1. 1.
  manyetik rezonans'ın baş harfleri olan m ve r harflerinin ingilizce okunmasıyla dile yerleşmiş olan röntgen çeşidi.
  2 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  (bkz: mr)
  (bkz: serbest çağrışım)
  ... max cady
 3. 3.
  sigortanız yoksa ve emar çektirmeniz gerekiyosa kesinlikle pazarlık yapmanız gereken konu...
  yarı yarıya farkediyo...
  yolsuzluğun bini bir para
  ... infantes
 4. 4.
  nam-ı diğer mezar.. gerçekten de o denli ürkütücü ki, ölmüş gibi hissettiriyor. hele o sesler. * eskiden yarım saat sürdüğü söyletisinin üzerine söz konusu işkencenin hiç olmazsa 15 dk sürmesi bir derece ferahlatıcı sayılabilir. *
  mezarı anımsatan yönleri şöyle ki; daracık ve asla kırmaşılmaması gereken bir silindirin içindesiniz. neredeyse çıplaksınız ama üzülmeyin(!) kefeni çağrıştıran bir önlük giyiyorsunuz, tamamen kendinizle başbaşasınız.
  kötü amel sahibi olmayı çağrıştıran kısmı olan işkence bölümü ise şu; o ürkütücülük beraberinde ne zaman başlayıp biteceği özellikle başlarda hiç belli olmayan seslerin çok yüksek volümde olması.. susunca daha bir korkutuyor; "ne zaman başlayacak acaba" diye.
  "lütfen hiç kırmaşmayın" diye uyarı yapılıyor o başınızın bir kaç cm üzerindeki hoparlörden ama o ürperme esnasında tirtir titrememek elde mi? bir de "çekiminizin bitmesine 10 dk kaldı", "çekiminizin bitmesine 5 dk kaldı" diye 2 hatırlatma yapılıyor o hoparlörden. bunlar da münker nekirin suallerini anımsatıyor adeta.

  insan gerçekten şöyle bir silkeleniyor. ne kadar dünyaya dalmışım böyle. ölüm aslında ne kadar yakın diye. * *
  2 ... istanbul
 5. 5.
  insana ölümü hatırlatıyor. kendini hiç ölmeyecek sananlara tavsiye ederim.
  insanın tüm hayatı gözlerinin önünden geçiyor. eğer burdan çıkarsam şunu yapacam bunu yapacam diye planlar kuruluyor. ya çıkamazsam düşüncesi herşeyi alt-üst ediyor. sesler kesildiği zaman kaç dk kaldığı hatırlatma yapılmıyorsa insan bağırma isteği duyuyor "çıkarın beni burdan". ve sonunda ayak seslerini duyduğunuz da yüzünüzde bi tebessüm beliriyor.ve ordan çıkarılıyorsunuz renginiz sapsarı kesmiştir ayakta durmakta zorluk çekiyorsunuzdur. ve oradan çıktığınıza şükrederek evinizin yolunu tutuyorsunuz.

  tavsiye olarak: gözlerinizi kapatın ve iyi şeyler düşünün.*
  3 ... bozo23
 6. 6.
  bu emar denilen zımbırtı bana nedense ölümü hatirlatmayan, uykumu getirten ve fosur fosur uyumamı sağliyan pahali yatak olarak aklımda kalmiştir. bir de 100 kilo üstündeyseniz emar merkezleri sizi biraz zor kabul eder.
  1 ... mulayim
 7. 7.
  çektirilen bir hede.
  ... sickthread rilodid
 8. 8.
  sacred soul adlı dinledirici bi albümü olan naif sanatçı, çok farklı bir tarzı var.
  ... efrantuna
 9. 9.
  içindeyken tabutta gibi hissetmiyorsunuz , sadece dışardan görüntünüzü hayal edince öyle geliyor insana. benim ki beyin emarı idi, belime kadar falan içindeydim. Başınızın içine tam sığdığı bir kafalığa yatıyorsunuz. Yumuşak çok rahat birşey. Yanlara sünger koyuyorlar sonra motor kaskı gibi birşeyi yüzünüzün üstüne takıyorlar. Aradan dışarıyı görüyorsunuz. Sonra içeri kayıyorsunuz ben bu esnada gözlerimi kapattım. Bir ara açıp baktığımda tavan çok yakındı , huzursuz oldum geri kapattım gözlerimi pek açmadım. Bu şekilde bir yere kapatılacağımı biliyordum ama bu kadar yüksek sesler duyacağımı bilmiyordum. Önce makinenin klasik hafif tonda sesi geliyordu. Birden savaş çıktı alarmı gibi dat dat diye süper yüksek bir tonda ses gelmeye başladı. Bir süre sürüp sustu. Alttan hafif ritimli ses duyuldu. Sonra ses değişti başka bir perdeden gene süper yüksek seste , başka acayip bir ses gelmeye başladı. Bu ara ara durup değişiyordu. O ses olmasa cidden uyunabilecek kadar rahatsınız. Serin bir ortam bu arada , sıcak olsa zaten sıkıntı basar. ilk başta ne olacağını bilmemenin sıkıntısı ile kalp atışlarım hızlandı. Hafifçe hava azalmış gibi hissettim. Sonra başka şeyler düşünmeye çalıştım. Sabırlı bekleyiş sonucu 10 dk ( ya da 15) doldu ve makinenin kaydığını hissettim. Geçmiş olsun sözü ile bir oh çektim. iyi gene cesaretli davranmışım , dışarıda bir kadın ağlıyordu ben nasıl gireceğim onun içine ,kocam da gelsin diye.
  1 ... grissel
 10. 10.
  kapalı ve açık olarak iki şekilde çekilir.
  devlet hastanelerini geçin. mümkünse özel röntgen merkezlerine filan gidin. zaten çok çabuk temin edilmesi gereken bir şey olduğundan hasta haftalarca, günlerce bekleyemeyeceğinden ötürü doğal olarak diğer seçeneğe yöneliyorsunuz.
  parasız sağlık hizmetleri filan tam bir yalan, parası olmayana allah sabır versin ve yardım etsin.
  sosyal devlet umudumuz da toprağa gömüldüğüne göre pek fazla şansımız yok. işimiz allah'a kaldı valla.
  1 ... cymbeline