bugün

başrollerinde johny depp ve winona ryder ın oynadığı, masalsı anlatımı ve güzel müzikleri ile izlediğim en duygusal filmlerden biridir.
amerikan hayat tarzına, her şeyin monotonluğuna inceden iğneleme yapar.
winona ryder'a aşık eden filmdir.
Tim Burton'ın şaheselerinden yalnızca bir tanesi.
johnny depp e ne olursan ol gel diyerek seyredilen, insanoğlunun iyiyle kötü arasında çizdiği sert sınırları ve bu sınırların delinin birinin kuyuya taş atması şeklinde nasıl bir anda değişebildiğini anlatan film.
tim burton' un tapılası filmlerinden birisidir.. jonny depp in oyunculuğla tavan yapmıştır.. corpse bride da tavsiye edilir.. hatta şiddetle önerilir:))..
hiç bir filmin veremediği tadı veren mükemmel bir film.

(bkz: kelimeler yetse)
makas eller adıyla türkçeye çevrilmi$ bir masal olmasına istinaden; johhny depp'e come as you are demeyi kendime bir borç bildiğim tim burton eser-i fevkaladesidir.

sosyolojik açıdan derin ve keskin bir konuya parmak basar esasen. burada anlatılan edward, içimizden biridir; içimizdeki gaffur'dur. farklıların farklılıklara adaptasyon sürecinin zorluğu ile aslında hangi tarafın (biz mi, o mu?) "farklı" ya da "anormal" olduğunu anlamlandırmak adına çizilmi$ eflatun bir tablôdur..
Tim Burton'ın Edward'ı istemeden bozan, kıran, buna engel olamayan, bu durumu da ellerini makas olarak ekrana yansıttığı pek güzel ve acıklı filmi
masal gibi bir film bu. tim burton'ın hayal gücüne hayran bırakan.. johnny deep'in oyunculuğu fevkalededir.. yürüşüyüşü, bakışları, mimikleri.. yürek burkan filmdir ayrıca.
bir adam hangi kılığa girerse girsin yakışıklı mı olur ya dedirten Johnny Depp'in ilginç fimlerinden sadece biri...
(bkz: olsa da yesek)
eskiden show tvde sıkça yayınlanan bir filmdi.johnny deep i bana ilk kez tanıştırmasıyla ve çocukluğumda beni çok etkileyen bir film olmasıyla da ayrıca güzeldir.türkçeye makas eller diye tercüme edilmiştir.

1990 yılında yapılmıştır ,fotolarla hatırlamak için;

http://www.imdb.com/galle...0099487/4.html?hint=group
kusursuza yakın bir kent, her mahallede görmeye alışık olduğumuz meraklı melahat teyzeler, perili bir şato, kaçık bir mucit, güzeller güzeli bir kız çocuğu, her şeyden çabukça etkilenme kabiliyetine sahip mahalle ahalisi, edward ve yine tim burtonvari atmosfer. sonunda yine yine yine ağlarım, edward ın haline üzülürüm.
johny depp hayranıyım diyen herkesin bu adama hayran olma sebebi olan film. filmi izlediğimde ağlamıştım yine izlesem yine ağlarım.
sevdiğin kişiyle izlediğin zaman ömrün boyunca unutamayacağın film.
harika kurgusuyla göz dolduran,yapım yılına göre çok üstün hatta şuan bile saçma filmlerden üstün olan filmdir. johny depp çok başkadır zaten.
johnny depp ile ilk kez tanışmamı sağlayan, hatta bugünkü saç stilimi bile belirleyen sanat harikası, güzide film.
tim'in o tutkunu olduğu gothic akımını, edward karakterine mükemmel bir şekilde yansıttığı filmi.
bu amerikan ırkının, çıkara dayalı monotonluk hadisesini süper bir şekilde gözler önüne sermiş ve tiksindirmiştir. * * yapım yılına baktıkça, burton'ın yeteneği daha da bir anlaşılıyor. konu demek ki efeklerle falan sınırlı değil. lakin bi de beetlejuice örneği vardır ki o zamanlara ait, "aklım, kendine mezar kazabileceğin kadar derin." * söylemini akıllara getiriyor.

ayrıca edward scissorhands'in, "şiş kebap" deyişi duyulmaya değerdir.
harika bir tim burton filmi.

masalsı anlatımı ve alışıla gelmişin dışındaki kurgusu ve sıradışı konusu ile izlemeye değer bir film.

johnny deep in sinema yaşantısında ortaya koyduğu en iyi performanslardan birisi. oyunculukta mimiklerin ve vucud dilinin ne kadar önemli olduğunu, iyi bir şekilde yapılırsa ne kadar etkileyici olabileceğini kanıtlamıştır.
100 kült film arasına dalış yapmıştır ayrıca.
kesinlikle masalsı bir film ancak filmin alttan altta verdiği onlarca mesaj var. filmde müreffeh tüketim toplumu eleştirisi, yaratıcı bireyin yalnızlığı öne çıkanlardan. tim burton üstünde çok fazla düşünülecek bir filme imzasını atmış.
yıllar önce tgrt'de yayınlanan film.

küçüktük o zamanlar, sonunu izleyemeden yatırmıştı annem..*

edit: iki hafta önce sürekli film veren kanallardan birinde izledim sonunu. * çok müthiş bir film olarak hatırlıyordum ama klişe bir sonu varmış. yine de küçükken sonunu izleyemeden uyutulduğum için çok güzel bir film.
Kim: Hold me.

Ed: I can't..
karın nasıl yağdığını anlatan film.

--spoiler--
edward ile kim mutlu sona kavuşamadan filmi bitirdin ya tim burton
yatacak yerin yok lan allahsız.
--spoiler--
modern zaman masalıdır. ekseriyetle müzikleri çok etkilidir, konuşmadan sadece bakışlarla kendini anlatan johnny depp oyunculuğunun zirvesine ulaşmıştır bu tim burton filminde.
Filmin sonunda yağan kar degil, edward'ın makastan elleriyle,buza şekil vermesi sonucu, şehrin üzerine serpişen buz parçalarıdır.(ya da böyle yorumlamak istedim)

edit:Filmin müziklerini Danny Elfman yapmıştır. Her kar yağdığında açılıp dinlenesi.
çok küçükken izlediğim , gözümde bir iki damla yaş bırakan , beni çok fena etkileyen film.ayrıca netten bulup tekrar izlemek için sınav sonrasını beklediğim de filmdir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar