bugün

Su an truva‘Yi seyrediyorum, kime benziyor kime benziyor derken kime benzedigini buldum. deniz can aktaş‘A benziyormus. Daha dogrusu aktaş eric’e benziyormus.
Munich filminde dokturen kaliteli aktor.
avustralya'li buyuk oyuncu. chopper filminde sisman bir piskopati basariyla canlandirmis (hatta bir turk'u zevk icin vuruyor filmde), truva filminde duygusal bir lideri ve savasciyi, munich filminde yahudi ajanini oynamistir ve hepsinde basirili olmustur.

ayrica araba yarislarina ilgisi vardir.
çok iyi bir oyuncudur.
hollywood bir şekilde bu yetenekleri bünyesinde sürekli bir şekilde barındırmakta ve kendisini sürekli yeniden daha güçlü üretebilmekte.
black hawk down filminde de boy göstermişliği vaki olan aktör.
munich filminde de boy göstermişliği vaki olan aktör.
tam yemelik erictir. kütür kütür.
(bkz: olsa da yesek) *
ismi hakkında erik bana, ben sana, sen uşağa, uşak aşçıya(...) şeklinde espri yapılır.
oyuncudur, iyi oyuncudur falan filan, orası tamam da yahu bu kadar mı yakışıklı, etkileyici, klas olur bir adam. ağzımın suyu aka aka izliyorum (erik sonuçta ağız sulandırır) objektif olamam, canlandırdığı rollerin hepsini beğeniyorum, eriği beğeniyorum, çok beğeniyorum.

yerim ben o eriği.
(bkz: boleyn kızı)**
truva filmindeki hector rolüyle erik bana gerisi sana dediğim hemi yağuşukluu hemi yetenekli bulduğumdur.
bu eriği yeme de yanında yat.
çok gerçekçi rol yapabilen aktör. (bkz: babam romulus)
troy filminin aslı olan ilyadanın asıl kahramanı hektor karakterini çok güzel bir biçimde oynayarak hafızalarda yer etmiş aktör.
aslında komedyen olan, ama her rolü hakkıyla oynayan yakışıklı. aslan burcu.
(bkz: eric bana geri kalan meyveler sizin olsun) *
böyle masum bakışlı bir adam olur mu dedirten aktör.o kaşlar,o gözler,o lüle lüle saçlar...yemişim brad pittini, eric bana brad pitt'i donunda sallar.baby face erkeklere hayır.devir derin bakışlı,kumral,dalgalı saçlı erkeklerin devridir.
bir şarkının sözleri galiba:
bu gün yine eric bana ayrılmak düşer...
truva filminde öldüğü zaman inanamadığım, hüngür hüngür ağlamak istediğim, brad pitt'den o gün bugündür nefret etmeme sebep olan oyuncu.
troy'da canlandırdıgı hektor karakteri ile kazandıgı karizmayı the hulk ile sıfıra indirebilmis aktor. sen kalk sacları uzat, kas yap, sonre yesil dev ol.
(bkz: paranın gozu kor olsun)
the other boleyn girl filminde, viii henryyi canlandırmış aktör. okuyacağını bilsem methiyeler düzeceğim kendisine. şahane.
truva adlı filmde hektor rolüyle hafızalara yer etmiş ve muhtemelen akhilleus' tan daha çok sevilerek hektor' u şahlandırmış oyuncu.
uludağ sözlükte yazar olsaydı sol frame şu anda doğumgünü kutlamalarına tanık olacaktı.

40 yaşına girmiştir bugün kendisi.
2009 mayıs'ında abd'de gösterime girecek olan 11. star trek filminde rol alan aktör.
işini hakkıyla yapan yetenek abidesi karizmatik aktör.

(bkz: the golden compass)
(bkz: lucky you)
(bkz: münich)
(bkz: troy)
(bkz: the hulk)
(bkz: finding nemo)
(bkz: black hawk down)
(bkz: chopper)
her rolün altından başarıyla kalkmasını bilen süper yetenek. nefis bir karakter oyuncusu.
karizmatik avusrtalyalı aktör. truva'da orlando'ya ders vermiş, itibarını biz izleyenler gözünde iki katına ulaştırmıştır. kasap'ta da harika oynamış kral oyuncu.