bugün

bi gömlek 5.699,90 TL.

https://www.columbia.com....0Vsg8EEAEYASAGEgIE4_D_BwE
Yağmurluk 3000 TL olmuş. Ne hale gelmiş fiyatları içim acıdı şerefsizim.
Her yerde çakması olan marka.
Türkiyede aşırı pahalı olan giyim markası...

Ülkemiz şartlarında tek bir çöp bile almışlığım yoktur kendilerinden ama dubai gezisi sırasında ilginç bir şekilde mağazasında çok uyguna mont ve ayakkabısını aldım. 130 tl ye falan ayakkabı aldım, inanabiliyor musunuz? Ayakkabı da ciddi anlamda rahat ve güzel...

Bizim ülkeye gelince ne oluyor bu ürünler anlamış değilim...
görsel
bunun giyim mağazası olanı,

tam bir bakkal maamut efendi zihniyetiyle çalışır.

kadıköy pendik minibüs hattı şöförlerine benzeyen

satış elemanları, ööle boş boş etrafı süzer,

kimi basmıştır kendi kendine yumurta tozlarını falan

öküz gibi şişirmiştir kendini, etrafa kendini gösterir,

sokam senin o plastik kaslarına teker teker.

ürünlerin çoğunun üzerinde fiyat etiketi yoktur,

yalan hep aynıdır ; ürün yeni gelmiştir

fırsat bulamamıştır vs vs. la ibino vitrinin

önünden geçen karıların g*tüne bakacağına

rafları dolaş, bak eksik gedik ne var ?

etiket koymaması da sanırım kasa da

kafaya göre yerleştirme kafası

günahı boynuna artık ne kadar yedirebilirse.

amerikada severdim ama buradaki ürünleri de,

mağazası da, elemanları da çok tırt göründü be müdürüm.
güzel markadır. en çok kullandığım giyim markasıdır.
22 yaşındaki Jennifer Joseph, Columbia Film Şirketi'nin amblemi olarak filme çekilirken.

görsel
Az once arayip 400 tl hediyenizi istediginiz magazada kullanabilirsiniz surprizi yapan marka. Adamsiniz.
1.5 ay kullandığım botu iç tarafindan açıldı ve su geçirmeye başladı. Yani be amina koduklarim daha kaç para verecez adam gibi bisey giymek için.
hemen hemen her siteye ayakkbılarının reklamını veren spor giyim mağazası. kesinlikle su geçirmez diye de yazmışlar da inamıyorum ben o işlere. geçen sene dockers'dan bi ayakkabı aldım su geçirmez garantisi var ayakkabının bildiğin hatta ayakkabının üstünde de water resistant diye de koymuşlar demirle. ayakkabı su aldı evet avm'ye yolum düşerse dövüşecem bunun için o yüzden buna da inanmıyorum su geçirmemezliğine. hem bir ayakkabı 450 tl olur mu lan el insaf.
ulan 410 liralık ayakkabı amerika sitesin de 67 dolar
bir de sezon ayakkabısı
aldımmı aldım , yapmazdım ama olsun
790 lık yelekkleri 249 aldığıma sayıyorum oradan düştüm
ama ayakkabıları fena değil
asıl öne çıktıkları nokta j.wolfskin , merrell , north face , salomon gibi markalara göre
ayakkabı tasarımları kesinlikle daha başarılı
jack wolfskin tercih edilebilir ama tasarımları rezalet
timberland da zaten o tarz yok
columbia dan ayakkabı alınır , gerisi jack wolsfkin / timberland iyidir

edit: asıl vahim olan dolar 2.90 iken durum bu , dolar 1,80 de olsa durum aynı varın bir de öyle düşünün.
canım ülkem türkiye'deki dolar kuru ve gözü doymaz ithalatçılar sebebiyle ürünlerinin fiyatları gereksiz pahalı olan outdoor kıyafetleri üreticisi.

amerika'da iseniz ve benim gibi yaşadığınız kente sadece 10 mil mesafede bir de türkiyedeki gibi orjinalinden pahalı ya da aynı fiyat ürünler satan değil gerçek anlamda outlet mağzası varsa bu markanın mağazasına her gittiğinizde daha bir küfür edersiniz cennet ülkemdeki düzene. normalde amerika'nın outdoor kıyafetleri piyasasının en fazla lc waikiki'si olan ve fiyatları normal satış mağazalarına bile ucuz olan bir markasıdır.

outlet nidirimleri vs. ile Türkiye'de 100-150 liraya satılan polarları 10-20 dolara, 100 lira istenen termal eldivenlerini 15 dolara, 100 lira istenen basit sırt cantasını 15 dolara, 1100 lira istenen montlarını (evet asgari ücretten fazla para istenen) sadece 100 dolara satın alabilirsiniz.

3.78 litresini 2.2 dolara aldığnız benzinle doldurduğunuz v6 3.0l aracınızla giderken bir daha yürekten söversiniz ülkenizdeki düzene!
gece 23:00'den itibaren internet üzerinden yapılacak olan alışverişlerde üyeye özel verilen indirim kuponu ile yüzde otuz iskonto uygulayacak olan tekstil firması.
çeşitli outdoor malzeme üretcisi.

özellikle üst giysi ile alakalı internet ortamındam satın alımlarda hangi bedeni giyiyorsanız bir alt bedeni satın almanızı tavsiye ederim.
ürünler amerikan halkına göre tasarlandığı için kalıpları gayet geniştir. misal türkiye şartlarında medium giyiyorsanız sipariş vermeniz gereken ürünün bedeni small olmalı.
naçizane bir tavsiye.
columbia sportswear company denen outdoor malzemeleri üreten bu firmanın bir adet northbend ot model ayakkabısından aldım. Güzel, su geçirmiyor falan ama ıslak yolda paten giymiş gibi kayıyorsun. Abarttığımı düşünebilirsiniz ama , az söylüyorum. Kösele ayakkabı veya parmak arası dandik terlik bile daha iyi. Outdooru geçtim, patikayı, treakingi, kayayı geçtim, şehir içinde normal düz yolda ayakta dururken zorlanıyorsun. Herhangi pazar malı bile yere tutunma konusunda bundan iyidir.
türkiye'de morhipo.com'da özel indirim kampanyalarını takip ederseniz çok hesaplı fiyatlara sahip olabileceğiniz outdoor giyim markası. benim de tek marka bağımlılığım.
çogzel smokin üreten firma. yaz kış giyiyorum amk.
kışlık ayakkabıları ne kadar sağlam, kullanışlı ise yazlık modelleri de o kadar tırt olan marka.
aşağı yukarı aynı tarihlerde bir çift salomon bir çiftte columbia nın yazlık ayakkabılarından aldım. değişmeli olarak kullandığım için her ikisini de eşit oranda kullandım diyebilirim. salomon un ne tabanı ne üst kısmı ne de topuk altında en ufak deforme yokken columbia nın şaftı kaydı.
satıcı ile görüştüm " istersen ithalatçıya bildirelim ama pek ilgilenmiyorlar " deyip başından savdı. bundan böyle columbia bitmiştir daha da columbia giymem :/
siken bir marka.uzak durun.
outdoor kıyafet falan yaparlar. almayın lan gidin macır pazarından alın daha iyi. binbir takla ile sattıkları yağmurluk yok su geçirmiyor yok rüzgar geçirmiyor yok hava geçiriyor derken şehirde yağmur geçiriyo amk. dağda falan kullanmaktan vazgeçtim direk. ayakkabısınıda aldım. şehir için olanlardan 2 gündebir giydim ve sadece şehirde 4 ay geçti ve ayakkabı yırtıldı. çakısındanda aldım almaz olaydım oda paslandı. hele ki bursa altıparmaktakinden komplr uzak durun adam bir anlatıyor sanki bacık çözülse getir değiştiririz diyecek aldıktan sonra hata olunca gittim yapabileceğimiz bir şey yok diyor. kış faaliyeti için ince soloped istiyorum kayak için olan extra elyaflıdan veriyorlar. aklınız varsa uzak durun.
outdoor kategorisinde sağlam, rahat ve kullanışlı elbise, ayakkabı vb. giyim malzemeleri üreten firma.
çok sevdiğim bir spor giyim markası. http://www.alisveriskulupleri.com/marka/columbia adresinde hangi alışveriş sitesinde indirimde olduğunu görebilirsiniz.
edit: "..Columbia'nın yoğun olarak çizgisi; dış giyim, spor giyim, dayanıklı ayakkabı ve aksesuar alanlarında geniş bir çeşitlilik sunar."
kaynak: http://www.columbia.com.t...g_tr/general/hakkinda.asp
amerika'nın şiirlerde geçen kişiselleştrilmiş adıdır. daha çok amerika'dan bir dişi imiş gibi bahseldiğinde kullanılır.
nasanın düşen uzay mekiklerinden birinin adıdır.
bir oasis şarkısı. sözleri;

There we were now here we are
All this confusion nothing's the same to me
There we were now here we are
All this confusion nothing's the same to me

I can't tell you the way I feel
Because the way I feel is oh so! new to me
I can't tell you the way I feel
Because the way I feel is oh so! new to me

What I heard is not what I hear
I can see the signs but they're not very clear
What I heard is not what I hear