1. 1.
  din alıp din satan kişi.
  (bkz: simitçi)
  36 -5 ... palta
 2. 2.
  din istismarcısı veya din tüccarı denilebilir. Bugün bir çok siyasetçinin sıfatıdır. Halkın dini duygularını sömürüp siyaset yaparlar.
  8 -2 ... jayjay
 3. 3.
  din kültürü ve ahlak bilgisi dersi hocasının öğrenci ağzıyla söylenişi.

  -ders kimin?
  -dincinin dersi

  (kapıda öğrenciler hocalarını beklerken hoca görünür)
  -dinciii geliyoooo !!! (sanki şeriat gelmiş gibi bağırışmalar)
  10 ... jayjay
 4. 4.
  genelde islamiyeti savunanlar için söylenen tabir.boynunda koccaman haç işaretli kolyeler takan yabancı şarkıcıları ağzımız açık izleriz o ayrı..
  16 -12 ... doksanüç
 5. 5.
  dinsiz in zıddı.
  3 -11 ... mask
 6. 6.
  kendi halinde ideolojik cıkarmalari bastirmak icin kullanilan*, ne oldugu tam olarak bilinmeyen kavram olmakla beraber genelde erkek ve biyikli olan 'din kültürü ve ahlak bilgisi' ogretmenlerinin adlandirildigi olgudur..
  ... liber libera
 7. 5.
  dinci diye bir grup da varmış dedirten başlıktır. dini görevlerini yerine getirenlere biz insanlar mümin diyoruz. her kutsal dinin müminleri vardır. kuran ve hz. muhammed gelene kadar iseviler hristiyan müminlerdi. ondan önce de yahudi müninler vardır. fakat her gelen kitap bir öncekisinin devamı ve tamamlayıcısı olduğu için yeni gelen kitapla birlikte bir önceki dinin kuralları değişir. değişip yeni dininin vazifelerini yerine getirenler de mümindir. bu tanımlarda dinci diye birşeye rastlamadım. nedeni dine inanışı dini vazifelerini yerine getiren insanlara nasıl pislik gözüyle bakılırın cevabı da onlara dinci demektir. ama hiçbir mümin bu insanlara "şerefsiz, haysiyetsiz, vb" şekilde hitap etmez onlar öyle de olsalar. çünkü müslümanlık inancına göre "hayat kadını"na o şekilde hitap etmek bile günahtır. bu kadar kendi halinde olan bu insanlara çamur atmak nedendir bilinmez.

  moderatör izin verirse kişisel not : ben islam gereklerinin milyonda birini yapmayan bir insanım. herkesin senin fikrine saygı duymasını beklerken başka inançlara çamur atmak nedendir?
  5 -2 ... only.4.that
 8. 6.
  Direk çevirince, din satan oluyor aslında . Simitçi gibi bir şey.
  2 -1 ... truthurts
 9. 7.
  din alım-satım-ticaretiyle uğraşanlara verilen sıfat. örnek veriyorum dinci tayyip, dinci kutan ... vb.
  ayrıca (bkz: akp), (bkz: saadet partisi).
  2 -3 ... leggare
 10. 8.
  iki lafindan biri kuran peygamber olan ama her türlü boku da yiyen kisidir. genelde tükürük sacarak konusur ve kaypaktir.
  6 -4 ... jazzmatass