bugün

harry potter rolünü oynayan,okulunda sihir yapmaya calıstıgı soylenen oyuncu.
Harry potter serisinin harry potter'ini canlandiran ingiliz aktordur kendileri. fulham, londra dogumludur. harry potter serisinden once ufak bir iki rol almisligi olsa da harry potter onun asil cikisini saglamistir.
babasiyla gittigi bir tiyatro sirasinda babasiyla tanisikligi olan harry potter filminin yapimcisi dan'in tipini bayaa begenmis ve kafaya koymustur bu cocugu oynatmayi. hatta secmelerin birkac asamasindan muaf tutulmustur. hatta bi secme sirasinda o zamanin yonetmeni chris colombus senaryonun uzerine yumurta kirmis* ve "cok ta bi tarafimdaydi secmeler, seni sectik pikachu, neyse biz bi yumurta kiralim, karnim ac" mesaji vermistir*. ayrica agziyla 'match of the day' in theme song'unu calarak secmelerde iyice one cikmis ve bu hareketi goren j.k. rowling "that's my harry!" demistir.
oyunculugu yavas yavas filmlerde oynayarak ogrenmistir. mesela 2. film cekimlerinde rupert grint* ile olur olmaz yerde gulme krizlerine girerek ebelerine sovdurmustur cekilmerde. ama neyse, sonradan toparladi en azindan.
filmdeki elemanlarla samimidir, e kac senedir beraber calisiyorlar. ama tom felton* ile rupert'la oldugundan daha samimidir.
11 yasindan beri dunyanin en cok taninan ve yakisikli felan olmamasina, hatta itici bile bir tipi olmasina ragmen, belki de en cok sevilen genclerden biridir. buna ragmen hayranlarinin her cigligina 'this is fantastic!' diyerek heyecanlanabilen biridir. degil simarmak, 'ben kimim ki lan' havasi vardir biraz. hos, bi buyusun bakariz sonra * ayni zamanda alkol kullanmaz, sigara icmez *. "bi ara sarap denedim, sevmedim tadini. kesin biseyler vardir bu kadar insan sevdigine gore ama ben bilmiyorum, sevmedim. belki de 18 olunca birden sevmeye baslaniyo", demistir.
gercek hayatta accccccaip cins bir insandir. essek sakalarina bayilir. hatta hagrid'i oynayan robbie coltrane'in cep telefonunu alarak dilini turkce'ye cevirmisligi vardir. allahtan sette bi turk vardi da geri cevirebildiler! enerjik ve canli ve ayni zamanda komik oldugundan muhabbeti cok zevklidir. ama cinstir yine de. mesela en unlu cinsligi kolunu 360 derece dondurmesidir. bi de agzini vurmali calgi yapip match of the day caliyordu kucukken, birakti allahtan! zeki cocuktur, draco malfoy ile yemek yemeyi 50 cent ile yemek yemeye tercih ederek bircok insanin gonlunu kazanmistir zannimca.
oyunculugu da iyiye dogru gitmektedir. yeni yeni projelere niyetlendi vesselam. avustralya'da 'december boys' diye bir filmin cekimini tamamladi en son. hele ki 'extras' adli bir dizide bir bolum kendini oynadi, evlere senlik! kendini kaybetmezse, ki inaniyorum kaybetmez, iyi bir oyuncu olur.

allah yolunu acik etsin dan. *
u2 hayranıymış ve yönetmen olmak istiyormuş kendisi.
yakın bir zamanda bir tiyatro eserinde aldığı rolde üstünü çıkartarak (bir nevi sanat için soyunarak) tüm o harry potter gizemini ve büyüsünü üzerinden fırlatıp atan, sen de mi be kardeşim dememe neden olan şöhret delisi.
bugün gazetede çıplak fotolarını görünce ''n'olmuş la bu gözlüklü tıfıl'a? bi de kas yapmış vay anasını, arnold mu olcan olm?'' dedirten hayri pıtır insanı...
equus adli tiyatro oyununda atlari taciz eden bi elemani oynayarak, kariyerini kurtarmis elemandir. artik harry potter yaftasini atmis, delikanli bir genctir. tabi oyunda ciplak ve killi gorunce insanin aklinda ne harry kalir ne de potter!

hatta ciplak olmasi gereken sahnede rol arkadasi olan bacimiz da ciplaktir. "korkmadin mi kus havalanirsa diye..." sorusuna "valla korkmaz miyim. ama 1000 kisinin onunde olunca insanin aklina bile gelmiyor o anda" demistir.

alem lan bu cocuk. *
harry potter'ın son serisinde hmm büyüdü bu çocuk fena da olmamış hani diye kaş kaldırtan aktör.
(bkz: odun)*
ikinci ismi alan olan oyuncudur.
daniel alan radcliffe
asıl adı dyspraxiaolan hareket planlama bozukluğu hastalığına yakalanmış genç oyuncu.

ayakkabısının bagcıgını baglamakta bile zorluk çektiği söyleniyor. geçmiş olsun diyoruz.
-oldu mu be harry bi sihir yapsan düzelse keske. filmlerin de yarım kaldı bak.
harry potter serisinin başrol oyuncusu olan ve bu genç yaşta dyspraxia gibi bir hastalığa yakalanması insan olarak üzülmeye sebebiyet veren kişi.
http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=92091
yakalandığı hastalık nedeniyle serinin devam filmlerinde başka bir oyuncunun oynaması durumunun konuşulduğu rolün sahibi.
hastalığı şimdilik ilk safhada olan oyuncu. tedavisine kısa sürede başlanması düşünülüyormuş.
'hareket planlama bozukluğu' denilen hastalığa yakalandığından; yazı yazamayıp, giyinemeyip, ayakkabısını bile bağlayamayacak duruma gelmiş şahıs. doktorunun söylediğine göre, tedaviye tepki vermezse oyunculuk hayatı güme gidicekmiş.
ateist ve sıkı bir richard dawkins hayranı olduğunu açıklamış oyuncu. dyspraxia adlı rahatsızlığı da medyamız sağ olsun "harry potter eriyor..." demeçlerine kadar getirmiştirtir. yok efendim öyle bir şey.
görsel
buradan cüretkar pozlarından birine ulaşabileceğiniz, hastalıklı şahıs. *
artık harry potter'lığından, oyunculuğundan, bir çok kişinin ona "danyılll!!" diye bağırmasından değil de cinselliğinden konuşulmaya başlanmıştır. büyük ihtimalle kendisi de buna çanak tutuyordur.

bir dergiye verdiği demeçte, ilk cinsel deneyimini 16 yaşında yaşadığını, kendisinden bayağı büyük olan * birisiyle birlikte olduğunu belirtmiş.

e soyunmuş o kadar, şu sıralar "Daniel Radcliffe'ın Hayatından Bir Gün" diye kitap mı ne çıkartıyolar. bir kaç resim ok dergisinde yayınlanmış. duştan çıktığı an üzerine seksi bir biçimde sarmışlar havluyu. objektifler patlamış. bu yayınlanan kısmı. düşünün bir de geceleyin yaptıklarını...

bu kadar da düşmeye gerek yok. oyuncu musun? oyuncu olduğunu, harry potter yaftasından kurtulmak için çıplak rollere başvurmadan bizlere göster. pipini göstererek oyuncu olunmuyor maalesef.
oyunculuğunu beğenmediğim çakma büyücü.
salağa benzediği ve alnında "loser" yazdığı için şimdi zengin olan çocuk.
dispraksi hareket bozukluğu hastalığına yakalanmamıştır, bu hastalık onda doğuştan beri varmış lakin bir şekilde yenmeyi başarmış. ayrıca, 2007 yılındaki kişisel serveti 54.5 trilyondu, yani hepinini satın alır.
2012'de korku türündeki "Woman in Black" adlı filmde karşımıza çıkacak olan aktör. Ürkütücü bir hayalet hikayesini konu alan filmde avukat Arthur Kipps'i canlandıran oyuncu, kasabanın trajik ve işkence dolu sırlarını ortaya çıkartıyor. James watkins imzalı film 2012'nin ilk aylarında vizyona girecek.
leonardo di caprio ile harika bir ikili olacakları aşikar.

görsel
oyunculuk kariyerinde 'harry potter' efsanesinden sonra cok başarılı olacağını düşünmediğim oyuncu.
Küçüklüğümün filmi "Harry Potter" serisinde tanıdım(k). gerçekten hayranlık duyduğum bir oyuncu(ydu) gibi. "Harry Potter" serisi çok başka, çok farklıydı, yakışıyordu da.. bir bütünlük sağladığı içindir belki o zamanlar daha samimi geliyordu. ama yine fazlasıyla severim kendisini (sınırları aşmadan elbette). birde küçüklüğü pek bir tatlıydı.