bugün

kapitalizme karşı çıkmasına rağmen günümüzde eşyaları, aksesuarları yapılarak kapitalizme yenik düşen kahraman devrimci.

mezarı olmasa da tarih var olduğu sürece hatırlanacaktır.
amerika da herkesin ustunde resmi bulunan t shirt e sahip oldugu kisi. kapitalizmi goruyor musun adamlar once oldurler sonrada adini kullanip para kazaniyorlar.
devrimcilik maskesi altında çirkeflik ve anar$izm yapmaktan çekinmeyen yazarcık ki$isi.
hasta siempre comandante che guevera.
kahrolası mirc günleri'nden tanıdığım güzel insan. yolumuz yine burda kesişti, dünya bu kadar küçük işte. *
akp ye oy verip sehit cenazelerine uzulen zihniyet başlığı ile beni benden almış askerliğini yapıp yapmadığını merak ettiğim yazar. Bir de şehit cenazelerine üzülmek için hangi partiye oy vermeliymiş insanlar onu da açıklarsa sevinirim.
ayar aldiktan sonra entry editleyenler kulubunun yeni uyesi.

(#2504677) *
kendini dünayayı kurtaracak ender kişilerden sanan 30 yıl önceki fosilleri bile yok olmaya baslamış siyasi fikirleri savunan kişi.burası küba değil türkiye..
asla polemiğe girilmemesi gereken yazar..
zira insanın tartışacağı insan da bir yere kadar kendi seviyesinde olması gerekir..muhattabınızın kaliteside pek ala önemlidir..sözün kısası karşınıza alıpta cevap bile yetiştirmemeniz gereken bir garip yazardır. girdiği entrylerden kişiliği hakkında ufak bir izlenim edinebilirsiniz pek ala..
(bkz: netsozluk)
fidel castro öldükten sonra, yeni devlet başkanının çikolatasını yapıp turistlere kakalamasını talep ettiğim rahmetli kişilik. unutmayın:

(bkz: her komünist emperyalizmi tadacaktır)
*
(#2549432)
insanları yargılayan entrylerini okuduktan sonra entry-nick uyuşmazlıgını gördügüm yazardır.

(bkz: tatlı su sosyalisti)
sözlükteki olanı bana ''boş'' demiş. ne kadar gurur duydum anlatamam. hele ki böyle che guavera nicki almanın solcu olmaya yeteceğini zanneden biri tarafından. canım benim..

not: bence git nickini değiştir. kirletme bu ismi. yazık valla..
küba devrim lideri 9 Ekim 1967 günü Barrientos'un kiralık katillerinden Mario Turan tarafından öldürülmüştür.

Yaralı böğrünü yaladığı gün canavar
milliyetçi bir mızraktır onu orada vuran,
orada, yanıbaşında, gururlu yüreklerimizle,
bulacaksın bizi.
yukarıdaki bazı entryleri gördükten sonra canım yoldaş'ıma Eylem güzeli marşının , şu kıtası ile cevap vermesini arzu ederim..

'' hükümlü sohbetlere adın yazılsın
varsın dağlı desinler ardından
yüreğinde direncinin baharın yeşert
yıkılsın içindeki yılgınlığın ateşi . .''
günümüzde kapitalist metalardan biri haline getirilmeye çalışıldığını farkedip boynumda taşıdım kolyesini çıkardığım enternasyonalist sosyalist önder.
muhabbeti güzel , düşünceleri doğru yazar.**
hakkında milyonlarca entry girilse bile anlatılanların daima eksik kalacağı insan ötesi mükemmel şahsiyet.
che guevara, 1928 arjantin dogumlu ünlü devrimcidir.Tıp eğitimi alan bir öğrenciyken latin amerika'yı baştan aşağı dolaşmaya başlar ve bu gezileri sırasında latin halkının çektiği sıkıntıları ve gelir dağalımındaki adaletsizliği gözlemlemesi sonucu çıkış yolunun devrim olduguna inanmaya başlar ve etkin bir şekilde latin amerika'daki devrim hareketlerini desteklemeye başlar.

Bu seyahatleri sırasında fidel castro ile tanışarak, küba askeri devrimine fidel castro ve fidel'in kardeşi raul castro ile önderlik eder.Devrimin başarı ile sonuçlanmasından sonra küba'da kısa bir süreliğine sağlık bakanlığı görevi teklif edilir.Bu görevi redderek amacı olan latn amerika devrimini gerçekleştirmek üzere küba'dan bolivya'ya geçer.Burada Bolivya ordusu tarafından yakalanır ve 1967 yılında ölü olarak ele geçirilir.

Astım hastası olan che ayrıca amatör bir futbol oyuncusudur.*
verdigi ayarlar akabinde kendisinden cevap almak isteyen ayar yemiş yazarlara cevap vermemek suretiyle üst üste bikez daha şişiren yazar.* *
(bkz: helal olsun)
popülizmden biraz uzak durursa, ateşli inançlarını daha geniş kitlelere haykırabileceğini düşünüyorum. klişelerden uzak durarak yazarsa eminim ki, düşüncelerini çok daha güçlü savunabilir.
genelde siyasi başlıklar altında gördüğüm, bilgi verdiğine rastlamadığım bir yazarımız.
sözlükte karşıtlarının bölünerek çoğaldığı yazar kişisi.
dünya böylesine güzel
olur muydu yine
diplomasını çerçeveleyip
para kazanma derdine
düşseydi dr. che
yüreğini dağlara asmak yerine

dizelerini sunay akına yazdıran devrimci. bazı apolitik kızlar gelip "aaa kim bu yakışıklı?" diye sorduğunda verilecek tek cevap; "içindeki devrimin yüzüne yansıdığı bir kumandan"dır.
yazari sozlukten sogutan yazarlar başlığına benim adımı da yazmış. öyle böyle mutlu olmadım lan.
güncel Önemli Başlıklar