bugün

entry'ler (1217)

ben size yardimci olmak icin buradayim

bir sorunla karşılaştığınızda derdinizi anlamaya kapasitesi yetmeyen görevliye/çalışana daha yetkili biriyle görüşmek istediğinizi söylersiniz. bu daha yetkili kişi ise siz burnunuzdan solurken yüzünde kocaman bir gülümsemeyle gelir "buyrun nasıl yardımcı olabilirim" der siz de durumu bilmem kaçıncı kez yine yeniden anlatırsınız. uyuz yetkili de 5 yaşındaki çocukla konuşurmuşcasına, gözlerinizin içine bakmaya büyük bir gayret göstererek bu cümleyi kurar.

(bkz: kıl olmak)

sevglisi olmayıp olanı kıskanan kız

erkeği de olan kız modeli.
model ne demekse artık.

dondurma yalayan biyikli erkek

bıyığa ve yalayana göre değişir.
kaytan bıyıksa yakışmaz.
johnny depp yalıyorsa bıyık olunur. *

zeynep dizdar

ünlü olacağım, çok satacağım diye yağlı göbeğini izlemek durumunda kaldığımız şahıs.

lavinya

youtube'da izeyebildiğim zaga zirvesinde ay gibi parlayan yazardır. ifadesi, duruşu, duru güzelliğiyle ekranı doldurmuştur.

dokuz eylul

türk tarihine zafer, yunan tarihine de soykırım olarak geçen tarih.

imralı daki önderimiz

tabi ki böyle seslenecektir. örgüün lideri değil mi adam evet öyle. anaa bak ne demiş denilecek bir durum yok ortada.

asıl sorun;

bu örgüt liderini ortada tatilde gibi tutup konuşturmamak, bağlantıları sorgulamamaktır. sorgulanırsa meclise dokunacaktır.

sensin merhaba

ters insanın mal mal bakışlarının tercümesi. gözler karşılaşır, hafif gülümser merhaba dersin cevap alamazsın, selam verdiğine vereceğine pişman olursun.

severus snape

yok böyle bir konuşma, dış gıcırtadarak cevap vermeler, donuk bakışlar, filmin olmazsa olmazlarından.harika bir oyunculuk.

vajinanin duvarlarinda dans etmek

vajina üzerinden edebiyat yapmanın tereddütsüz en yaratıcı örneği.

john keats

londra hampstead'de 14 ayını geçirdiği evde, yakınlarını kaybetmenin ve sonunda yine aynı hastalığa yenilmenin sessizliğine amma ve lakin edebiyat dünyasında ölümsüzleşmenin haykırışına şahit oluyorsunuz.

daniel jacob radcliffe

harry potter'ın son serisinde hmm büyüdü bu çocuk fena da olmamış hani diye kaş kaldırtan aktör.

fulham fc

harry potter serilerinde harry potter'ı canlandıran daniel radcliffe'nin doğduğu, büyüdüğü yerdir.

cingene ye roman demek

çingenenin aşağılayıcı bir anlama sahip olması fakat roman kelimesinin bu anlamı taşımaması durumu. siyah ırkın afrikalı kelimesini kabul edip darkie kelimesini reddetmesi gibi.

kimseye roman gibisin denmiyor çingene gibisin deniyor.aşağılamaya örnektir.

erkeklerin anlamsiz hareketleri

cinsiyet değiştirmeleri.

bir cift olarak bulent ersoy ve armagan

(bkz: erkeklerin anlamsız hareketleri)

sevgili

sev- fiilinin gi ve li yapım eklerini aldıktan sonraki hali. çok ruhsuz oldu ama öyle.

bir cift olarak bulent ersoy ve armagan

akşamları iki tavla atıp askerlik anılarını anlatan, lan bülent sen neymişsin, oğlum armağan doğru oyna şu oyunu, alıcam ayağımın altına bak diye dialog oluşturmaya çalışan fevkaladenin fevkinde bir çift.

eve kapanmak

telefona bakıp ben aramayacağım bakalım onlar beni arayacak mı diye düşünüp aha bak aramadılar beni unuttular, kimse beni sevmiyor, ben de onları rahatsız etmeyeceğim bundan sonra diyerek, kimsenin yüzünü görmek istememe, kendinden sıkılma durumu.

erkeklerin anlamsiz hareketleri

trafikte bak orospu çocuğuna ben şimdi sana gösteririm diyerek kontrolden çıkmaları.
trafikte her ters hareketi üstlerine alınmaları.