1. 1.
  herhangi bir konutun tapusunu belli bir bedel karşılığında elde etmek.
  1 -2 ... legend of the stranger
 2. 2.
  kiradan kurtulmak için yapılması gereken neyse yapılmalıdır.*
  1 ... defoluben
 3. 3.
  bir komşu almak değildir.
  2 ... clermont
 4. 4.
  geleceği en parlak yatırım araçları içerisindedir. durmadan katlanarak artan nüfus popülasyonu düşünüldüğünde, kısa vadede bile kendini amorti eden ve risksiz bir yatırım aracı olduğu açıktır.
  ... diks
 5. 5.
  ev kirasından kurtulmanın yolu ev almak ise elektrik parasından kurtulmanın yolu baraj satın almak mıdır diye saçma bir soru sordum kendime ve enteresan bi cevap aldım:
  -soğuk füzyon dahi gerçekleştirmiş olsan faturalı abonelikten kaçış yok!
  1 -1 ... otur diyor kendileri
 6. 6.
  şu devirde güvenebileceğin bir işin yoksa imkansız olan şeydir.

  Neredeyse 1 aydır ev bakıyorum lan evleneceğim kira vermektense az biraz biriktirdiğim paranın üstüne kredi çeker ev alırım dedim... imkansız be kardeşim fiyatlara bakınca anlıyorsun bunu. 90 bine kulübe gibi bir şey veriyorlar insana... birde fırsatçı herifler yok mu? ah ulan tam katil olma sebebi tipler çıkıyor hep karşıma.

  dün internette inşaat firmasından satılık bir daire ilanı gördüm aradım buyurun gelin dediler gittim taa anasının nikahında zaten merkezde olsa nerede alacaksın sıfır binada o fiyata daireyi. ilanda yazan aynen şu şekildeydi "2.katta olan satılık sıfır dairemiz 75.000 TL dir." tam aklımdaki fiyat üstüne çekeceğim kredi miktarı vesaire bana göre, fotoğraflarda fena değil. gel gelelim eve baktım beğenmedim mutfağını salona yapmışlar ama amerikan mutfak falan değil öyle hayal etmeyin bildiğin salona mutfağı koymuşlar anasını satayım! düşün misafirin gelmiş yemek yemişsiniz adamı buyur edeceksin oturmak için salona etrafta bulaşık kirliliği vesaire... iğrenç! sırf ilana 2+1 demek için yapmışlar bunu. yoksa o evin 85m2 olduğuna bir allahın kulu beni inandıramaz-ki zaten bürüt metre karesidir yok mok dedi ama buna inanamadım tabi... neyse dedim'ki

  + fiyatınız güzel 75.000 yazmışsınız biraz pazarlık payınız'da vardır. *

  - beyefendi bir yanlışlık olmuş sanırım bu daire 80.000 alt kattaki daire 1.kat 75.000...

  + nasıl yani? ilanda 75 yazıyor ve 2.kat yazıyor hadi fiyatı yanlış yazdınız katı neden yanlış yazdınız? katı yanlış yazdınız fiyatı neden yanlış yazdınız?

  - şey işte olmuş yaneee

  he amk he... sırf pazarlık yapıldığında yine aynı fiyata kakalamak için olmasın sakın? ulan ne adamlar var ya bunlar nasıl bir ticari zekaya sahip anlamış değilim. zaten evleri yapıp satanın tipini ve şivesini gördükten sonra "gel kardeş sana 40.000'e veriyoruz" deseler yine almam anasını satayım! doldurmuş bütün barzoları apartmana düşük fiyata bizi düzgün gördü ya yüksek çekecek rakamı! bak hele dürzüye.

  kısacası efendim biz fakirlerin yaşamaya hakkı yok. kiracı geldik kiracı gideceğiz anasını satayım!
  8 ... delegado zero1918
 7. 7.
  şu zamanda oldukça zordur. ev fiyatları oldukça pahalı olmasından dolayı insanı en az 8 10 yıl bankaların kucaklarına oturmaya iter. Bu devirde kim ayda 1 500 2000 tl gibi bir parayı 8 10 yıl boyunca aydan aya ödeyebilecek. Insanın bu süre içinde başına ne geleceği nereden belli. Bir kaç ay ödeme direk alırlar evini.
  3 ... bardock
 8. 8.
  düzenli işi olanlar için (mesela devlet memurları) istanbul dışındaki bütün şehirlerde çok kolaydır. ayda 1500 tl taksitle 3+1 sıfır lüx evler alınabiliyor.
  2 ... umudu azalan adam
 9. 9.
  para konusu dışında dikkat edilecekler

  1. evin konumu. apaçi mahallasi olmaması. güvenilir bir mahalle olması. sokaklarında yürürken korkmayacağın.
  2. mümkünse yüksek katlarda olması. giriş katı vs bence sakat.
  3. cephesi. güney cephe den şaşmayın. kuzey cephe deyim. güneş görmüyor ev. iki cephe arasında dağlar kadar fark var.
  belki bu 3.madde kış aylarında doğalgaz faturasını görünce 1.liğe tırmanabilir.
  ... bilgisayar kumandasi
 10. 10.
  kimileri yıllarca eşek gibi çalışıp alır, kimileri kredi çekip yıllarca onu ödeyerek alır.

  kimileri de para üstüyle alır.

  (bkz: bilal erdoğan)
  -1 ... bizans imparatoru kahpe antuan