bugün

(bkz: para üstüyle villa almak)
komsu almaya tercih edilen durumdur.
aile büyüklerinden bir miktar yardım çıkmazsa bankalara gidip abi s.kin beni diye yalvarmaktir.
kiraya 500-600 tl vermek istemeyenlerin maddi gücüde yerindeyse yapması gereken ticarettir. belki birkaç yıl sıkıntısını çeker ama sonrasında hiç olmazsa evi olur. ben alacağım inşallah.
Zor iş

Karar ver
Lokasyon belirle
Kredi çekeceksen önündeki 10 yılı planla
mevcut evini barkını değiştir
Evi taşı
sıkıntılarla boğuş

Evi buldun
fiyatına, tapusuna, projesine, imarına iskanına, planına paftasına otuna bokuna kadar araştır.
piç emlakçılarla savaş

offf vazgeçtim aliminyum
Ev alirken sabah aksam gunes alsin diye annem konustu da konustu yillardir neymis efendim burasi sicakmis bana kalsa apartmanin en gunes gormeyen yerini alirdim alirken bana sormadilar ama iskencesini ben cekiyorum.
değerlendiğini gördükçe, kirada oturanların yaşadığı sorunları görünce çok şükür dedirten ama banka hesabında ödenen faizi görünce dedirten hadisedir.
iş arkadaşım 1 ay önce istanbul kağıthaneden 270 bin tl ye ev aldı. ev dediysem 90 m2 2+1 bir daire. anadoluda 80 bin tl etmeyecek bu ev istanbulda 270 bin tl ye satılıyor. yemesem içmesem 10 yıl bütün maaşımı eve bağlasam site içinde 3+1 sıfır bir ev ya alırım ya alamam. durum böyleyken galiba kirasını verip oturmak daha mantıklı. en azından yaşamak için para kalır cepte. ayda 3000 tl kredi taksidi ödemek nedir yahu?
faiz oranlarının tavanlarda olduğu bugünlerde gittikçe hayale dönüşen alınması güç dört duvardır.
paranız olduğu sürece, kiralayabildiğiniz tüm evler sizindir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.