3 ay evvel hiç kimsenin ismini, cismini bilmediği zat.. kendisini istanbul büyükşehir belediye başkanı zannediyor. daha dur bakalım şu sandıklardaki usulsüzlükler bi gün yüzüne çıksın.. istanbulun anahtarını teslim etmek o kadar kolay değil yiğidim.

açık ve net evet.
7/24 tv ekranlarında ağlayıp mağdurum mağdur edebiyatı yapan zat. ulan verin şuna istanbulu ağlamasın yada susması için meme verin. evet..

görsel
görsel
Gidip vatandaşlık görevini yerine getirmiş ve atasını ziyaret etmiştir. Ne olursa olsun adam bir türk vatandaşıdır ve her türk vatandaşı atasını istediği zaman ziyaret etmekte özgürdür.

Demokrasi ve Türkiye düşmanı akape düşmanları bunu öğrenmek zorundadır.
Adam öyle sakin öyle mülayim ki,karşısındaki rakipleri (Binali Yıldırım değil cumhurundan tut tüm yandaşlar dahil) kendi seviyelerine inmiyor diye çıldırıyor.
Kolay kolay hiçbir partiye nasip olmayacak kadar azimli, gayretli, dirayetli, çalışkan, hırslı, sahiplendiğinin arkasında durmayı, organize olmayı ve hakkını doğru yol ve yöntemle aramayı bilen yüz akı bir adamdır. Ki o sonuç bugün kesinleşirse kendisini sarılarak tebrik etmek isteyen çok insan vardır eminim ki..
Ki 2019'a kadar kendisinin varlığından haberdar olmadım. Kolay değildir tek elde toplanmış ekonomik imkan, medya ve ysk ile mr. Koltukların efendisi' nin önüne geçebilmek.
Yolu önü açık olsun..
Allah benzerlerini çoğaltsın..
ekrem imamoğlu
istanbul büyüşehir belediye başkanı.
zamanında fetö kanalı stv'de çalışmış.

görsel

zaten özellikle seçilmediyse bir şey bilmiyorum.
imamoğlu varsa çözüm var dedi ama istanbul'da işler arapsaçına döndü. Herhalde bu da onun şanssızlığı olsa gerek.

Iyi insanlar hakkıyla da olsa kolay kazanamazlar.
Kendisi CHP’den büyüktür.
O yüzden akp’yi bile yenebilmiştir.
yenilgiyi bir türlü kabullenmeyen zat. bide ağlaması yokmu insana dokunuyor. yazık..
Uyduk hazirolan imama allahuekber.
Zorla elinden alsalar bile başkanlığı adam olduğunu dünyaya kanıtladı muharrem bunun yarısı olsaydı şimdi chpnin başındaydı yaşasın kılıçdaroğlu.
Başkan olur olmaz bilemem ama şu kesin, türkiye sağdan da soldan da oy alabilecek alternatif bir siyasetçi kazanmıştır. Geleceği parlaktır.
istanbul mazbatasını alsaydı kendi de rahatlardı bizde.
Farkında değil belki ama birçok insana gündelik hayatta sabırlı ve tatlı dilli olmanın zayıflık olmayacağını hatırlattı. gönül gönül deyip duruyorlardı ya aha işte gönül almak, kalbe girmek ve insanın yaşamına etki etmek budur.
Çekemeyen de biryerlerini tırmalasın tırnakları yoksa kedim Zeytoyu göndereyim o size el atar.
beylikdüzü'nden akp'yi söktüğü gibi istanbul'dan da sökmüş a kalite şahsiyet.

siyasal islama tepki olarak doğmuş adam. ahahahhaa. *
istanbulu alan türkiyeyi alır diye bir söz vardır. mansuru ve ankarayıda, ekrem imamoğlunun yanına eklersek şüphesiz bu iki başkan iyi bir yönetim gerçekleştirdiği takdirde düz hesapla 20 milyon oya etki edeceklerdir. ama maalesef bazı vatandaşlarımızın oy pusulasında tek gördüğü şey ampul olduğu için pekte doğru bir söz olmayabilir.
din ve devlet işlerini ayıracak olan yeni başkanımız.

devletin dini olmaz, halkın dini olur, devlet halkın dinine hizmet eder.
adını ilk duyduğumda "bu adam kim şimdi?" sorusunu sormuştum. muharrem ince varken, chp'nin yanlış bir tercih yaptığını düşünmüştüm. zaman geçtikçe efendiliğine, aklına ve samimiyetine ikna oldum. hani bazı seçimlerde mecburiyetten oy atmıştım chp adaylarına ama bu adamın başarabileceğine gerçekten inandım. her türlü baskı ve iftiraya rağmen duruşunu hiç bozmadan, kendini ve yapmak istediklerini güzelce ifade etti. kimseye hakkını yedirmemesi de çok önemliydi. inşallah kısa zamanda mazbatayı alacak ve istanbul'u hep beraber iyileştireceğiz.
Bahar gelsin, çiçek açsın hadi. Beklemedeyiz.
4 ay öncesine kadar adı bile duyulmayana, ama son 4 günde ak partinin yaptıkları ile artık tüm dünyanın tanıdığı ve ülke siyasetine armağan edilen yeni figür.
Ha gayret az kaldı.
Akp biraz daha çamura yatar, seçimi iptal eder veya seçimi tekrar eder ya da herhangi bir gerekçe ile (haklı-haksız) belediye başkanlığı mazbatasını imamoğlu yerine Yıldırım'a verirse akp kendi eliyle bir lider yaratmış olur.
Bu da akp çöküşünü hızlandırmak ve ülkeyi içinden çıkılmaz duruma sokar ki konu bu değil.
Diyeceğim: sözlükte "AKP'nin Türkiye'ye yaptığı hayırlı işler veya katkıları" diye sözlükte başlık açmamıza neden olur.
Bunun için "ha gayret, az kaldı" denmiştir.
Akp kendi eliyle bir demokrasi kahramanı, lider yaratıyor.
Cehape'ye bu iyiliği Atatürk bile yapmadı.

Harbiden ya, düşünüyorum da; Cumhurbaşkanı etrafında bu kadar danışman bakan parti yöneticisi var.
Benim gibi gerizekalıların gördüğü durumu nasıl görmezler?
Nasıl bu duruma müdahil olmazlar?
Bırak adam belediye başkanı olsun, hatta; onu işini yapması için de kolaylıklar sağlayın.
Yasal engellemeye yapmayın. Sonuç olarak cehape içinde imamoğlu parti başkanı olsun diyen olacak cehape de koltuk kavgası yetki karmaşası yaşansın. Mümkünse cehape başına gelmesi için yönlendirmeler yapın.
En büyük muhalefet imamoğluna kendi partisinden gelsin.
Seçimde %20-30 bandında cehape oyu var zaten ve sonrasında hemen alacağınız bir erken seçim ile imamoğlu cehape başında olsa iktidar olamaz.
Yine yılgınlık bıkkınlık cehape üzerinde kalır.

Harbiden, bu ülkenin AKP'si neyse CHP'si o.
Kraldan çok kralcı yetersiz vizyonsuz misyonsuz çıkar grupları sarmalında tüm partiler.
ak parti, fatih’te yapılan geçersiz oy itirazlarının yeniden sayılması sonucunda, tekrardan itiraz etmiş.

bu ne eziklik, bu ne onursuzluk. ben bile birinden bir şeyi ikinci kez istemek yerine kestirip atıyorum, gururum zedeleniyor.
iktidar cenahı sadece karşısında lider yaratıyor değil..

artık iktidarın karşısına kim çıkarsa çıksın bu oyları alabilecek bir iklim yaratılıyor, iktidarın kendi eliyle..

ciddi anlamda insanlara kin ve öfke yüklüyorlar, hem de zorla, bastıra bastıra..

bu seçimde ilk patlak verdi..

bu patlağı, daha çok sıkıştırarak yamayamazlar, eğer akıllı insanlar olsalar patlaktan basıncın hafifçe boşalmasına izin verirler..

şimdiki gibi daha da bastırıp başka yerden patlamasına sebebiyet verecek hareketlere sebebiyet vermezler..

çok şükür kurtuluyoruz..

entirilerim buradadır, bundan sonra görüşürüz yer yer..

bir kesim siyasal islamcı bile hükümeti uyarıyor ama adam kendinden olanın eleştirisini bile dinlemiyor..

eleştiren kesim başına ne geleceğini çok iyi bildiği için akp alternatifi arayışında zaten.. ülkenin kara kaşı kara gözü için değil yine kendi yarınları için..

akp yaptıklarıyla ülkeden büyük bir müsibetin sökülüp atılmasına sebep olacaktır..

ahanda tekrar entiri burada..