bugün

entry'ler (3787)

suriyeliler

Yeni yıl dileğim vatanlarına gidip bir daha geri dönmemeleri olan orc türü.

yahudiler tefecilik yapıyor öyleyse faiz haram

faiz denen olgu toplumumuzca gayet yanlış anlaşılmaktadır örnek olarak konut faizi alalım halk bankası 200000 tl ye 1.29 faizle 120 ayda toplam geri ödeme 394.288,80 tl yani dediimiz faiz 194288,80 tl bunu 120 aya bölelim 1619 tl yani faiz olarak ödediğimiz ara şuan kiraya ödediğin para üstelik bu kirayı 10 yıl sabitlemişsin. yani bedavaya evin oluyor. tefecilik çok farklı birşeydir sana verdiği 100 tlyi bir sene sonra 200 tl olarak ister.

türkiye de herkesin vatan haini olması

Evet herkes vatan haini bu ülkede, iktidar yanlısıdır muhalife göre vatan hainidir, muhaliftir iktidar yanlısına göre vatan hainidir. Pazarcıdır vatan hainidir, kebapçıdır vatan haidir. Dolara yatırım yapar vatan hainidir, zam fırtınasını görüp malını satmaz yine vatan haini olur. Ahmet kaya dinler yine vatan haini! Bir durun hepimiz bu ülkeyi seviyorsak bu kavga niye. Lan kardaş bu nasıl ülke vatan haini olmadan müzik bile dinleyemiyoruz!

islami sosyalizm

Olmayan hatta üzerinde düşünülmemesi gerek bir fikirdir. Sosyalizm toplumu önceler ve kimsenin kimseyi sönürmediği gelir adaletinin sağlandığı bir toplumu hedefler fakat islami ekonominin temel kaynağı ganimet ve müslüman olmayanlardan alınan ağır vergilerdir.

hesaba yanlışlıkla 150 bin dolar yatması

Banka tarafından anında düzeltilecek yanlışlıktır. Beni türkiyede bulurlarsa dava açarlar, anında parayı çekerim diyen hayalperestleri üzeceğim biraz. Hiç bir şubede o kadar para nakit bulunmaz şubeden önce talepte bulunmanız lazım ertesi gün veya sonraki gün talep edilen meblağ temin edilir gider çekersiniz. Bu miktar bir olağan dışı para akışı bankanın hesabınıza bloke koymasına neden olur ve her halükarda para göndereciye iade edilir.

30 lu yumurtanın 45 lira olması

Normaldir yem fiyatları ve diğer girdiler yüzünden süt üreticileri ineklerini kesime yollarken yumurta üreticileri de kendini bir şekilde korumak zorundadır.

eve gelen kızı kombiyi kökleyerek soymaya çalışmak

Yanlış bir sevişme taktiğidir. Sıcak ortamlar insanları bunaltır ve sinirlerini artırır bu yüzden kavgalar en çok yaz aylarında çıkar. Kombi kapatılarak ortamı soğutup hatun kişiyi ısıtma bahanesi olacaktır ayrıca soğuk iklimlerde yaşayan insanlar daha sevişgendir bu da benim kıyağım olsun gençler.

kuluçkadaki tavuk arkadaşını uyaran tavuk

Kuluçkadaki tavuğun Kaynanası olma ihtimali yüksek tavuktur.

bira

Kendim yaptığım için fiyatlarından etkilenmediğim 8000 yıllık tarihi olan soğuk içilmesi gereken içecek.

ecevit döneminde kişi başı milli gelir

3688 dolar olan kişi başı düşen milli gelirdir. Madem tarihi irdeliyoruz o tarihlerde litvanya, bulgaristan ve polonyaya bakalım o halde litvanya 2002’de 1200 dolarken 2013’te 4555 dolar ve 2020’de 19998 dolar olmuş. Bulgaristan 2002’de 2093 dolar 2013’te 7655 dolar ve 2020’de 9976 dolar olmuş. Polonya ise 2002’de 5207 dolar 2013’te 13966 dolar ve 2020’de 15666 dolar. Gelelim güzel ülkemize 2002’de 3688 dolar iken 2013’te 12615 dolar olmuş 2020’de ise 8538 olmuş. Yani bizim altımızda başlayan bulgaristan ve litvanya bizi katlamış, polonya ise 1500 dolar üzetimizde başlayıp 6000 dolar üstümüze çıkmış. Bu ülkelerden nüfus toprak jeopolitik vs. Her konuda üstünüz fakat bizi çok rahat geçmişler.

konserde adamın suratına şarıl şarıl işeyen dişi

deve sidiği içenlere dert olmuş dişidir.

kadir mısıroğlu nun etnik kökeni

KÖYÜNÜN ADI LEFKA OLDUUNA GÖRE RUM OLAN ETNiK KÖKENDiR.

timur

Osmanlının tüm padişahlarının toplamından büyük bir adamdır. Ankara savaşı sonrası osmanlıyı yoğurtlayıp vura vura ayran yapmıştır fakat savaş sonrası anadoluyu toraklarına katmayıp gerçek sahiplerine yani osmanlının gaspettiği türk beylerine geri vermiştir. Erken ölmese düyanın gördüğü en büyük devlet kurulacaktı.

gavurlar uzaya çıkarken heykellerle uğraşan ülke

türkiye değildir zira demokrat ati iktidara gelmese biz çoktan uzaya çıkmıştık zira thk'nın uçak fabrikalarında motor evet hani üretemediğimiz için tank yaamadığımız motoru dahil sıfırdan uçak üretiyorduk https://dspace.ankara.edu...handle/20.500.12575/68804 bir örnek teşkil etmesi için amerikalılardan bile önce düşündüğümüz ve başarılı bir şekilde ürettiğimiz uçan kanat thk-13
görsel

kadir mısıroğlu nun hümanist kürtçü olması

imparatorlukların yüz yıl önce parçalanıp yok olduğunu bilmeyen cühela tarafından göz ardı edilen gerçek.

tengir budun un çaylak olması

Beni üzmüş bilgidir reis isterse hesabımı devredebilirim.

et yiyelim ama hayvanlar ölmesin

Hali hazırda laboratuarlarda gerçekleştirilen çalışmalar sürüyor suni et üretilmekle beraber fiyatının normalleşmesi baya zaman alacak.

avrupaya gidip şeriat isteyen dinci

Londranın göbeğinde şeriat bölgesi ilan eden dincinin yakın arkadaşıdır.
görsel
görsel

cumhurbaşkanı özgür demirtaş

Yok daron acemoğlu!

esed rejimi

Ülkesinde bok püsür tüm yükleri bize kakalayarak ülkesinin medeniyet seviyesini yükselmiş über rejimdir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.