diyaloğu akla getiren mesaj.

--spoiler--
-mesaj at 'uyudun mu?'
+niye
-ben uyumadım çünkü
--spoiler--
* *

sözlük yazarlarının itirafları

hiç tahmin etmezdim bir berksan şarkısı dinleyip de içleneceğimi. berksan lan o çilek dudak yani bildiğin ve ben bu zıpırın büyük yalan şarkısında üzüm üzüm üzülüyorum.

2 gün evel arabadaydık onunla sevdiğim adamla, iki çift başka bir şehre gezmeye gitmiş dönüyoduk mutluyduk. gezdik tozduk, alışveriş yaptık başka bir şehirde olmanın rahatlığıyla yolun ortasında sevgilime sarılıp bağıra bağıra düet yaptık insanlar bize gülerken. arabada arka koltukta oturuyoduk bacaklarım onun kucağındaydı bu şarkı çalmaya başladı. hareketli öylesine bir şarkı işte, dans ediyodum o da beni izliyodu güzeldi yani çok güzel.

dün gece geçirdiğim kıskançlık krizi sonucunda o adam şimdi yok ve bu şarkıyı dinleyip ağlıyorum amk. lan bileydim daha güzel daha acı bir şarkı dinlerdim. ah be sevgilim dön gel yine ağzına sıçarım söz ama bu sefer fonda sezen çalarım. olmuyor berksan bizim ayrılığımıza yakışmıyor, bu kadar karı dudaklı bir adamı görüp üzülemiyorum yapamıyorum!
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.