1. 1.
  1960 brezilyasındaki çete olaylarını anlatan, insanın tüylerini diken diken yapan, etkileyici bir film.

  http://www.imdb.com/title/tt0317248/
  9 ... pulp fiction
 2. 2.
  etkileyici bir film.yaşam şekli yolsuzluk olan bir sürü ufaklığın gettolar daki yaşamlarını konu alıyor.ayrıca;
  (Film, gücünü ve kavgasını uyuşturucu savaşlarından alan Tanrıkent'in hikayesini, 60'lı yıllardan itibaren ele alır. Arka sokaklarda yaşayan iki arkadaşın hikayesini takip etmeye başlarız. Kendilerine farklı yollar seçen çocukların gözünden Tanrıkent'in yokedici gelişimine tanıklık ederiz...)

  Tanrıkent 2002'nin olay filmlerinden biri. Rio De Janerio'nun suç dolu gecekondu mahallelerinden geçen, altüst edici bir film. Brezilya'dan gelen Protesto (La haine) diye tanımlandığını da ekleyelim.)kaynak. (bkz: beyazperde com)
  4 ... internettin
 3. 3.
  bir fernando meirelles filmi. karnavalıyla cilalanan rio'nun favelalarını dehşetle anlatan filmdir.
  3 -1 ... zibende
 4. 4.
  60 lı 70 li ve 80 li yıllarda brezilya'nın gettolarında yasanan sefaleti, getto gangsterleri arasındaki savasları ve burdan bir fotoğraf sanatcısı olarak cıkan buscape'nin hayatını gercek ve de komik bir sekilde anlatan güzel bir film.
  5 ... berlinlondraamsterdam
 5. 5.
  Filmin konusu tamamiyle yaşanmiş olaylardan ibarettir.insana dehşete düşürür.izlenmesi kesinlikle tavsiye edilir.
  3 ... masterdrummer
 6. 6.
  2002 yapımı bir brezilya filmi. sürükleyici, gerçekçi ve mükemmel kurgulara sahip. anlatılacak pek fazla şey yok. kesinlikle izlenesi bir film.
  4 ... eqin
 7. 7.
  brezilya'nın arka sokaklarını bir çocuğun gözünden anlatan harikulade film. her bir sahnesi adeta bir fotoğraf karesini andırır ve izleyiciyi alır götürür. yedinci sanatın tadına tam anlamıyla varabilmek için mutlaka izlenmesi gereken filmerdendir.

  (bkz: fernando meirelles)
  3 ... insomniac
 8. 8.
  dört dörtlük bir belgesel..akıcılığın tavan yaptığı, Türkiye'de ben de böyle bir belgesel-film yapmalıyım güdüsünü uyandıran bir başyapıt..
  3 ... nowomantaksimcry
 9. 9.
  bir solukta izlenen, olağanüstü görüntülerle bize armağan edilmiş, gerçek bir hikayeye dayanan, süper müziklerle dolu, muhteşem bir film.
  3 ... sayid jarrah
 10. 10.
  rio de janerio'nun varoşlarında geçen ve çok tanıdık gelen bir film. suçlu yaşı çok küçük, silahla gezmek ve çeteye dahil olmak için savaşmak var bu varoşlarda. herkes seyretmeli bence. istanbul varoşlarının gelecekteki hali sanki.
  3 ... kiyisiz deniz