bugün

entry'ler (2941)

ben bu yazıyı sana yazdım

sen ve gerçekler, gece ve gündüz gibiydiniz, birinizin olduğu yerde diğerinize yer yoktu ve ben hep imkansızı istedim.

aşk

aşk bir oddur, yanmasını bilmeyene külden ibarettir.

adolf hitler

".... tarihte bahane yoktur, bir ihmalin ardından "mümkün olacağını düşünmedim" yada "inanmadım" diyemezsiniz" demiştir, bahanelerle yaşayan bir topluma örnek olması gerekir.

etkileyici kitap sözleri

-on gerçek bulmalısın günde, yoksa gecede ararsın gerçeği ve canın aç kalır.
-on kez barışmalısın kendinle, çünkü alt etme acıdır ve kötü uyur barışmayan.
-on kez gülmelisin günde ve sevinmelisin yoksa miden, o dert babası, gece seni tedirgin eder.
Tanrıyla ve komşuyla barış, bunu ister iyi uyku ve komşun şeytanla dahi barış! Yoksa geceleri tebelleş olur sana.
Böyle Buyurdu Zerdüşt

top of the rock

rockefeller binasinin son katidir, nyc ayaklarinizin altina serilir, empire state de soyle gozukur,

http://imgim.com/3933incif8602356.jpg

hastası olunan sözler

Tanrıyı seviyorum şimdi, insanları sevmiyorum. insan fazla eksik bir şey bence. insan sevgisi yıkım olurdu benim için.

kör bıçak

bir günde insanın ömründen bir ömür eksilmesine sebep olan parça.

rast

ney ile üflenmesi en zor perdelerden birisi, saatlerce üflemek gerekiyor.

eylül su sapan

pis yedili dizisinde melis rolünde oynayan hanım kız.

sözlük yazarlarının itirafları

sen büyüdüğünü sanırsın ama yanıldığını hayat kartlarını açtıkça anlarsın.

friedrich wilhelm nietzsche

Yukarıdayken kendimi hep yalnız hissediyorum. Kimse benimle konuşmuyor, yalnızlık ayazı titretiyor beni, n e işim var yükseklerde?
Nasıl utanıyorum yükselmemden ve sendelememden! Nasıl alay ediyorum çabuk çabuk solumamla! Nasıl nefret ediyorum uçandan! Nasıl yoruldum yükseklerde!

hastası olunan sözler

Ben ırmak kıyısında bir parmaklığım: tutunabilen tutunsun bana! Fakat koltuk değneği değilim ben!

hastası olunan sözler

Varacağım ereğime, ben kendi yolumda yürüyorum. Duraklayanların ve geride kalanların üzerinden atlayacağım. Benim ilerleyişim onların batışı olsun böylece!

kadın

Pek uzun bir süre köleyle zorba gizlenmiştir kadında. Bu yüzden kadın, daha dostluğa yeterli değildir, o yalnızca sevgiyi bilir. Nietzsche

mutsuzluk sebepleri

mutlulugu aramak mutsuzlugun en buyuk sebebidir, insan mutlu olmak zorunda olmadigi gibi onu arayarak da bulamaz. ne zaman ki dingin bir hayat surmesini, mutsuzlugunda hayatin bir parcasi oldugunu onlar o vakit mutsuzlugunun sebebinin kendisi ve arayisi oldugunu bulur.

hastası olunan sözler

Sen ki denizde yaşardın yalnızlığında ve deniz seni taşırdı. Yazık, kıyıya mı çıkmak istiyorsun? Yazık, gövdeni yine kendin mi taşımak istiyorsun? Nietzsche

sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

tape`den kodese

ciddi ciddi beşiktaş ı tutan insan

aşkın en saf halini yaşayan insandır, sevinmek için sevmez.

silence must be heard

geceleri iyi giden şarkıdır, suskunluğunuzu alır.

geleceği düşünüp bugünü yaşayamamak

insanoğlunun en büyük hatasıdır, gelecek kaygısıyla bugününü, yarınını ve yanındakini kaybetmek.