bugün

entry'ler (585)

ninja

şahsi düşünceme göre hiçbir ninja benim mybrute kahramınım ile (http://hebola.mybrute.com/) ile yarışamaz.

tecavüz

mybrute sayfamda (http://hebola.mybrute.com/) gelen her konuğu ayımın karşılama şekli.

sevgilisinden yeni ayrılmış arkadaşı teselli etmek

kendisine bir mybrute sayfası hediye edilip gün boyu onunla uğraşması sağlanabilir http://hebola.mybrute.com

öss ye 14 gün kala yapılabilecekler

mybrute sayfasına girip delicesine dövüşmek hıncını insan döverek, sopa ile hemide ayı ile almak.

http://hebola.mybrute.com

ayı

mybrute sayfamda ( http://hebola.mybrute.com/ ) sahip olduğum tek gerçek hayatta ise sahip olabileceğim ilk evcil hayvan.

küçük bir çocukken yapılan karınca katliamları

özellikle mybrute sayfamda (http://hebola.mybrute.com/) ayımın karşısında ezdiğim sanal böcekleri izlerken hatırlarım çocukluğumda yaptığım bu karınca katliamlarını.

dövüşmek

sanalı yeteri kadar heyecanlı olduğu için gerçeğene hiç ihtiyaç duyulmamalıdır.

http://hebola.mybrute.com/

sözlükçülerin favori my brute savaşçıları

http://hebola.mybrute.com

sözlükçülerin my brute sayfaları

http://hebola.mybrute.com

my brute uludağ sözlük klanı

ilerleyen zamanlarda ayımla katılmayı planlıyorum
http://hebola.mybrute.com

my brute

deli gibi bir ayıya sahip olduğum dayanılmaz bir yer

http://hebola.mybrute.com

devrimo

tost makinesi kullanıyor.

rus edebiyati nda gercekcilik

(bkz: oblomov)

zaman

reklamlarını bugün kendi sitelerinden izledim. Özellikle ellerinde Türk bayrakları ile muhtemelen cumhuriyet mitinglerinden birine gidenlerin canlandırdığı sahnede miltarist damgasını görüyoruz, bundan yaklaşık 6 önce ellerinde türk bayrakları taşıyanlara kendileri militarist dememişler gibi, türk bayrağı'nı taksisine asmış bir taksici sanki protestolarda türk bayraklarını kullananlara faşist yükseliş diye kendileri manşet atmamışlar gibi, uzun saçlıya satanist vurmuşlar sanki bundan önceki rock yazılarında satanistler diye bunlar metalci diye köşe yazılarını yayınlamamışlar gibi, sanki orada hazırlanan etiketlerin %90 kendi gazetelerinde yayınlanmamış gibi.

zaman

yeni devletimizin entelijansını barındıran gazete. Liberalizmi sadece serbest piyasada görüp, vakit gibi enettelktüeliteden yoksun silahşör görünümündeki yayının yerine; sola göz kırparak tahlilcilikle modern ve rahat çevrenin beyaz müslümanların gazetesi.

kapitalizm

adaletin sağlanamayacağı bir çok ekonomik düzenden biri.
çalışabileceğinden daha fazla çalışıp, yaşayabileceğinden daha azı ile yaşamaktır çoğu kişi için.

abd zayıfladığında muhtemel süper güç adayları

abd'nin zayıflamasının ardından ortaya çıkacak süper güç denemeleri oldukça mantıksız gelmekte. Bu konuda hakkında bazen ABD'nin Dünya'ya getirdiği kan ve göz yaşı nedeniyle intikamcı davranarak yahut muazzam büyüme rakamlarına aldanarak ortaya koyduğumuz çin, rusya ve gibi adaylar ise halihazırda pek gerçekçi değildir.

Burada yapılagelen en büyük hata, abd'yi bir imparatorluk olarak değerlendirip günümüz Dünya'sını da bir Osmanlı - Britanya imparatorluğu zamanında ki gibi düşünüp, "tarih tekerrürden ibarettirden" kurutulamamamızdır. Ne yazık ki ABD imparatorluk halinin çok ötesine geçmiş bir süper güçtür, bugün ABD biz demektir.Yani ABD aslında Dünya'nın tam anlamıyla kendisi demekttir. Bir köşede birilerinin kendi çabalarıyla imparatorluk haline geldiği zamanları çok önceden harcadı. Bugün ABD'nin mali piyasalarının içine girdiği grip hali yeni süper güç adaylarından Rusya'yı tam anlamıyla zatüre etmiştir ve 6 yıllık rezervler %85 oranında erimiş, 3 ay önceye kadar kabadayı olarak BP'yi ülkeden kovmaya çalışan ülke bir anda tm BP çalışanlarının vizelerini yenilemiş ve yeni kuyu ihalelerini açmıştır.

ABD'nin elinden pazar alınması mücadelesi sürüyormuş tarihin her yanındaki imparatorluk savaşları gibi. Oysa gözden kaçan en büyük nokta ne yazık ki şu en büyük pazar ABD'nin kendisidir. Bugün deli gibi büyüyen Hindistan ve Çin'in müşterisi ABD'dir, ABD bu ülkelerin pazarları olarak ilginç bir şekilde artık üretenin değil tükenin sömürgen olduğu bir düzen kurmuştur. Yani günümüz tarihi tekerrür etmiyor, kendisine yepyeni bir sayfa açmışa benziyor.

noam chomsky

kendisinin wikiquote'te yayınlanan sözleri ve birçok kitabında rastladığımız üzere aslında anarşist-marksist bir tavırla ki ( sol jargona hakim olanlar bu ikilinin birlikteliğinin içindeki hezimeti daha iyi bir anlamıştır ) bizim orta üstü burjuvazi dediğimiz sınıfının, globalleşme ile fakirleşmesi ve kaybettiği mevzilerine hüzünlenmesi ile oluşan ideolojik boşluğu doldurmaya çalışmıştır. işin aslı gerçekte Amerika ağırlıklıdır. Zira Avrupa sol ve entellektüelizmi içerisinde onun gibisi birden fazladır ve görüşleri yeni değildir. Fakat Amerika gibi marksist düşüncenin ayrıntılı tahlillerinin yapılmadığı ve olayın reel politik mevzide karşılandığı cephelerde epey sükse yapmıştır. Lakin bizim sol süslü aydınlarımız 1980'den beri kendisinin gösterdiği başarıdan çok daha büyük bir düşünce sistemini oturtmuştur kendi alanında, mesela birikim dergisi bunun en güzel örnekleridir, ödp ve beyoğlu solcuğu dediğimiz kavram budur.

chomsky hiçbir şekilde çözüm bulmadan, marksizmin en önemli dayanağı olan "dünya'nın değiştirilmesi" ilkesini hiçe sayar, marksizim süslü yazılarında sadece kapitalizme getirilen karanlığı sunarak bir yok oluş ve karamsarlık pompalar.

"Modern bir sanayi toplumunun görevi, şu anda teknik açıdan gerçekleştirilebilir olan bir şeye, yani gerçekten üretip yaratan, bizzat denetledikleri kurumlar içinde sınırlı hiyerarşik yapılarla, mümkünse hiyerarşiyi tamamen ortadan kaldırarak yaşamlarını özgürce sürdüren insanların özgür ve gönüllü katılımlarına dayanan bir topluma ulaşmaktır"

mesela yukarıdaki sözü örnek alalım. Bu sözü komünist manifesto ile birlikte okudğumuzda aslında anlıyorsuzki ve gerçek reeal politikle de şu anda açıkça teyitlenmiş deneyimlerimiz gösteriyor ki, modern sanayi toplumu bu amaca hizmet etmez. Modern sanayi toplumunun amacı, artı değerin olabildiğince az şekilde işçi sınıfına dağıtılmasını sağlayan bir emek - makina geçişidir. Ne yazik ki, modern sanayi toplumu bunu yaparken insanlık garip bir şekilde "brokerlığı" keşfetmiş ve modern sanayi toplumu bir anda hiyerarşik yapısını, exchange gruplarında bulunan yöneti sınıfına ve göçmenlerin hizmet ettiği kravatlı bir bilgisayar işçisi üzerinde kurmuştur. Yani chomsky aslında sorunun yeni formunun gayet iyi bilmekte, fakat içimizdeki sızıyı dindirmek amacıyla kulağımıza üflemektedir.

ozellestirmeye karsi olan zihniyet

1 milyon dolara özelleştiren kurumların ertesi sene 10 milyon dolara daha bir güzel özelleştirilmesi anlayamayan zihniyettir.

Güzel insanlardır bu zihniyete sahip olanlar, mesela yatmakla suçlanırlar. Bu yatan insanlar Dünya'nın en büyük barajlarını, en sarmal karayolu ağını, bölge'nin en büyük petrol rafinerisini, en sağlam altyapıya sahip telkominikasyon şirketini, en büyük kağıt ve tekstil fabrikasını, dünya'nın sayılı çay fabrikasını, tahıl depolama alanlarını, demir çelik fabrikasını, 200 yıldır yaşayan ve kar eden bankalarını, dünya'nın bir nuamraları havayolu ittifakına katılan bir havayolunu, dünya'nın sayılı şeker pancarı işleme tesislerini kurmuşlardır.

Bu güzel zihniyete sahip olmayanlar da süper acayip şekilde hisse alır repo yapar mesela.

21 haziran 2008 hollanda rusya maçı

Akşam toplanacağız, Lubyanka'da. Tam eski KGB yeni FSB binasının karşısında. russiaaa russiiaaa diye bağıra bağıra çıkacağız yola. Maçı seyredeceğiz, bulursak birkaç hollandalı döveceğiz, russia russiaa.