bugün

entry'ler (91)

ümit bisiklet

n11.com'dan kızıma bisiklet aldım. ümit bisiklet ürünlerinde; "garanti belgesi altında 2 adet ücretsiz ilk bakım ve ikinci bakım kuponları" olması gerekiyordu, ama benim kutudan garanti belgesi çıkmasına rağmen, montaj kuponları çıkmadı. Garanti belgesi varsa, ürününün arkasında duracaksın! Ama lisanslı değil diye, bazılarında kuponlar olmuyormuş. Alırken dikkat edin, lisanslı veya lisanslı değil ayrımı var ve bu satış sırasında belirtilmiyor. Yetkili servis firma/fabrika ile iletişime geçin diyor, firma satıcı ile alakalı bizi ilgilendirmez modunda... Bilinsin istedim, çünkü satış sırasında montaj/kurulum'dan bahseden yok. Sattım gitti.

freepassenger

freepassenger.com
Bir Türk kızına ait seyahat blog sitesi.
Gezip, gördüğü, öğrendiği yerleri ve kültürleri kendi bakış açısıyla, ilginç ve değişik bakış açılarıyla yazdığı güzel bir site.
Birbirinden ilginç ve güzel fotoğraflar da mevcut. Yalnız site maalesef Türkçe değil.

decathlon

fiyat performans olarak daha iyisini bulamadığım, aldığım her üründen memnun kaldığım mağazalar zinciri.
internet satış sitesinde büyük sıkıntılar yaşanmaktadır.
yakında ataşehir brandium'a bir şubelerinin açılacak olması anadolu yakasında oturanlar için büyük kolaylık olacak.
ayrıca decathlon kartı ile yapılan alışverişlerde ürünlere 2 yıl garantiyi fatura ve/veya kredi kartı slipi gerektirmeden vermektedir, alışverişin %2 si de puan kazandırır, daha ne olsun.

jack jones

Benim kullandığım montun içi elyaf olmasına rağmen (yani kaz tüyü falan bile değil) mont daha bir haftasını bile doldurmadan elyafları dışına çıkmaktadır.

columbia

columbia sportswear company denen outdoor malzemeleri üreten bu firmanın bir adet northbend ot model ayakkabısından aldım. Güzel, su geçirmiyor falan ama ıslak yolda paten giymiş gibi kayıyorsun. Abarttığımı düşünebilirsiniz ama , az söylüyorum. Kösele ayakkabı veya parmak arası dandik terlik bile daha iyi. Outdooru geçtim, patikayı, treakingi, kayayı geçtim, şehir içinde normal düz yolda ayakta dururken zorlanıyorsun. Herhangi pazar malı bile yere tutunma konusunda bundan iyidir.

tupperware

her yeri plastik, altı plastik, üstü plastik, sağı plastik, solu plastik.
biri de kalkıp demiyor ki; (bkz: kral çıplak)
iş alışverişe gelince; bu kadınları kandırmak neden bu kadar kolay!
(bkz: plastik kafalılar)

bodrum u görmeden ben tatile gittim diyen tip

(bkz: ibnenin topun dönmenin arasında tatil yapmak)

pizza pizza

kartala açılan şubesinden ilk siparişimin ardından, oldukça başarılı bulduğum, malzemesi tatmin edici, ekmeği pide gibi çok lezzetli olan pizzacı. Orta boy pizzası, dominosun büyük pizzasından daha büyük. ( (bkz: dominosun pizzasını pizzadan saymak)) Fiyat kalite oranında litle ceaser'ın bile önünde şu an için. Umarım böyle devam eder.

denizbank

E-posta adresime mesaj ve telefonuma sürekli SMS atan banka idi. Girdim internet adreslerine, iletişim kısmında 2 tane e-posta adresi buldum, "sizden bilgilendirme almak istemiyorum, ne kredi kartım ne de hesabım var." dedim. 10dk geçmedi ki müşteri hizmetleri aradı ve "eskiden hesabınız olduğundan size bilgilendirmeler gönderiyoruz. talebiniz doğrultusunda bundan sonra size mail-sms atmayacağız" dedi. O andan itibaren hiç rahatsız edilmedim.
Şaşırttılar beni, tebrik ederim, ülkede işe yarayan müşteri hizmetleri de varmış. Aferin vallahi ya. hala inanamıyorum.

digiturk

yan oda üyeliği için 100+50 tl'ye (50si servisin) 5 yıl boyunca başka hiç bir ücret ödemeden, taahhütsüz, "ana makinenizle aynı" kanalları izleyeceğiniz şeklinde abone olacağınızı söylerlerse inanmayın.
Bu kampanyada ki yan oda paketi sadece ve sadece giriş paketini kapsamaktadır. Telefondaki arayan yalan söylüyor, ana makinenizde lig tv, sinema paketi vs varsa yan odada da aynı kanalları izleyeceğimiz yalanını söyler. Sonra servis gelir aaaaa sizin lnb tekliymiş, size çiftli lnb takmamız lazım deyip 45 tl daha kitlerler. Sonra sen bu duruma kızıp 1 hafta sonra yan oda üyeliğini iptal ettirmek istersin, taahhütsüz ya! 100 tl (50servis+45lnb+5bahşiş) sana girdiği yetmiyormuş gibi, faturanıza 1 haftalık yan oda üyeliği daha eklerler. Bu kadar sinir harbini 107 tl havaya para ödeme ve sinir bozukluklarıyla kapatırsınız.
Hayır şemsiyeyi soktunuz yetmedi mi, neden açacağım diye uğraşıyorsun anlamadım ki! yalancı düzenbazlar.

garanti bankası

Bonus Plus kartıma 65 TL yıllık kullanım bedeli eklemişler. Kartımı iptal ettirmek istediğimde 40 TL bonus yükleyelim dediler. Tabi ki kabul etmedim, benim mağduriyetim o kadar değil ki! Hem en az 1 yılda daha o kartı kullanacağım diye taahhüt vermemiz gerekiyormuş. O 65 TL'yi ödeyeceğim, bir daha da ölüyorum deseler 1 damla su vermem bu paragözlere. Zehir zıkkım haram olsun o para onlara.
Daha anlatacak çok mağduriyetim var ama, okumazsınız şimdi, uzun hikayeler. Uzak durun bu bankadan, sonra sadece kolunuzu değil, bütün organizmanızı kaptırabilirsiniz.

namazın en iyi spor olduğu yalanı

son olimpiyat londra 2012'ye baktığımızda çürütülen önerme! 2012 londra madalya sıralaması: ABD, Çin, Büyük Britanya, Rusya, Güney Kore, Almanya, Fransa, italya, Macaristan, Avustralya, Japonya, Kazakistan, Hollanda, Ukrayna, Yeni Zellanda, Küba ve iran (iran 17. olmuş işte!) demek ki bilip bilmeden konuşmamak lazım. Öyle atıp tutmakla olmuyor.
irandan sonra; Jamaika, Çek Cumhuriyeti, ispanya, Brezilya, Güney Afrika, Etiyopya, Hırvatistan, Belarus, Romanya, Kenya, Danimarka, Polanya, 30-Azerbaycan ve 31-Türkiye... Daha ne diyim ben size! Çapulcular sizi!

yurtiçi kargo

nasıl anlatsam bilemiyorum, içim içime sığmıyor. afedersiniz göt kadar kargomu -istanbuldan istanbula- 5 gündür getiremeyen, şu ana kadar 31 defa indi bindi yaparak işlem gördüğü, tam 5 kez çayırova transfer merkezine uğratan, siteminin mi çalışanlarının mı yoksa her ikisinin birden mi bozuk olduğunu anlayamadığım hülooğğhhh.

alo 174 gıda hattı

gelen ihbar ve şikayetler 15 gün içerisinde cevaplandırılmak zorundadır.
Bu yüzden kayıt oluştururken verilen bilgiler ve alınan kayıt numarası, şikayetin akıbetini takip etmeniz bakımından bir kenera not edilmelidir.

hıncal uluç

federer'in iyi bir tenisçi olmadığını söylediğinden beri, eleştirilerini ciddiye almadığım eleştirmen. ahmet çakar'dan ne farkı var ki; (bkz: Raul futbolcu değil) birde çoğu zaman fanatizminden dolayı tarafsız olamıyor.
Ancak her ne olursa olsun, yokluğu hissedilecektir.

sosyal medya bunalımı

özellikle bu bunalımı tatil mekanlarında çok net şekilde hissetmek mümkün. Adam dünyanın en güzel yerlerinden olan mekanda tatil yapıyor, deniz, orman, dağ, bir hamağın altında eşiyle-sevgilisiyle birasını yudumluyor. 360 gün o zamanın gelmesi beklenmiş. Elinde akıllı cep telefonu, tableti veya laptopu facebook-twitter kontrolü yapıyor. Neden! Çünkü adam hasta.
Hani günde bir kez hesaplarına bakanlardan bahsetmiyorum, devamlı o sitelerde yüklediği resmi beğenen ve yorum yapanlar bekliyor. O kıymetli anın, tatilinin içine ediyor afedersin...
Birde bunların kendi resimlerine ve durumlarına yorum yapılsın diye, zorlama yorum yapanlar ve resim beğenenler var.
belki haddime değil ama bu gibi arkadaşların kendilerini biraz değiştirmesi belkide tedavi olması lazım, mutluluk oralarda değil. mutluluk belki çok yakında, belki uzakta ama orada değil arkadaşım. Oralarda kendini durduk yere daha da strese sokma.
Nerden mi biliyorum! (bkz: Bir arkadaşımın başına gelmiş ordan biliyorum). (bkz: Yersen) ;)
Edit: twitter hesabım yok, facebook'ta da pek aktif sayılmam, tatilerde telefonumuda akşamdan akşama 1 saat açarım.

babanın ölmesi

Bir insanın başına gelebilecek dünyanın en zor şeyi, en büyük acısıdır. Canının yarısı gider, hayat anlamsızlaşır. Alışamayacağını, acının dinmeyeceğini bilirsin. Ne zamana kadar mı? Çocuğun olana kadar. Çocuğun oldumu o acı biraz uzaklaşır senden, daha da güçlü olman gerekir belki ondandır, onun sevgisi yepyeni bir heyecanla hayatına yeni anlamlar kazandırır.
Düşüncesi bile çok zor ama; hayatta babanın ölümünden daha büyük acıların da olabileceğini bilirsin artık.

kia cerato

2008 model, 1600 motor, 115 beygir, 1450kg dizel versiyonu istanbul'da şehir içinde 100 km'de 8,0 litre yakmaktadır. Fakat evimle işim arası 2 km ve 4. vitesi bile görmeden, tam anlamıyla şehir içi sarfiyatı böyle bendekinin.
Şehir dışında 90-100 km hızlarda 80kg ortalamadan 3 kişiyle ve klima açıkken ise 100 km de 5,0 litre yakmaktadır.
Genel anlamda sorun çıkartmayan güçlü ve güzel bir arabadır.
iyi taraflarını bir tarafa bırakıp tek kötü tarafı; özellikle motor soğukken vites geçişi biraz zordur, hızına gelmeden vites düşmesi çok çok zordur. 3-5 dk sonra motor ısınınca sorun kalmıyor, bir çok araçta da bu durum var zannedersem çünkü bu sorunu söylediğim zaman normal diyorlar. Ben yinede bir kaç ay sonra şanzuman yağını bir değiştirmeyi düşünüyorum. Bakalım bir faydası olacak mı!

25 kasım 2012 fenerbahçe gençlerbirliği maçı

bazılarının Fırat Aydınus'u aradığı karşılaşma.
"bi lan diyen çıkmadı şu maçtada arkadaş, kırmızı kartla atalım!"

25 kasım 2012 fenerbahçe gençlerbirliği maçı

vay ibne hakem, 3 oldu bak yaa..