bugün

(bkz: the other boleyn girl)
kocası kral 8. henry tarafından idam ettirilerek ölen ingiliz kraliçesine atıl yapan ibare.
(bkz: anne boleyn)
8.henry'nin altına girip kraliçe olmak için birbirini ezen iki kız kardeşin acınası hikayesi. entrikanın biri bini para. ulan ingiliz kadınlarının bu kadar fahişe ruhlu olduklarını bilmezdim. nerde kaldı sizin asaletiniz. mübarek saray saray değil genelev gibiydi.
film olan bu değil diğeridir.

(bkz: the other boleyn girl)
eric bana'nın başrolde oynadığı oscar ödüllü bir kızdır.
henry'nin ilk eşi tarafıdan ''boleyn fahişeleri''dediği ailenin kızı.*
onca sebep olduğu gerilime rağmen, olayların sonunda kafayı kaybedip kendi de kaybedilmiş sayılan kızdır. ha kızı meşhur kraliçe elizabeth olmuştur, ingiltereye altın çağını yaşatmıştır, orası ayrı.
çevirip çevirip okumak istediğim.

tanım: angelina jolie'ye hayran uuserlardan sadece biri.
saman alevi gibi yanıp sönendir. nerede nasıldır? merak edilmektedir.. iyi olsun, sağlıklı olsun, bayramı da mübarek olsun..
yamulmuyorsam anne boleyn in omuzlarında bikini izi var.
bildiğin boleyn orospusudur aslında.
filmi romanına göre vasat kalmış, ingiltere kralı 8. henry ve karmaşık ilişkilerinin bi örneğini anlatan hikayedir.
Kitabı filmine göre çok daha iyidir. Filmde olaylar çok kopuk gösterilmiştir. izlemeyenler kitabını mutlaka okumalılar.
Yillar once bu tarihi kitbi okumustum simdi yine tarihi bir kitap okuyorum kral 8.henryden ustunkoru bahsetmis (bkz: bana sorun o pezevengi)
Harika bir kitap. Mutlaka okuyun tavsiye ederim.
Seri halinde bir kitaptı sanırım, lisede okumuştum.

iki kız kardeş var, krala aşık oluyor ama küçük olan evliydi büyük ise fena.

Akıcıydı, yeniden okumam gerek.