bugün

ne ifade ettiği hair isimli müzikal filmde cok güzel işlenmiş unsur..
üniversiteyi yeni kazanan her öğrencinin birinci sınıfta dötüne kadar uzattığı sonra sıkılıp kestiği şey.
(bkz: erkekte de görmek isteriz)
kestirildiği zaman psikolojik çöküntü veren saçtır
yaz mevsimini daha sıkıntılı geçirmeye yarayan saçın uzun olması durumu.
bakımı zor olan ama bakımlıysa, kırıkları yoksa harika duran saç...
rock kültürüne de ait olmuş bir öğedir.
her insanın hayatında bir kez bile olsa tatması gereken bir duygudur.
saclari dokulmekte olanlarin asla yasayamayacagi durumsaldir.cunku bilirki uzattikca dokulme dahada hizlanacaktir. (bkz: buyrun benim)
iki senedir sanayi bölgesinde yaptığım stajların burnumdan gelmesine neden olan ama kesmeyi hiç düşünmediğim kafa oluşumu.
yazın insanın başına dert olan uzun kıllardır. *
partnerinizi daha çekici kıldığını düşünseniz bile sevişme esnasında kendinden nefret ettiren şey.
kişiden kişiye değisen begeni. (bkz: zevkler ve renkler tartışılmaz)
Saçları kendisinin çocuğu,imzası gibi olmuş,uçlarından azıcık aldırırken bile berberin en ufak hatasında kendisine dalmak için örtü altında yumruklarını sıkaraktan oturan,saçı uzun olmayanların asla anlayamacakları,içlerinden hep saçlarını uzatmak geçsede çevre ve aile faktörü dolayısıyla uzatamayıp uzun saçlı arkadaşlarının tip ve saçlarına sürekli mok atan arkadaşlara sahip,muhtemel bir kavga sırasında burnundan önce saçlarını koruyan insanların sahip olduğu ama kestimemek için kaça kaça artık kaçacak yol bulamayıp 21 gün bile olsa askere gideceklerin zorda olsa ayrı kalacakları saç türüdür...
(bkz: ben)
(bkz: tanıdık saç kaynakçısı varsa arasın)
patron zoruyla kestirdiğim*, kestirdikten sonra 2 yıl boyunca uzatmadığım saçlarımın, şu anda özlem duyduğum; ama yakın askerlik nedeniyle uzun bir süre daha yapamayacağım; zamanında hakkını veremediğimi gördüğüm biçimidir.
Kısa saçın bana daha çok yakıştığı söylense de, uzun saçlarımı savurduğum dönemlerin, bere kullanmadan dolaştığım kar ve yağmurların da tadını hiçbir şey vermez. O yüzden, o saçlar muhtemelen resimlerde hatıra kalmayacaktır. (bkz: uzun saç moda olsun kampanyası)
erkek yada kız yakışan insan uzattığında gayet güzel olan saç tipidir.
bide her gördüğü uzun saçlı erkeği satanist sananlar vardır. ki olmaması gerekir
Gerçekten uzatma sürecinde sabır isteyen bakımı oldukça zor olaydır. ilerleyen zanlarda dökülen saç miktarından korkularak "allahım kel mi kalıyorum yoksam" denerek kestirilir.
bakımı zor seyiri güzel saçtır.
tehlikeye atılmaması gereken saçtır.zira her kuaför saçı kısaltmaya eğilim gösterir,sonuçta saçı kısalan mağdur depresyona girebilir..evet depresyona girdim ordan biliorum.
yakışana bayan-erkek farketmeyen, pek bir yakışan saç türüdür.
genellikle kişinin değil, etrafındaki insanların şikayetçi olduğu saç modeli. yurtlar, öğrenci evleri en yakın örneklerdir bu konuya. iyi güzel, uzatıyosun, bakıyosun falan filan.. peki arkadaşım banyodan sonra küveti niye temizlemiyosun.. zaten bir odada uzun saçlı biri varsa mutlaka ikincisi, muhtemelen üçüncüsü de vardır. niye temizlemiyosunuz.. biz de mükemmel insan değiliz elbet; bizim de dökülüyor saçlarımız. ama en azından sizi düşünüp kendi pisliğimizi alıyoruz. zahmet olucak ama bi peçeteyle alıver şu saçlarını.. yha bi de yarıya kadar dolmuş küvetin içinde nası banyo yapıyosun hayret ediyorum.. bu kadar mı pissin arkadaşım; yapma gözünü seveyim..
kışın atkı yerine, yazın cehennem ateşi niyetinedir. zordur zor.
üç kez sabun üzerine iki kez de şampuanlanıyorsa eğer, kafa pişmaniyeye dönüp, çok zor taranacaktır. saç kremi elzemdir.
kadını çekici yapan unsur.
erkekler için kısaltmanında zamanı gelecek denen saçtır.

(bkz: askerlik)
(bkz: iş hayatı) * *