(bkz: şakaysa çok komik ciddiyse yarrağı yedik)

edit: başlığı açan ibnetor başlığı başıma bırakmış, sikimle anıyorum...
(bkz: erdogan medya grubu)
(bkz: hüseyin üzmez i savunabilen arsız yobaz)
"islami kuralların hukum surmedigi bir ulkede" yaşanmadığı iddiası ile birlikte "yuce turk adaletin"in aldığı karar ile hüseyin üzmez'in tahliyesi için atılan sevinç nidası.

hani bu ülke laikti. islami kuralla yönetilmiyordu. Onun, laik hukukun, aldığı karar nasıl "yüce" olabiliyor. açıklama yapılsa fena olmaz.

bu algılamayı düzeltirsek, olan bitenin daha berrak kavranacağını sanıyorum.
üzerinde düşünülmesi gerekir; hüseyin üzmezin cinsel ilişkiye girdiği 14 yaşındaki kız sizin kardeşiniz olsa...
düşünmesi bile kötü değil mi?
kimin kime haksızlık yaptığı açıktır.
(bkz: onlar cennetlikse ben gelmiyorum)
(bkz: emine şenlikoğlu gibi konuşma rehberi)
hakkı yağlı kazık olan bir adamı tahliye ederseniz, o adama haksızlık değil haksızlığın en büyüğünü yapmış olursunuz.

hamdolsun, öbür dünya denen bir şey var.

velev ki tahliye edildi ancak üzmez'i de üzer birileri muhtemelen orada.

(bkz: alma mazlumun ahını)
huseyin uzmez'e haksızlık yapıldıgını dusunenlerin kızlarını huseyin uzmez'e emanet ederek giderebilecekleri haksızlık.
(bkz: bunu yazan insan olamaz)
içerde nasıl olup da şişlenmedi anlamadım? hakkını alamadı gerçekten. haksızlık ettik güzelim sübyancıya.
gerçekten çok büyük bir haksızlıktır.

serbest bırakılmıştır, elini kolunu sallaya sallaya dolaşmaktadır.
bundan daha büyük haksızlık olabilir mi?
tanım: hangi haksızlıkmış bir türlü anlayamadığımdır.

yorum: yüce türk adaletiymiş. hah buna gülerim işte. üzmez ne ki biz ne ağcalar gördük. peh peh peh.
ne demiş atalar: "din ile imanın kimde olduğu belli olmaz." bir kez daha üstüne basmak istiyorum. hatta şöyle güzelce ezip cıvkını çıkarayım da anlaşılsın. "olmazzz". bakın olumsuzluk eki var burda. sözü edilen kişi (ismini anmak istemiyorum, alerji yapıyor) mümin geçiniyor diye onu yaptığı suçlardan aklamak (beyinlerdeki aklamadan bahsetmekteyim) "islami şekilciliktir" sayın arkadaşım. bu ülkenin altından girip üstünden çıkan, milletin gözünün içine baka baka devletin ırzına geçen, sonra da ortada peydahlanmış küçük küçük yandaşlarını dolaştıran hep mümin görünümlü kafirler" değil mi? ben de sizin kadar dinimi kitabımı bilirim. ve benim yüce dinim der ki, allah'a şirk koşmaktan sonra dini kendi çıkarlarına alet etmek günahtır, o dini karalamaktır ,der.sizin savunduğunuz kişi benim dinimin adını kirletmiyor mu???kendini aklamak için "ben müminim. hiç yapar mıyım öyle şey?" imajını kullanmıyor mu? bundan ala dini çıkarlara alet etme olur mu? elimizde elektronik algılayıcı yok ki kimin ne kadar mümin olduğunu test edelim.kaldı ki bize de düşmez. gerek bu kişiye gerekse diğer insanlara yücelik atfetmenizin anlamı yok.
laikliğin artık suçmuş, hakaretmiş, küfürmüş gibi kullanıldığı güzel ülkemde gözleri görmek istediklerini görmeye alışık insanların savıdır.

bu olayın müslümanlıkla veyahut laiklikle alakası nasıl kuruluyor hayretler içerisindeyim. ortada bir istismar var; bu duruma annesi müsade etmiş bile olsa. ne yazık ki kendini bilmez "dindar" geçinen insanlar olayı dine indirgemektedir ama din onların istediklerini çekip kullanacakları bir oyuncak değildir. islam adaletsizliğin karşısında toplum düzeninin sağlanmasından yanadır. bu yüzdende yaşadığın topraklar içerisinde yasalar neyi öngörüyorsa herkes buna uymak zorundadır. uymak istemiyor ve uygulamıyorsan da cezanı çekersin. bu tabi ki yasal yönden bir bakış açısıdır.

bir de bu olayın manevi yönü vardır. ister annesi izin versin ister vermesin - ki bence bu kadına anne demek annelerimize haksızlık ve hakaret olur - 14 yaşında bir çocuğa seks hizmetçisi gözüyle bakmak nasıl bir düşünceye sahip olunduğunu gösterir? şimdi düşünelim; 14 yaşında bir kardeşiniz var - çocuğunuz bile değil kardeşiniz - ve dedesi yaşındaki bir adam ona dokunsun, bakışlarıyla soysun ve hatta biraz da mahrem bölgelerine dokunmaya çalışsın.... mideniz bulandı değil mi? yok mideniz kaldırıyorsa sizin de hüseyin üzmez'den farkınız olmadığını ve böyle bir tezi savunmanızın normal olduğuna karar veririm.

ayrıca belirtmek isterim ki türkiye cumhuriyeti yüzde yüz müslüman insanlardan oluşan bir devlet dahi olsa resmi bir dini yoktur. siz bir küfür gibi kullansanızda laik bir devlettir ve hep böyle kalacaktır. tabi bugün adalet bizi şaşırtmıştır fakat ne var ki mahkemenin verdiği karar ne olursa olsun uyulmak zorundadır tabi asıl sonucu görmeden de hemen kükrememeli.

bu işte en büyük hata ise adli tıp raporudur bu konuyla ilgili yazdığım her entrymde de bu konuya değindim. zira bu raporu veren doktorların lisanslarının tekrar gözden geçirilmesi gerektiğine inanıyorum çünkü verilen rapor kesinlikle etik değildir.
(bkz: ederleziavela/@oh bebek)
(bkz: hamdolsun ki sözlüğümüzü sübyancılar basmadı)