çingeneler zamanı'nın meyhanede çalan efsane müziği.
dördüncü nesil silik.

vah vah çok üzüldük...
dördüncü nesil çaylak.
sanki bir yerlerden gözüm ısırıyor dediğim yazardır.* * zamanında herhalde birkaç tane entry i önceden hazırlamış taslak olarak; sonra da bütün sözlüklere yazar olmuş aynı entryleri kopyala yapıştır yaparak bir şeyler elde etmeye çalışan yazar*.
(bkz: yazık)* *
kendi nick altına bu kadar entry girildiğini görünce garip bir şekilde orgazm olan , zaten bütün entryleri ile bu sonuç için çaba sarfetmş eşsiz bünye.
ilgi çekmek için ne halt edeceğini şaşırmış, muhtemelen kendiyle ilgili problemleri olan yazar. en kısa zamanda mini etekli bir sevgili bulup rahatlamasını tavsiye ediyorum.

(bkz: allah akıl fikir versin)
(bkz: so what)
atatürk'ün ekmeğini yiyen samimiyetsizlerden. birileri o büyük komutanı tabulaştırarak ekmeğini yiyor 100 yıldır. sen de o büyük komutanı kendince küçük düşürmeye çalışarak.

bırakın lan atatürk'ü. başka argümanlar bulun. yaşadığı hayat boyunca her türlü zorluğa karşın müthiş bir kurtuluş savaşı vermiş, tarihin tek haklı savaşından galibiyetle çıkmış bir komutanı yok saymak aptallıktır. başka da bir şey değil.

(bkz: oyuncaklarını al başka yerde oyna)
kesin içimizden biri. kesin tanıyoruz. kesin daha tanınan bir yazar. içindekileri gerçek kimliği ile dökmeye bir yeri yeseydi zaten atatürk'ün evladı olmayı hakkederdi.
yeni selebiritimtrak, dördüncü nesil yazarımtrak.
büyüdüğü karışık ve garip ortamda yanlışlıkla arada kalıp ezilmiş veya da kafaüstü düşmüş yazarcık.
2.5 senedir yüzlercesine rastladığımız bir çeşit provakatör.

yakındır kızıl tamuyu boylaması.
hakkını atatürk'e helal ettiği için teşekkür ettiğim yazar. büyük adam.
--spoiler--
yine de helal olsun demek gerekiyor. bunca ask acısı, karsılıksız sevgiler, vatan millet isleri, alkol ve sigaraya ragmen uzun yasamıs.
--spoiler--

bu lezzette bir cümle kurmuş olan yazar. sanki bakkal hasan amcadan bahsediyor. ki bu laf bırakın atatürk'ü herhangi bir insana bile denmez. eğer terbiye ile yoğrulmuş biriyseniz.
davor dujmovic in parayı bulduktan sonra kentten köye dönüp meyhanede bir güzel yerken, meyhaneye anneannesinin gelmesiyle başlayan sahnede ellerini havaya kaldırarak çalgıcıların önünde ederleziavel parçasının söylendiği sahnede çalan parça. 270 yıl aradıktan sonra ''orijinal'' halini buldum. tadına doyum olmuyor.
sayısal okuyanların, sözel okuyanlardan daha zeki olduğunu gösteren yazar, yok yok göstermedi, görülmesine yardımcı oldu, teşekkürler ederleziavela.

antropoloji okumadığımıza şükretmemize neden olmuştur ayrıca.

(bkz: antropolog)
küçük bir müslüman kız çocuğuna tecavüz eden sübyancı hüseyin üzmez locaefendisine toz kondurmayan çöl bedevisi. (bkz: huseyin uzmez e yapilan buyuk haksizlik)

bu yazar inançlı olduğunu söylüyor. allah'a da inandığı görüntüsü veriyor. burada kendisine "senin allah'ın var mı" diye sormanın bir lüzumu yok artık. çünkü benim anladığım allah yerine çöl bedevilerinin ay tanrısı'na inandığı çok açık.

benim nazarımda insan duygusuna sahip olmayan birisidir, ruhu elbet huzursuzluk içinde hezeyanlar saçan bir cisimdir. yüreğinde ve vicdanında adilane bir bakış, dik bir duruş olmaması büyük bahtsızlıktır. nihayetinde ben dinlere inanmıyorum, ki tüm dinsel öğretilerin birer sömürü yalanı olduğunu biliyorum ama içimde tüm dinci sahtekarlarda olduğundan daha çok insani duygu olduğunu düşünüyorum. bu arada din satan bu tür tacirlerin gerçek yüzünden haberdar olan, inancını yaşamaya çalışan ve tecavüzcünün değil de mağdurun yanında duran -inançlı ve inançsız- doğru ahlaka sahip tüm arkadaşlara bir sözüm yoktur. çünkü bu yaşamda en önemli konu, erdem içinde soluklanmak ve haysiyet içinde insanca yolalmaktır.

inansa da inanmasa da, inançlı olsa da olmasa da, nihayetinde ahlaklı biri mutlaka mağdura destek olur, tecavüzcüye değil. adam olan şüphesiz ki suçtan zarar görenin yanında durur. hele ki mağdur küçücük bir kız çocuğu ise.

adalet ve hak kavramına saygı duymayan, bu uğurda varlığını ortaya koymayan gerçekte bu dünyadaki en korkunç varlıktır. haysiyeti, nezaketi, adaleti, fazileti, insaniyeti ve adamlığı olmayandır. sahtekardır. evrensel fazilet ve insani merhamet, zayıfın, güçsüzün, ezilmişin, suçtan asıl zarar görmüşün yanında durmayı, ona destek olup hakkını savunmayı gerektirir. kötülüğe ve zalimliğe karşı çıkmayıp mütecavize destek olmak aslında kirlenmişliğin, zavallığının, ikiyüzlülüğün ta kendisidir.
#4154637 nolu entrysi ile tekrar ve umarız çaylak olması yazar. *
(bkz: #2569560) nolu entrysinde dediğini kendi yapamayan kısacası bir dediği bir dediğini tutmayan güven olmaz adamlardan.

--spoiler--
interaktif sözlük olu$umlarında vakit geçirme sebebi, bilgi payla$mak değil ta$ak geçmek olsa gerek (!) ben değil kendisi deklare etmiş. işin enteresan yanı, kişilerin ya da kurumların anaları ile taşak geçmek ya da geçmeye teşebbüs etmek ne zaman övünç kaynağı oldu ?
--spoiler--

demiş bu arkadaş o entrysinde. bak tekrar belirtiyorum:

--spoiler--
kişilerin ya da kurumların anaları ile taşak geçmek ya da geçmeye teşebbüs etmek ne zaman övünç kaynağı oldu ?
--spoiler--

demiş bu adam.

ee ama bunu diyen aynı zamanda bunuda dedi:

--spoiler--
hudayda'ı söyleyen hatice kızımız örnek alındığında gerçeklik payı olan iddia. mesela seda sayan'da güzel bir örnek. bunların geninde var azizim. tokatlı olup da emine şenlikoğlu'na benzeyen bir kadın tanımadım. bu da dahil tüm genellemeler yanlıştır benzeri sikko savunma sisteminizi aktif kılmayın ağır konuşurum. biliyoruz da konuşuyoruz.
--spoiler--

bu lafı ettiğin zaman tüm tokatlıların analarına dil uzatmış olmuyor musun terbiyesiz? bir karar ver nesin sen? adam mısın? değil misin?
#3302057 nolu girisiyle güzel bir analiz yapmış olan yazardır. cesarın hakkı cesara.
başlığımın altına şöylesine (böylesine; #2569560) uzun bir entry girmiş yazar. sevindrik falan oldum yane.

kendisine tek bir şey söylüyorum;

interaktif sözlük oluşumlarında vakit geçirmek ya da maşşak geçmek için bulunmamaktayım ama sözlük diyemiyeceğimiz * sitelerde istediğimi yaparım.
(bkz: #2507126)üşenmeden yazmış yazar. *
hz. muhammed ile ilgili yazılarının amacı ironi olduğunu tahmin ettiğim yazar.
(bkz: o şimdi çaylak)
-daha yeni olmasına karşın, ilk entrylerinde kendisini hissettiren , ne tür yazar olduğunu ortaya koyan, (bkz: bir mizah akimi olarak galatasaray in ekonomisi)
-herkesin homo sapiens, neanderthal gibi sözcükleri bilmesi gerektiğine inanan,
-"bir şey" yerine "bişey" yazanlarla dalga geçmesine karşın kendisi "desteğini mi" yerine "desteğinimi" yazan "telaffuz yerine "telafuz" yazan, "ajitasyon" yerine "acitasyon" yazan,
(bkz: #2365269)
-önce milletin dil bilgisi kurallarını kullanmasıyla dalga geçmeyi bırakıp kendisi bakması gereken,
-hakan şükür'ü kıskananlara * söylediğim sözlere pek içerleyen, * *
çünkü bu memlekette göte göt denir
- ha bir de artık şahsım tarafından ciyakları dikkate alınmayacak olan homo sapiens(!)* sözlük kullanıcısı.